41 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-07-29 02:09:31)

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

I uszczelek pod głowicami pewnie też już nie masz metalowych? Dobrze Ci chodzi ten silnik na aluminiowych tłokach? Aluminiowe tłoki "nie lubią" być zakładane w kombajnach, one raczej są do samochodów. Jak byś potrzebował żeliwne, to mam je. Dzwoń do Jarocina, powołaj się na mnie, i tam się wszystkiego dowiesz. Jak potrzebujesz namiary, to później Ci je podam.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

42

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

chodzi mi idealnie na tych tłokach tylko że wpakowałem odrazu komplety całe tłok tuleja panewki sworznie itp a do tego znajomego możesz podać namiary

43

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

To ci krzysiu powiem że jestem zaskoczony bo ta sama firma znajduje się u mnie w okolicy koło świdwina dużo ropy wożą do rolników wożą i do mnie z tego co wiem to nikt nie narzeka a raczej chwalą wożą do dużych firm takich jak poldanor prima i nikt nic nawet skargi że coś jest nie tak a dobrze o tym wiem bo pracuje na stacij  która należy do czluchowa wiem też że jest to paliwo z orlenu  tak więc że się dziwię że coś jest nie tak ale pozdrawiam cię i wszystkich was

44 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-07-30 09:09:44)

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

A byłeś już Komar po tym remoncie w polu? Silnik już miał okazję ciężko popracować?
Ciekawa sprawa z tymi rozpylaczami. Jedyne rozpylacze jakie znam do tego silnika to takie jak ma Pan Zając z Poznania w THU i innych nigdy nie widziałem. Może w międzyczasie była jakaś zmiana korpusów tych wtryskiwaczy, no ale wtedy to i numer końcówki powinien być inny. Te rozpylacze, które teraz macie, wyglądają dokładnie tak samo jak rozpylacze do silnika 4VD SRL chłodzonego powietrzem i podobnych, ale one znowu mają zupełni inny numer katalogowy... A ile otworków paliwowych mają Twoje końcówki rozpylaczy? Chodzi mi o te otworki rozpylające paliwo do komory tłoka.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

45 Ostatnio edytowany przez komar (2009-07-30 22:28:33)

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

na tych tłokach to już zeszły sezon kosiłem i wszystko ok było i to po górkach śmigałem nim i ok a końcówki w swoim mam a jedną dziurką i ok na 14ha rzepaku(słabego) spalił mi 170litrów  bajury  z dojazdami bo miałem rzepak w pięciu działkach
a co do tego 524 co ma znajomy to wczoraj sprawdzałem u niego i on miał końcówki zakładane przez szkopów niby i mają symbol PF-064 = C =założył teraz takie jak ja mam i dalej doi tak samo tylko że jego silnik ma całkiem inny chód taki twardy i detonacyjny (nie wiem jak to opisać) pompę  też sprawdził(po r4az kolejny) dawkę ustawił wg książki i na jeden hektar pszenicy spalił prawie 50 litów z dojazdem ok 2km

46

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

A one są całe jasne, w kolorze aluminium, czy takie jasno czarne? Ciekawi mnie jak się one sprawują w kombajnach. W tych silnikach aluminiowe tłoki w kombajnach lubią puchnąć i się przycierać. Z żeliwnymi nie ma tego problemu, więc dobrze dbaj o chłodzenie.

Czyli wynika z tego, że w rozpylaczach zastosowano nowe korpusy i chyba wszystko jest O.K. Na pewno jest jednak błąd w ich opisie katalogowym, bo nie ma takiego pojazdu jak IFA W60. Powinno być L60. Muszę kupić taki jeden rozpylacz i go dobrze porównać z oryginalnym, zwłaszcza kąty rozpylania strugi paliwa. Jak i to będzie się zgadzać, to będzie git.

Wieczorem, jak znowu nie zapomnę, to podeślę Ci te namiary.

A pompiarz, co sprawdzał tą pompę, to na pewno jest na 100% jej pewny? To może jednak gdzieś jest jakaś dziura?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

47

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

po pierwsze tłoki są całe jasne z aluminium  i  bardzo lekkie i w zeszłym roku kombajn chodził o 15 godzin non stop z małymi przerwami na przesmarowanie i sprawdzenie chłodnicy i nawet grama oleju nie wziął co było dla m nie pozytywnym zaskoczeniem bo niektórzy mówili  że będzie  brał olej ,
a co do  kombajnu znajomego to on już ma całkiem dosyć chce tylko wykosić swoje pole i mówił że pozbędzie się  go bo już nie ma nerwów i pomysłów co może być ze spalaniem ja też już u niego poprzeglądałem wszystko tylko  nie pasuje mi odgłos tego silnika bo chodzi tak jak silnik w zdrowym jelczu i tylko to co zauważyłem aż rzuca tym silnikiem jak raptownie gazu doda i na 1600 obrotów jak dałem rękę na wylot (ok 15cm od tłumika ) spalin to tak jak by ten dym garściami bo ręka mi podskakiwała a w moim kombajnie jak tak zrobię to płynnie mi rękę odpycha i nie czuć na dłoni drgania

48

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

A zapłon dobrze macie ustawiony? Może jakieś kliny na kołach Wam pościnało? Trudno coś więcej tak na odległość powiedzieć.

Właśnie na PW wysłałem Ci namiary na człowieka zajmującego się tymi silnikami. On na pewno coś więcej Ci powie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

49

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

dzięki za namiary !!!
a tak po za tym to gdyby miał coś za zapłonem to by ciężko  palił a on pali na dotyk nawet jak długo postoi,
a jeżeli chcesz to mogę tobie wysłać  końcówkę z tych które rok temu wymieniałem ale podkreślam że na nich chodził mi idealnie i bardzo mało mi palił(i teraz też mam włożone takie same i też jest ok) tylko ojciec zdecydował że po remoncie silnika wszystko nowe wpakuje żeby w polu nie było niespodzianek

50 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-07-31 10:53:48)

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

Jak masz tą końcówkę niepotrzebną, to chętnie na nią zerknę i jak nie zrobi Ci to problemu to włóż ją w kopertę i mi podeślij.

A może załóż koledze swoją pompę wtryskową? Wtedy będziecie już na pewno wiedzieli czy to jej wina, czy szukać gdzie indziej.

W takim razie nie przeciążajcie mocno tego silnika i uważajcie na temperatury, bo tak jak pisałem te aluminiowe tłoki nie bardzo sprawują się w kombajnach. Oby u Was wszystko było O.K., ale nie jeden silnik już zatarł się w kombajnie przez te aluminiowe tłoki. W samochodach z tym nie ma problemu, bo one mają lepsze warunki pracy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

51

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

ok nie ma sprawy  podeśle tobie tą końcówkę tylko jakiś adres bym potrzebował.
a z tą zamianą pompy już myślałem tylko na razie nie chcę  nic kombinować bo mam dużo koszenia u dzierżawcy i nie chcę zawalić tego dopiero jak się obrobię i będę miał luzu trochę to coś będziemy  kombinować z tym, a przed chwilą dzwonił on do mnie to zmniejszył dawkę na pompie na najmniejszą możliwą i kombajn jest słaby i w spalaniu nie ma większej rużnicy

52

Odp: co może być przyczyną z duze spalanie

Dzięki Komar, będę niezmiernie wdzięczny i czekam z niecierpliwością smile

Namiary dla pewności przesyłam Ci na PW, ale wszystko też masz w linkach pod każdym moim postem i u góry w "serwisie".

Już coś wyjaśniło się z tym spalaniem?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.