Temat: Podłączenie znaczników siewnika

Pożyczyłem siewnik z hydraulicznymi znacznikami. Podłączyłem pod sekcję drugą od strony kierownicy. Jeden znacznik działa wzorowo a drugi po zwolnieniu wajchy opada. Próbowałęm przełączać tą ukrytą krótką wajchą i nic się nie zmienia. Mam forsza 323. To są siłowniki jednostronnego działania.

2

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

podłącz pod drugą sekcje i powinno  trybić ...  tam  jest tak że pchasz ciśnienie  znacznik jeden opada drugi się podnosi  puszczasz wajchę obieg zamknięty   a ty puszczasz wajche i wszystko opada ... (znacznik)  więc podłącz drugą sekcje  i powinno działać ... w moim to samo  było ...  jedna sekcja tak jak by miała wolny spływ

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

Jest dokładnie jak pisze wojtas: druga od przodu sekcja odcina tylko jedno położenie. Drugie jest ciśnieniowe lub spływ. Przydaje się to np. do przyczep, aby troszkę czasu dało się zaoszczędzić na trzymaniu dźwigni w pozycji opuszczanie (inna sprawa, że dźwignie powinny pozostawać na skrajnych położeniach automatycznie). Inaczej się nie da, przesterowanie małą dźwignią także nie pomoże.

4

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

Dziś miałem problem ze znacznikami znów. Śmigam po polu jak szatan z siewniczkiem dolatuje do końca pola - wajcha do siebie - znacznik jeden do góry a drugi na dół nie chce - macham w jedną drugą strone wajchą i dupa. Jeden działa normalnie drugi nic. wyciągnąłem euro i próbuje wcisnąć we wtyczce aby popuścić oleju - nidyrydy - no to klucze rozkręciłem ciśnienie uszło włączyłem spowrotem - ładnie opadł. dolatuje do drugiego końca ładnie się podniósł ale już opaść nie chciał. Znów popuściłem oliwy ruszył.... O co kaman myślę... Podłączyłem zegar i jest tak jak daje wajchą ciśnienie na euro to jest 140 bar a jak daje wajchą na spływ to spada na 110 bar a nie do 0. Coś jest nie tak.....

5

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

Wymień złączkę na początek

6

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

wymieniłem gniazda i sie poprawiło ale już pod koniec siania znów problem. wywalało mi jeden wąż z gniazda euro

7

Odp: Podłączenie znaczników siewnika

Musiało coś się popsuć lub zatrzeć(od opiłka) w zaworze z kulkami tam gdzie bywa mała dzwigienka.