401

Odp: Skrzynia Biegów

Stawiam na rozkręcony dolny wałek.
Skąd dokładnie jesteś???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

402

Odp: Skrzynia Biegów

Okolice świdwina

403

Odp: Skrzynia Biegów

troche daleko, tak to bym wpadł pomóc...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

404

Odp: Skrzynia Biegów

dzieki daleko  ale jest szansa ze kiedys sie spotkamy zona moja ma koleżanke w jagatowie to to dosyć blisko może kiedyś zajadę

405

Odp: Skrzynia Biegów

he he.. no faktycznie niedaleko. Ja mam krewniaka w rogalinie. jakoś po zasiewach się do niego wybieram..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

406 Ostatnio edytowany przez marcin (2013-04-05 20:00:38)

Odp: Skrzynia Biegów

a nazwisko jak możesz  daj na pw, daj znac kiedy  to podjade na bajer

407

Odp: Skrzynia Biegów

Witam, chcę zapytać kolegów  czy uda się zmienić łożysko na tym krótkim wałku od wstecznego wyjmując tylko górny wałek.

408

Odp: Skrzynia Biegów

nie uda. trzeba odjechać ze skrzynią od tylnego mostu. I o ile dobrze pamiętam to nie musisz nawet pokrywy ze skrzyni ściągać, tylko odjechać z tylnym mostem, wyjąć segiera i specjalnym ściągaczem wyjąć wałek....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

409

Odp: Skrzynia Biegów

witam! Panowie ja tu początkowy więc nie wiem gdzie co ale mam pytanie co muszę zrobić żeby działał wałek na 540 obrotach bo wyskakuje a na 1000 jest lepiej ale terz nie ukrywam wyskoczy raz po raz
z góry dziękuje

410

Odp: Skrzynia Biegów

dzięki bamreras to trzeba zapamiętać.

411

Odp: Skrzynia Biegów

kutfa... poprawka. Pokrywę trzeba zdjąć i wypiąć drugiego segiera co osadzony jest na wałku. Wtedy nie mając tego ściągacza co pisałem wyżej można przy pomocy dorna lub innego pobijaka wybić ten wałeczek. przy demontażu trzeba pokolei zabierać elementy co osadzone sa na wałku tj. dystans, zębatka, dystans, zębatka. tak to jakoś było.
Marcin1980 co do twojego wałka wom podejrzewam że kulka ryglująca, a dokładniej jej sprężynka skończyła swój żywot. trzeba by było ją wymienić, a to znaczy że trzeba dość tyle pokopać w skrzyni...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

412

Odp: Skrzynia Biegów

witam to znaczy skrzynia do wyciągnięcia czy da rade inaczej a może jakieś namiary jak to zrobić

413

Odp: Skrzynia Biegów

Dzięki bamreras,będę walczył z tym dalej.

414

Odp: Skrzynia Biegów

Pany czy trzeba odkręcac podnosnik zeby odjechać skrzynią biegów w 323bomnie sie wydake żę nie a ojciec sie zemną kłuci ze trzeba jak to jesyt

415

Odp: Skrzynia Biegów

nie trzeba

416

Odp: Skrzynia Biegów

odjechać od czego? od tylnego mostu??? jak tak to odkręcasz unosisz z lekka kabinę, lub ją całkowicie wywalasz, jak komu wygodniej, odkręcasz ramę od t.mostu, odkręcasz skrzynie od t.mostu, odkręcasz węże od hydrauliki i cięgiełko od blokady (dlatego wpierw trzeba podnieść pokrywę skrzyni i rozłączyć to cięgiełko. Jak już wsio odkręciłeś powoli wyjeżdżasz z t.mostem, odkręcając po kolei co jeszcze wadzi... A podnośnik na pewno wadzić nie będzie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

417

Odp: Skrzynia Biegów

robiłem podobnie od tyłu ale kabine sciągnij bo dużo wygodniej .

Leszek   dla kolegów'

418 Ostatnio edytowany przez androl (2013-04-26 11:14:52)

Odp: Skrzynia Biegów

Bez przesady po co zdejmować kabinę wystarczy podnieść z przodu odkręcić to co napisał bamreras i na dwóch wózkach wyjeżdżasz do przodu w miejsce silnika tak robiłem ja z kolegą mechanikiem żaden problem potrzebne tylko chęci.
Trochę się zagalopwałem bo tym sposobem trzeba wyjąć silnik sprzęgło i całą resztę, ten sposób jest dobry jak trzeba zajrzeć również do sprzęgła.

419

Odp: Skrzynia Biegów

Witak kolegów ! Mam ogromne pytanie co do skrzyni żecz polega na tym a mianowicie w czasie prac polowych zaczeła mi się blokować skrzynia to znaczy najwięcej na biegach 2- 3 oprucz tego gdy wyloncze na luz tą od biegów a zostawie tą od reduktora obojętnie na jakiej pozycji oprucz luzu to przy pracującym silniku zgrzyta w niej i tak jak by prubował ruszyć jak wżuce na luz oby dwie gałki jest ok ale zgrzyta wniej nadal chwila spokuj cisza i znów od nowa zgrzytanie i chrabąszczenie tylko niedzieje się to na reguktorze szybkim do przodu i biegi też są ok a na wstecznych czy na polowych i na puł biegach jak by się miało coś rozlecieć z gury dziękuje i prosze o jakieś namiary co mam dalej robić bo jak pokrywe zciągłem to nic tam ciekawego nie widać chyba że problem polega w całości na dolnym wałku a zależy mi troche na czasie bo mam jeszcze troche roboty nim w polu bo w końcu moge coś zrobić gdyż wyskły te totalne bagna jeszcze raz dzięki Pozdrawiam

420

Odp: Skrzynia Biegów

Dziś miałem odwagę zdjąć górny dekiel ze skrzyni w 323.  chwile to zajęło.  Jak juz sie dokopałem to mi ręce opadły. Nie robiłem żadnej skrzyni ale tu wszystko ma luzy. Koła bujają się na wałkach i nie tyle że to czuć ale to widać. No i ostatni tryb ma wygryzione ząbki. Gadałem z Piotrem może podjedzie ale jest zarobiony. Nie macie gdzieś jakiejś pewnej skrzyni z 303?