1 Ostatnio edytowany przez Trojan (2013-04-30 18:46:24)

Temat: Olej w zbiorniku na powietrze

Witam. Ostatnio w moim zt323 nacisnąłem ten taki jakby zawór co jest w zbiorniku powietrznym pod spodem i okazało się że w zbiorniku jest pełno oleju. Czym to jest spowodowane? Czy kompresor nawalił i pompuje olej do zbiornika? Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

2

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

pierścionki na sprężarce poszły w p*zdu i ci olej bierze wink miałem tak w sprężarce od 80- tki

3

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

Czyli jak będzie wolny czas trzeba łupać sprężarkę eh. A takie pierścionki idzie gdzieś dokupić?

4

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

Ja wiem że jak są w nominale to tak a większe to już nie wiem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

5

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

Trojan napisał/a:

Witam. Ostatnio w moim zt323 nacisnąłem ten taki jakby zawór co jest w zbiorniku powietrznym pod spodem i okazało się że w zbiorniku jest pełno oleju. Czym to jest spowodowane? Czy kompresor nawalił i pompuje olej do zbiornika? Co mam zrobić? Proszę o pomoc.

Każdy tak ma i co z tego?
Jak ubytki oleju są naprawdę duże to PiotrK ma lekarstwo na każdy problem, dzwonić, pytać i naprawiać!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6 Ostatnio edytowany przez Trojan (2013-05-01 13:55:24)

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

MAREKPE czyli mówisz spuszczać olej i nie kombinować? Dodam że kompresor nadal bardzo dobrze i szybko bije powietrze a stan oleju w silniku jest taki jaki był, a przynajmniej nie zauważyłem ubytku.

7

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

Taka uroda tego ciągnika i trzeba nauczyć się z tym żyć, a pierścienie kiedyś sobie wymień, mniej, więcej, ale pobierać olej będzie zawsze, po to jest ten spust, aby wodę i olej spuszczać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

A dużo oleju w tym oleju? czy raczej to jest mieszanina wody z olejem. Na dnie zbiorników kompresorów nie tylko w "klankrze" zbiera się woda ze sprężonego powietrza i olej (miej albo i więcej w zależności od zużycia pierścieni) z kompresora.... Jak dobrze pompuje to może lepiej tak zostawić...
A swoją drogą to ten niby zawór powinien podczas pracy ciągnika raz na jakiś czas powietrze upuścić gdy ciśnienie jest za duże. Jak sprężarka bije tylko tyle że zawór się nie otwiera "to znak że coś się bardzo mocno dzieje"....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

9

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

Sprężarka dobrze bije i szybko dochodzi do 7 atm na zegarze ale zauważyłem że właśnie ten zawór przestał chyba działać i nie puszcza tego powietrza co jakiś czas jak kiedyś i przez to powietrze zaczęło uciekać gdzieś bokami na kolankach i przez ten do pompowania.

10

Odp: Olej w zbiorniku na powietrze

no to zanim zaczniesz dłubać w samej sprężarce to pokuś się o wymianę tego zaworu bo ci spie...li cały układ pneumatyczny...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....