Temat: Ustalanie ilości wysiewu

Być może z czegoś takiego się pocieszycie, pany. Dodam że jeszcze nie wypróbowane w praktyce. Teoretycznie powinno działać. jak widać jest kilka trudniejszych punktów, ale można spróbować. Oczywiście ja mam Vicona, ale innym nie zaszkodzi.
http://rapidshare.com/files/453229713/k … con_ps.xls

2

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

nie będę zakładał nowego wątku.
chodzi mi o prędkość rozsiewania nawozu.
Czy możliwe jest że przy za dużej prędkości jazdy nawóz na polu porobią się fale - placki ( nie równo rozsiany nawóz)  i nie chodzi mi o poprzeczne fale ale podłużne.?
No bo kiedyś śmigałem mf255 drugim biegiem 1600obr/min  no i na polu pojawiały się fale. Mi się wydaje że prędkość nie była przyczyną. Ale teorie mojego ojca......
rozsiewacz amazone zf 800 czy coś takiego w kazdym razie 2 talerze.
Jak szybko jeździcie?

3

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

Ojciec zawsze c-360 jedzie na 3 tak na 1700 obr. I żadnych fal nie zauważyłem .

4

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

tak tylko 3 w c 360 to chyba jak 1  w 255

5

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

powiem że jest to możliwe ..  brat kiedyś tak zrobił ..  żmigając talapkiem na 5 biegu w rzepaku  ...   za niskie obroty wałka i  za mała prędkosc wyrzucania  nawozu ..   przez co niedolatywał  tam gdzie było zamierzone ...
   i może się tak zdażyc w wietrzny dzień ...     tez to już przerabiałem ..    możliwe jest jeszcze coś takiego ze za nisko był  podniesiony  rozsiewacz..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

Ja 3512 jeżdżę jedynką na 1800 obr

7

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

no własnie kamil to standard. tylko mnie to wkurza szkoda paliwa.  jak ma się równe pole to spokojnie 2 - 1800 obrotów można latać mam koła 28 to przy odpowiednim ciśnieniu płynie po polu.
No jest właśnie jedno ale....
patrzałem na stronie amazone tam niby jest rozpiska na saletrzak do prędkości nawet 20km/h
ma ktoś instrukcje do tych rozsiewaczy?

8

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

Czy w lejku przestawienie  łopatek na tych otworach  do przodu coś daje ?
http://images36.fotosik.pl/463/27808ecbe0fd4ef5m.jpg

http://images49.fotosik.pl/1884/f7a6f8584f4fe6c5m.jpg

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

to tylko czysta moja teoria i nie należny się tu niczym sugerować, wydaję mi się ze im mniejszy kąt łopatek tym dłużej nawóz zostaje na tarczy i jest dalej rzucony, ale czy równiej to nie wiem,  co do minusów to tez mi nic nie przychodzi do głowy

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

10

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

Też mi się tak wydaję ale nie mam czasu na testy chwilowo . Chodzi mi o to żeby dalej rzucał w tedy ferdek nie będzie piłowany tak  na gazie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

wywal te oryginały i wstaw "nowe z ceownika zimnogiętego 30mm ścianka 2mm
Tylko zmień długość co drugiej tak by tylko przeszła obok ramy z przodu.
Aczkowielwiek nie jestem pewien czy co druga. mój lejek jest już przystosowany do porzeczek i nie pamiętam jak to było.
12m z palcem w d...przy 1600 obr
Powodzenia

12

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

No tylko właśnie które łopatki ? Bo są  dwa typy tzn. są dwa rodzaje otworów . Do jednej są 4 otwory przypisane a do 2 trzy ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

13

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

Wszystkie wywal i wstaw nowe z ceownika

14

Odp: Ustalanie ilości wysiewu

nie pamiętam jak mam u siebie ale kombinowałem z tym i z przesunięciem otworu. Na dzień dzisiejszy lejek sypie po równo na lewo i prawo a podniesiony na maxa + c-360 przy 1400obr dosypuje na  12m, a przy 1600-1700 nie równomieronośc jest na tyle dobra że nie ma widać cieni na polach...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....