1

Temat: linka obrotów silnika

nie mogę znaleźć  na silniku napędu linki obrotów silnika, kupiłem kombajn a linka była odłączona, gdzie ona się przykręca? Silnik perkins szóstka.

2 Ostatnio edytowany przez Kamil2610 (2013-05-21 22:13:11)

Odp: linka obrotów silnika

Witam dołączę  się do powyższego wątku by nie zaśmiecać forum
. Kupiłem dzisiaj silnik IFA 4VD  z paszowozu który bedę montował do kombajnu E512 lecz musze zmienic w nim miske olejową koło zamachowe  smok  i kolektory  silnik żyletka nawet nie wiedziałem ze te silniki tak  odpalaja na dotyk  a co najgorsze   musze załozyc  przekładnie do napędzania linki obrotomierza i nigdzie nie mogę tego znaleźć na forum czy musze zdjemować  pokrywe kół rozrządu zeby wmienic ten wałek   na ten co trzeba >>

GG 16238418

3

Odp: linka obrotów silnika

Tak. Musisz wymienic na walek ze ślimakiem i do tego pzystawke  sie zaklada

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

4

Odp: linka obrotów silnika

Musisz zdjąć pokrywkę rozrządu, zdjąć koło zębate pompy napędu wtryskowej, wyjąć cały wałek napędu pompy i go podmienić na ten z kombajnu lub traktora, tylko uważaj żeby taki wałek był zawsze w komplecie z wałkiem napędu linki bo w kombajnie i w traktorze są inne przełożenia zębatek. Przy okazji wymień jeszcze łożyska wałka, uszczelniacz i powinno być ok.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.