381

Odp: ziemniaki 2010

no u mnie przeczniki czekają. pada i pada a w polu ciasto...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

382

Odp: ziemniaki 2010

wczoraj zasadziłem 1 hektar co mam wymagany do młodego rolnika. Za rok chyba w ogóle nie będę nic sadził bo jak widzę tą czeską sadzarkę to aż węże do palnika mi się rozwijają...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

383

Odp: ziemniaki 2010

Laszek napisał/a:

wczoraj zasadziłem 1 hektar co mam wymagany do młodego rolnika. Za rok chyba w ogóle nie będę nic sadził bo jak widzę tą czeską sadzarkę to aż węże do palnika mi się rozwijają...

Fakt skurwiała jest ta maszyna, ale póki co nikt ciekawszego nic nie wymyślił za te pieniądze big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

384

Odp: ziemniaki 2010

Jeszcze  nie wzeszly  ziemniaki a już za 1 godzinę mam kontrol przez inspekcję   itp... niema  kogo kontrolować  .... stara kontrolna plyta-    Wojtas  który kołchoz tyle sadzi  obok mnie  - może  kontrol tam wyślę -ha ha - !!!!!!

385

Odp: ziemniaki 2010

dzisjaj zrandapowałem  ziemniaki----?

386

Odp: ziemniaki 2010

MAREKPE napisał/a:
Laszek napisał/a:

wczoraj zasadziłem 1 hektar co mam wymagany do młodego rolnika. Za rok chyba w ogóle nie będę nic sadził bo jak widzę tą czeską sadzarkę to aż węże do palnika mi się rozwijają...

Fakt skurwiała jest ta maszyna, ale póki co nikt ciekawszego nic nie wymyślił za te pieniądze big_smile

plusem jest że gęściej sadzi , ale to jedyny plus...

mdw

387

Odp: ziemniaki 2010

traktor  Polboto  sadzi tego jak gnoju ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

388

Odp: ziemniaki 2010

yokoslaw napisał/a:
MAREKPE napisał/a:
Laszek napisał/a:

wczoraj zasadziłem 1 hektar co mam wymagany do młodego rolnika. Za rok chyba w ogóle nie będę nic sadził bo jak widzę tą czeską sadzarkę to aż węże do palnika mi się rozwijają...

Fakt skurwiała jest ta maszyna, ale póki co nikt ciekawszego nic nie wymyślił za te pieniądze big_smile

plusem jest że gęściej sadzi , ale to jedyny plus...

Miałem do dyspozycji polską sadzarkę, a to dopiero jest gilotyna, sztywne płużki na belce to nieporozumienie, nie zamieniłbym się.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

389

Odp: ziemniaki 2010

polską w sensie którą? bo parę typów u nas się robi/robiło i faktycznie była podróba sadzarki akpilowskiej która na sztywno miała płużki przykręcone. Ja osobiście sadzę sadzarką "home made" zrobioną przez tate na wzór akpila. Jedyny minus to taki że rozstaw rzędów jest na sztywno i ma jedyne 62,5 hmm Albo ją rozetne i przespawam albo kupię S211. Co do czeskich to jakoś one do mnie nie przemawiają...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

390

Odp: ziemniaki 2010

Nie ma jak to czerpakowe, znajomy ma polską 4 rzędową i jest tam taki plus że stają dwie osoby i w razie jak czerpak nie załapie sadzeniaka to jest możliwość wrzucenia ręcznie i nie ma żadnych przepustów, zawsze jak sadzi to jedzie całkiem powoli ale przynajmniej jest zrobione idealnie. Wioskę dalej gościu co produkuje sadzeniaka na skalę to ma przyczepianą grimme, zbiornik tam taki że można całą przyczepę wykiprować

E 516 na części
Telefon 695 076 269

391

Odp: ziemniaki 2010

Miałem dzisjaj grasować ziemniaka ale wczorajsze opady i dzisjaj burza  przesuwają termin tej uprawki na czas nieokreślony  - czyli jak obeschnie ? .

392

Odp: ziemniaki 2010

Panwie czy oprysk titusem 25wg musi być koniecznie po wschodach ziemniaka? Mam troche perzu i samosiewu zbóż no i część ziemniorów jest wzeszła a to co póżniej było sadzone to jeszcze z 2tyg. Zanim wylezie. Perz już nadaje się do oprysku a i samosiewy też.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

393

Odp: ziemniaki 2010

traktor to ile sadzisz tych ziemniaków ? i czym je kopiesz anną czy masz jakiś lepszy sprzęt ?

394

Odp: ziemniaki 2010

bamreras napisał/a:

Panwie czy oprysk titusem 25wg musi być koniecznie po wschodach ziemniaka? Mam troche perzu i samosiewu zbóż no i część ziemniorów jest wzeszła a to co póżniej było sadzone to jeszcze z 2tyg. Zanim wylezie. Perz już nadaje się do oprysku a i samosiewy też.

Może być stosowany powschodowo w uprawie ziemniaka i kukurydzy, bo im nie szkodzi, a co ciekawsze jest przyswajany jako nawóz dolistny, a stosując go patrzysz na fazy rozwojowe chwastów które zwalcza, a nie na ziemniaki, także jak perz i inne jednoliścienne już wylazły to atakuj śmiało.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

395

Odp: ziemniaki 2010

W tym roku 5ha  - Anna 2- rzedowa  i elewatorowa  zalezy od pogody    Bamreras  śmialo  pryskaj titusem  jak radzi MarekPE-  na razie mokro na jakiekolwiek  uprawki w  ziemniaku co mnie mocno irytuje ?

396

Odp: ziemniaki 2010

Zapomnialem  - na końcu  jak tamten sprzet nie daje rady w mokrym  zaprzegam  kopaczkę  konną  ta nigdy nie zawodzi!  i radzi sobie dobrze  już nieraz kopalem   jak bylo mokro

397

Odp: ziemniaki 2010

Konna... stoi takich parę na złomie.
U mnie zrobił byś każdą uprawkę. Sucho się zaczyna dziać....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

398

Odp: ziemniaki 2010

Bamreras- dzisiaj na pewno popadało u Ciebie   U mnie pole z ziemniakami niczym  pole ryżowe - tylko inne sadzonki? nie te z Chin  tylko nasze polskie ziemniaki.

399

Odp: ziemniaki 2010

Panowie sencor/mistral w ziemniaku satina i wineta nie uszkodzi roślin? Ma ktoś z tym doświadczenie?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

400

Odp: ziemniaki 2010

A u mnie dziki grasują w ziemniorach hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "