61

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

taki phx waży 2 tony z groszami

GG 16238418

62

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

marek jak ta obrotówka ma sie do stanu rzeczy ?? ona jest półzawieszana chyba?   znaczy czy sprawny ten pług

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

zorak napisał/a:

Marku na jakim zabezpieczeniu są te 5 i ile taka piątka waży ? gdzieś było na forum o wadze ale nie mogę znaleźć. A i jeszcze czy mają ścinacze czy przedpłużki ?

Wszystkie 3 PHXy są na zabezpieczeniu hydraulicznym, jedna piątka ma na pewno ścinacze, druga nie wiem bo jest w trawie, a szóstka nie ma ani tego ani tego.
Jedna waży 2050 a druga 2150 czy jakoś tak, bo ściągałem je wózkiem widłowym z lawety i miałem dość ciężko.

wojtas  napisał/a:

marek jak ta obrotówka ma sie do stanu rzeczy ?? ona jest półzawieszana chyba?   znaczy czy sprawny ten pług

Generalnie jest to pług w dobrym stanie i dość szeroko orze jak na czwórkę bo ponad 2 metry, wszystko jest sprawne i kompletne tylko to jest kolos ok 3 tony na kole podporowym,  hydraulikę trzeba mieć w ciągniku luks, bo to wszystko takie wielkie, że byle traktor to przy obracaniu może przewrócić jak coś pójdzie nie tak. Masseyem 8160 jak raz majtnął to koło oderwało się od ziemi. Jak by co to jest do niego Massey Ferguson 8160 Dynashift (jest na tablicy) 2ooKM z 1997 roku cena wywoławcza 63 000, ale w tych pieniądzach to pług poszedłby w gratisie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

jak tak szarpie przy obrocie to może by jakieś dławiki założyć?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Laszek napisał/a:

jak tak szarpie przy obrocie to może by jakieś dławiki założyć?

Nie w tym rzecz, chodzi o to, że jak hydraulika jest w porządku to obraca płynnie, a jak coś nie tak lub uruchomiony wolny spływ to dzieją się dziwne rzeczy i pług z pozycji transportowej robi *** na jedną stronę gdzie brakło ciśnienia. Po remoncie Masseya działa wszystko ok.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

ale mam ochotę spróbować takiego PHX na moich polach  tylko obawa jak forterra (107KM) poradzi sobie i jak operować na nieforemnych hektarowych kawałkach które też mam ?

gg 5118068

67

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

No to już, a jak się nie nie nauczysz to złomiarz i tak przygarnie ten pług, ale w Twoim przypadku przyspawałbym go do ZT 323 i do 100 ha orki rocznie taki zestawik obskoczy tanim kosztem po godzinach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Mareczku a nie czasem ten MF co go remontowali

69

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Tak, nawet nieźle jest przygotowany.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

70

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Widziałem phx u Przypala całkiem fajnie sobie radzi   w orce   jego 303 nie ma problemu  wg mnie to dobry pług .

71

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Z ciekawości ile taki remont kosztował ???

72

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

To jest tajemnica właścicieli. Na 100% wiem, że traktor z pługiem kosztował 40 000. Regenerowane było sprzęgło, pompa hydrauliki, przeglądana cała skrzynia z wymianą kilku łożysk i wszystkich uszczelnień, nowe filtry  olej to ponad 2000. Ponadto tulejowany był przód, jest zarejestrowany i ubezpieczony OC + AC Co tam jeszcze nie wiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

73 Ostatnio edytowany przez Pietia (2013-06-01 21:52:24)

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

To w sumie tanio go wyrwali ale Mareczku taka moc nie na nasze kawałki. Tam trza sprzętu ale konkretnego i będzie piękną robotę robił i i oczywiście hektarow. smile:):)

74

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Takiego MFa u henia mieli i mój sąsiad nim jeździł to mówił że na tamte lata to bardzo wygodny był, swój przebieg też zrobił. Znajomy na 8120 i bardzo go sobie chwali ale nie żałuje na oleje i filtry a to w MF podstawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

No to decydować się chłopy
http://tablica.pl/oferta/massey-ferguss … 8048f182a3
Spokojnie chłopaki dołożą w tej cenie PHX 6x35

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

76

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Tutaj jest bardzo tanio dobry plug, ten Forsch da tez rade:
http://allegro.pl/plug-obrotowy-roto-53 … 11496.html