1,081

Odp: GG FORUMOWE

Dobra, byłem na burakach i faktycznie trochę zawiało. Buraki leżą, ale myślę, że powoli się pozbierają. Kupiłem stymulator Tytanit, dałem mocznik, mikro i pojechałem z opryskiwaczem  plecakowym i opryskałem. Z gościem o dziwo dało się dogadać, i ustaliliśmy że, jak buraki się pozbierają to zapomnimy o sprawie a jak nie to oddam mu za te zmarnowane. Myślę że, przyhamowane, ale później ruszą bo ojciec kiedyś roundupem przypalił u siebie jak pryskał tarniny i pożółkły, ale urosły. Facet nie chciał w ogóle słyszeć o ubezpieczeniu. Pewnie wszedł na państwowe pole na dziko, i mimo że wczoraj straszył mnie czy mam łady w szkoleniach i papierach, przez noc zmiękł. Sam pewnie nie ma atestu i ładu. Cieszę się że dało się załatwić jak cywilizowani ludzie. Nie zawsze jest taka możliwość.

1,082

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz - ale nie ma, że gość nie chce słyszeć o ubezpieczeniu. Po to płacisz polisę, aby w  takich przypadkach Cię chroniła. To tak jakby w kolizji drogowej poszkodowany powiedział, że ma w nosie OC sprawcy i chce innego rozliczenia.

1,083

Odp: GG FORUMOWE

Wiem, ale jak zadzwoniłem do ubezpieczyciela to mi powiedział, że w przyszłym roku będę miał zwyżkę ok 50zł. Pojechałem na pole i powiem szczerze że tych buraków będzie może na 3-4 taczki także jedno w drugi pójdzie. Faktycznie jakby facet miał jechać to więcej na paliwo by poszło jak tej szkody. Ogólnie ja nie odzywałbym się na taką szkodę jakby mi ktoś wypalił. Dodatkowo nie wiem czy ubezpieczyciel przy małej szkodzie chciałby wypłacić odszkodowanie, bo nieduża szkodliwość.

1,084

Odp: GG FORUMOWE

Nie wiem gdzie się ubezpieczasz, ale w Concordii nie miałem żadnej zwyżki składki za oc rolników. Co więcej - w zeszłym roku miałem szkodę z AC ciągnika - wypłacili wg kosztorysu serwisu na oryginalnych częściach i w tym roku składkę zapłaciłem tylko o 20 zł większą.

1,085

Odp: GG FORUMOWE

Ja mam w TUW.

1,086

Odp: GG FORUMOWE

OC jest liczone wszędzie tak samo 2 zł/ha i czy masz szkody czy ich nie masz stawka jest stała.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,087

Odp: GG FORUMOWE

Panowie za tydzień we wtorek godzina 19.05 - kanał TVR mój braciak i moja Puma w roli głównej big_smile

1,088

Odp: GG FORUMOWE

Byłem na polu i chyba zapomnimy po sprawie bo buraki się po tym stymulatorze podniosły smile

1,089

Odp: GG FORUMOWE

ja pierwszy raz słysze o obowiazkowym OC rolnikow. Ja tego nie płaciłem bo nie wiedziałem.

Rolnik z powołania:-)

1,090

Odp: GG FORUMOWE

Jeśli masz ubezpieczenie budynków w pzu to tam jest już oc

1,091

Odp: GG FORUMOWE

Ja budynków nie mam. budynki sa ojca

Rolnik z powołania:-)

1,092

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

ja pierwszy raz słysze o obowiazkowym OC rolnikow. Ja tego nie płaciłem bo nie wiedziałem.

Nieznajomość prawa po pierwsze szkodzi, a po drugie nie zwalnia z jego przestrzegania.

koseś napisał/a:

Jeśli masz ubezpieczenie budynków w pzu to tam jest już oc

W  każdej firmie ubezpieczeniowej, a z racji tego, że zaczynałem w SAMOPOMOCY, a dzisiaj jestem w HDI AsEKURACJA-WARTA, to jest już mój piąty ubezpieczyciel, a sprawy załatwiam od 10 lat z tym samym człowiekiem przy tym samym biurku, sprawa wygląda podobnie i we wniosku obowiązkowego ubezpieczenia gospodarstw rolnych, jednym z punktów jest: OC gruntów, maszyn nie wymagających rejestracji, kombajnów, ubezpieczenie budynków i budowli. Mój pakiet to: bezpieczne gospodarstwo plus

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,093

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy właśnie przeczytałem bardzo ciekawy artykuł w Tygodniku Rolniczym o samojezdnej ładowarce naszego kolegi Kosesia.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,094

Odp: GG FORUMOWE

pls skany...

1,095

Odp: GG FORUMOWE

Zostalo dla nas duzo zboza z tamtego roku. Chcemy zeby te zboze cale wyszlo. Zboze jest mielone dla krow. Dajemy jeszcze granulki dla muciek i takie pytanie. Czym zastapic granulki zeby taniej wyszlo a zboze cale sie zmielilo? myslimy o jakis koncetratach aby tylko ilosc mleka nie spadla zbytnio. Bo za granulki na mies idzie nie cale 4tys. Koncentrat taniej by wyszlo kupowac. lecz tylko jaki?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,096

Odp: GG FORUMOWE

a jakiej firmy masz te ''granulki''?

1,097

Odp: GG FORUMOWE

Jutro sprawdze. sa workowane w bigi. zazwyczaj to jest 16% Albo 18% wlasciwosci pasz

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

1,098

Odp: GG FORUMOWE

Na koncentracie nie zrobisz gorszej paszy.38 % koncentrat kosztuje około 2200 zł za tonę i dajesz jakieś 20% na tonę.

1,099

Odp: GG FORUMOWE

Czy to tylko zbieg pseudonimów tongue big_smile
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-n … nId,986189

1,100

Odp: GG FORUMOWE

He he ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "