Temat: Remont silnika M25

Witam niedawno nabyłem silnik z Multicara 1987r. oczywiście do remontu, silnik aktualnie jest jest rozbrojony. Stan jest nie zły tuleje ok. dziś wyciągnę tłoki bo pierścienie nie trzymają. Podkreślę, że nigdy nie miałem do czynienia z silnikiem multicara więc proszę was o pomoc, na co mam zwrócić uwagę żeby po złożeniu było ok. bo robię go dla siebie a nie mam żadnej literatury, nie wiem jak ustawić klucz do dociągania głowicy i jaką grubość uszczelki zastosować bo są 4. Wiem, że na montaż szły 1,7 mm. Czy wyciskać tuleje i wymieniać oringi czy dać spokój i zostawić? Pozdrawiam

2

Odp: Remont silnika M25

Zakładka SERWIS wal jak w dym!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Remont silnika M25

Podpowiem Ci, że oprócz tego co wymieniłeś czeka Cię jeszcze np. staczanie tłoków... Są to fajne i proste silniki ale podobnie jak "duża" Ifa mają kilka swoich kruczków...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

4

Odp: Remont silnika M25

Wczoraj wyjąłem tłoki są jak nowe, panewki bez śladu użytkowania także wszystko zostaje to co było, tylko zostaje problem grubości uszczelki pod głowicę myślę o założeniu 1,8mm, nie wiem z jaką siłą dokręcić śruby głowicy i w jakiej kolejności i śruby korbowodów oraz jak ustawić wtryski???. Przy sobocie naleje jeszcze ciepłej wody do bloku i sprawdzę czy gdzieś nie puszcza koło tulei. A o tym staczaniu to słyszałem ale chyba mnie to ominie bo zostają stare bebechy.

5

Odp: Remont silnika M25

Witam czy ktoś wie z jaką siła dokręcić śruby od głowicy i śruby od korbowodów w Multicarze??? pomocy

6

Odp: Remont silnika M25

Jak by ktoś pytał:
3 etapy dokręcenia głowicy
1 etap 50+10 Nm
2 etap 100+10 Nm
3 etap 150 + 10 Nm
Śruby korbowodu 80 Nm

7

Odp: Remont silnika M25

Witam.Czy może ktoś mi pomóc,zrobiłem przegląd pompy wtryskowej i wtryskiwaczy multicara i teraz silnik nie chce odpalić(wtryski ustawione na 160 barów .Na samostarcie odpala.Jak zgrać pompę wtryskową z napędem pompy,wydaje mi się że tu coś przestawiłem.PiotrK możesz napisać coś na temat tych kruczków.

8

Odp: Remont silnika M25

Witam serdecznie. Jestem tu nowy. Kupiłem Multicara M25 z silnikiem IFA i potrzebuję dostęp do danych exploatacyjnych. Gdyż chciałbym powymieniać wszystkie oleje w tym aucie a ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji jakie to mają być oleje i ile zadaje to pytanie tutaj. Pozdrawiam

9

Odp: Remont silnika M25

U góry jest zakładka serwis . Zadzwoń do Piotra K .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "