461

Odp: Skrzynia Biegów

No to teraz z bananem na twarzy Krzychu przystępuj ostro do działania :gun:

462 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-07-02 20:41:47)

Odp: Skrzynia Biegów

Dopiero koło 15 zacząłem składać bo najpierw walczyłem z poobijaną honda a potem z problemem 3mm. Złożyłem tylko dół. W ..j czasu straciłem na składanie środkowego wałka (1234) i tego co napędza pompę. ten od pompy ma pierścień który cięzko założyć. A wałek 1234 nie chiał mi wejść w łożysko. Dobrze ze nie przeciągnąłem przegrody.....  wieloklin od kół 1 i 2 ma przód i tył jak się to obróci to nie wsunie się na miejsce......  kto to robił ten wie. A to nie to się dowie....
No i wszystko sam, bo nie lubie jak mi "doradca" mówi że w c 360 to........ wink

A nie napisałem wczoraj to dziś część łożysk igiełkowych dostałem z metalowymi koszykami to robi jakaś różnicę ?

463

Odp: Skrzynia Biegów

Krzusiu nie wiem czy robi róznicę  ale łozysko wałeczkowe w plastykowym koszyczku ciezko dostać mam rzęchy od 303 i tam wszystkie koszyczki wałeckoer są metalowe , mechanik mój mówił ze w plastykowym koszyczku skrzynie ciszej pracują ile w tym prawdy to nie wiem czekam na tate Piotra k mówił ze coś tam ma chodzi o koło od 4 ale był dziś chłopina nie dostępny pewniw nawał roboty ale jutro spróbuje , ile kosztowało cie koło z20 a i dzieki za firmę albeko łożyska dobra firma

464

Odp: Skrzynia Biegów

Krzysiek nie robi to absolutnie żadnej różnicy. Ba mało tego. Tak jak Ci mówiłem można się pokusić o składanie tak jak w ursusach czyli same igiełki bez koszyków. Ale rób i nie zwracaj uwagi na to co pisze jak ten doradca co mówi ze w c360 to.... smile wink

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

465 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-07-03 10:10:19)

Odp: Skrzynia Biegów

Z 20 380 zł brutto
jakby co to przez przypadek zamówiłem o 2 łozyska za duzo 70x76x30 made in japan moge podesłać cenę podam potem bo nie pamietam przesyłka gratis...

466

Odp: Skrzynia Biegów

Nie znaczyłem sobie zębatki ( przesówki od uls ) ta mała od załączania jest jedną stroną płaska a po drugiej stronie jest faza którą strona ma iść do skrzyni płaskim czy fazą

467 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-07-04 22:16:09)

Odp: Skrzynia Biegów

ULS  to ta pierwsza od przodu na górnym wałku tak?
Bo jak tak to widać zużycie z jednej strony , ma przyjechane ząbki i tą stroną do trybu.
Druga strona będzie gładka bo nie ma kontaktu z obcym trybem. Aczkolwiek siedzę i już mi się pierd.... w głowie.
Jutro powiniemem mieć ciągnik gotowy do włożenia silnika. 
W deklu od skrzyni robię 2 dziury oprócz istniejącego korka będzie tam wracał olej z wspomagania sprzegła i hamulca, tak by lał się prosto na górny wałek......

468

Odp: Skrzynia Biegów

Namawiam do dorobienia smarowania zębatki 20.

469

Odp: Skrzynia Biegów

A jak to masz zrobione?
Bo u mnie teoretycznie wałek jest przystosowany do smarowania ciśnieniowego ma odpowiednie otwory krymi płynoł by olej. Tylko jak to podpiać

470

Odp: Skrzynia Biegów

Przewód powrotu z pompek sprzęgła i hamulców który podłączony jest do zbiornika oleju przeprowadziliśmy na tył dekla skrzyni. Tam na tej płaskiej części przy samej ściance która idzie do góry nawierciliśmy otwór, przykręciliśmy redukcję, przewód na końcu z oczkiem przykręciliśmy śrubą olejową w tą redukcję.

471

Odp: Skrzynia Biegów

No to tak jak mysle tylko ze ja chce to podzielic na 3  punkty....

472

Odp: Skrzynia Biegów

Poskładałem!!!
Jeździ!!!
to była moja pierwsza skrzynia i mam nadzieje że ostatnia....
Samo robienie skrzyni to prosta sprawa. Dokopanie się do niej trochę gorzej ale poskładanie wszystkiego do kupy masakra.
Zrobiłem smarowanie Z 20 z powrotu ze wspomagania pedałów. Znalazłem jeszcze jedno źródełko oleju i wpuściłem go do skrzyni jakieś 15 cm przed Z 20. To źródełko to nadmiar z zaworu przy prawym słupku kabiny przewód oryginalnie wpuszcza olej do powrotu z rozdzielacza tuż przed zbiornikiem.
Generalnie miałem ochotę  wpuścić przez pokrywę wszystkie powroty łącznie z tym z rozdzielacza ale mogło by to zakłócić pracę całego układu. Dla zainteresowanych są co najmniej 4 powroty wspomaganie pedałów, regulator tego wspomagania, rozdzielacz, nadmiar z układu kierowniczego .
Jutro zrobię jakiś teścik obciążeniowy by zobaczyć czy nic nie tłucze pod obciążeniem. NA pusto jest dość cicho.
Dzięki za pomoc!!

473

Odp: Skrzynia Biegów

gratulację, na pewno wrażenia są,      jak u studenta po zakończonej sesji big_smile  :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

474

Odp: Skrzynia Biegów

Dziś robiłem porządek w narzędziach i brakuje 2 kluczy 17, jednej szmaty do wycierania rąk i butelki od piwa. Myslę że tryby dadzą sobie radę z tym dodatkowym wyposażeniem skrzyni wink

475

Odp: Skrzynia Biegów

Instrumentariuszka nawaliła ?

476

Odp: Skrzynia Biegów

Poszukuję skrzyni biegów do 323,lub samej obudowy.

477

Odp: Skrzynia Biegów

Dzwoń tu 514 791 959 lub 236761557

478

Odp: Skrzynia Biegów

a co pękła?

479

Odp: Skrzynia Biegów

sakładam i prawie  gotowy mam forsza 323 na sprzedaż może ktos chętny

480

Odp: Skrzynia Biegów

nie pękła,ale wyrobiło się w obudowie osadzenie łożyska to od tego krótkiego wałka wstecznego