481

Odp: Skrzynia Biegów

To sobie kup porządny klej i wklej nowe łożysko. Ile masz luzu?
Kup np to http://www.motointegrator.pl/produkty/2 … -634-50-ml
to zawsze mniej roboty i pieniędzy niż nowa obudowa.
Ten klej jest dość drogi około 150zł.  Możesz sobie kupić coś tańszego.
Ja wklejałem szpilkę w otwór na śrubę która trzyma łożysko drugie od końca na górnym wałku.
Dokręciłem na moment jak dobrze pamiętam 110 no i zobaczymy....
A łożysko wklejaj i sie w ogóle nie martw. Kup klej który nie wiąże za szybko byś miał czas na złożenie. Jak masz dużo luzu  i możliwość to składaj z wałkiem i drugim łożyskiem.
Powodzenia

482 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-08-08 22:00:49)

Odp: Skrzynia Biegów

No to chyba przesadziłem z przeróbkami.
Piszę w tu aczkolwiek problem tyczy hydrauliki.  Robiąc skrzynię powrót z wspomagania oraz z regulatora cisnienia wspomagania hamulców i sprzęgła puściłem z góry na tryby skrzyni od takie smarowanie skrzyni. no i dziś pojawil sie problem. Olej nie nadąża wracać przez skrzynię do zbiornika z którego pompy zasysają olej. Podnośnik chodzi ale słychać że łapie powietrze no i układ kierowniczy zdarzyło się raz stanął. Olej po odpaleniu znika z "wężyka" Jutro doleje z 10 litrów moze mu przejdzie. Na chwile obecną jak postoi to jest lekko ponad połowę

483

Odp: Skrzynia Biegów

Puszczenie powrotu z pompek na zębatkę 20 u mnie w niczym nie zakłóciło pracy układu hydraulicznego, oleju mam wlane 95l agrol U.

484

Odp: Skrzynia Biegów

To co będzie zimą ?

485

Odp: Skrzynia Biegów

Zimą zt 323 nie rusza się z garażu chyba że śniegu nawali tyle że łopatą nie da rady.
Androl z tego co co kojarzę to ty puściłeś olej z jednego powrotu. JA z dwóch. Z tego pomiędzy nogami i tego który jest wpięty w rure powrotną z rozdzielacza tuz przed zbiornikiem ( olej wraca z zaworu regulującego cisnienie tego
zza akumlatora ).

486

Odp: Skrzynia Biegów

Heloo mam problem ze skrzynią w 303 na biegach szosowych III 1 ,2,3 puka cos gdzie szukac przyczyny musze robić bo nie będzie czym robić na polu 323 sprzedany została tylko c-360 w której też zacioł sie podnosnik też problem

487

Odp: Skrzynia Biegów

Musisz zdjąć górny dekiel tu nie ma wróżek

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

488 Ostatnio edytowany przez marcin (2013-08-30 07:58:32)

Odp: Skrzynia Biegów

Pytam bo Może miał ktoś podobny  problem tylko pytam biorę sie za robotę Rozebrałem skrzynie i nic nie widać wszystko w pożądku łożyska całe wszystko tak jak ma być gdzie przyczyna tego pukania jeszcze tylko wywale napęd pompy dodatkowej chyba smarowania skrzyni biegów bo tam ma luz na łożysku gdzie jeszcze zajżec na co zwrucić uwagę

489 Ostatnio edytowany przez marcin (2013-09-01 19:51:10)

Odp: Skrzynia Biegów

Potrzebuje tryb z 20 moze ktoś z was ma na zapas i chce go sprzedać albo jakis namiar  na sklep odrazu mowie ze Grudziądz i panków nie posiadają  a o Postolicach nie chce słyszeć moze jakis inny namiar AHA czy ktoś regenerował chamulec skrzyni biegów jest jakiś sposób domowy czy tylko kupno nowego

490

Odp: Skrzynia Biegów

witam Panów serdecznie mam powarzne pytanie jak dostać się do tego środkowego tryba co się włancza 1,2,3przy 303 powud jest taki nie moge włonczyć biegów mam 1 i nic więcej nie moge zrobić . odkręciłem pokrywe z góry i okazuje się że na dolnym wałku jest problem bo ten tryb lata jak piłka po boisku i nie idzie nawet wykleszczyć tego biegu czekam na powarzną odpowiedz bo jestem zmuszony to zrobić a nie bardzo wiem od czego zacząć i czy jak odjade tyłem czy to coś da z góry dziękuje

491

Odp: Skrzynia Biegów

rozbebeszaj traktor....
Jak?
A tak
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1144

492

Odp: Skrzynia Biegów

Ręce opadaja skrzynia w 303 wyjeta zrobiony przegląd  wymienione wszystkie łożyska kulkowe i baryłkwe tryb z20 zmieniony synchronizatory powymieniane złożoone i nadal puka na III 1,2,3, nie wiem co sie dzieje myslałem że przystawka ale jezdziłem be niej ten sam objaw łożyska na skrzyni posredniej zmienione oporowe wymienione nie wiem gdzie szukać składam dziada bo potrzebny a jak coś sypnie to sie naprawi

493

Odp: Skrzynia Biegów

A mechanizm różnocowy? Na wolniejszych biegach nie słychać ale szybciej pojedesz to mogą dzwonić powyłamywane zęby...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

494

Odp: Skrzynia Biegów

własnie  mechanizm niby wyglada dobrze ale dwa zęby ma ukruszone kawałkiem i czy to może być przyczyna

495

Odp: Skrzynia Biegów

Ja mam w białoruśce ukruszony delikatnie ząb na czwartym biegu ledwie to widać ale na nim właśnie stuka, a na przełożeniu polowym nie słychać już.

496

Odp: Skrzynia Biegów

musze poszukac koła talezowego i ataku bo to trzeba chyba komplet wymienić czy sie myle

497

Odp: Skrzynia Biegów

najlepiej by było. tylko dokładnie oglądaj co bierzesz...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

498

Odp: Skrzynia Biegów

witam Panowie mam pytanie czy muszę odkręcać skrzynie od tylnego mostu żeby wyciągnąć dolny wałek ze skrzyni przy 303 czy morze od przodu wszystko wyciągnę z góry dziękuje i pozdrawiam

499

Odp: Skrzynia Biegów

witam pomocy w końcu zabrałem się i wyjechałem ze skrzynią górny wałek wyciągnięty ,no a ten dolny co na nim są tryby od biegów stop nie idzie a żeby było lepiej to jakiś o......ł poprzednik zaspawał te dwa tryby od przodu na tym wałku
co robić?????

500

Odp: Skrzynia Biegów

powiedz konkretnie o jakie tryby chodzi? bo na poziomie dolnego wałka w pierwszej komorze skrzyni licząc od strony sprzęgła jest wałek z zębatkami  od wom. dopiero jak jego wymontujesz masz dojście do nakrętki na dolnym wałku.
Wałek wom jest spięty pierścieniem segiera od strony dolnego wałka... rozpinasz i wyciągając powoli wałe zdejmujesz po kolei tryby i tulejki. Następnie odkręcasz nakrędkę na dolnym wałku. Odkręcasz atak z tyłu skrzyni i wszystko do tyłu wyciągasz...
jeśli zaspawane są te dwie od WOM to poradzisz sobie z tym. No chyba że przetop jest zrobiony aż do wałka to wtedy klops...
Najlepiej daj jakieś foto to  o wiele łatwiej będzie zdiagnozować....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....