1,221

Odp: GG FORUMOWE

5,5 to niskie napięcie. Generalnie jest bezpiecznie pod nim w odległosci 2m ale jest jedno ale,  nie można jeździć kombajnem czy inną wysoką  maszyną w dłuż lini.  Duzo zalezy od wilgotnosci powietrza, gleby, słomy...... . Generalnie nie znam szczegółów ale nieszczęśnik musiał sam sobie zaszkodzić pewnie uciekajac z kombajnu. Widział ze coś złego się dzieje postanowił się ewakuować no i dotkną ziemi dotykając kombajnu i po nim. NIsko opuszczony heder mógł wywołac pożar.  Co innego jesli to była linia 300kV tu napierdala  wszędzie....

1,222

Odp: GG FORUMOWE

Z tego co pamiętam z elektrotechniki to prąd ma "przeskok" 1mm/1kV.

1,223

Odp: GG FORUMOWE

Sprawa jest taka że on miał pole między dwoma słupami które stały w dolinkach, a pole było na górce, a co do linii nie wiem jakie napięcie tylko że to linia z elektrowni Skawina idąca gdzieś na zachód  jednymi z największych o ile nie największymi słupami kratownicowymi...

1,224

Odp: GG FORUMOWE

Teoria jedno, a praktyka drugie... w tak duże upały jakie były linia się bardzo wydłuża... u moich teściów jakiś samochód zerwał telefon, do którego normalnie jest ok. 5m od ziemi. Teraz naciągnęli mocno kabel, podejrzewam, że w zimie pęknie, bo nie wytrzyma naprężenia...

A wracając do LWN, kiedyś jako dziecko jechałem na wysokiej furze ze słomą też w wielkie upały, to jakbym stanął (leżałem, bo bardzo już bujało) to wyprostowana ręką dotknąłbym przewodu..., wisiał ok. 6m nad ziemią...

O ile dobrze pamiętam, to trakcja kolejowa jest na 5.40m.

1,225

Odp: GG FORUMOWE

Trzeba pamiętać o tym, że jak kombajn nie dotyka hederem do ziemii to staje się wielką maszyną elektrostatyczną. Izolują go opony, a przez środek idzie sucha słoma ocierająca o młocarnię, wytrząsacze i boki kombajnu. Nie mam doktoratu z fizyki (magistra też zresztą nie smile) ale wydaje mi się, że jak kombajn sam w sobie ma jakiś ładunek elektrostatyczny to iskra może przeskoczyć nawet na odległość większą niż długość izolatora.

Po za tym nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ten wypadek, o którym pisał nasz Kolega miał miejsce dzień przed zmianą pogodny. Wtedy najłatwiej jest naelektryzować wszystko - zupełnie jak z wsiadaniem do samochodu - czasem potrafi dość mocno kopnąć prąd.

Mogę się mylić, ale taka jest moja teoria.

...jak mawiał Sofronow.

1,226

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki poszukuję tarczy krzywkowej do zgrabiarki andex 612 lub deutz 2.60 sprawa bardzo pilna ,albo może wie ktoś o takowej zgrabiarce na części ?

1,227

Odp: GG FORUMOWE

hmm... czy czasem do DF ks 2.60 nie podchodzą przypadkiem części od ks 1,70 , bo tych jedno karuzelowych jest sporo na części, nawet widziałem jedną u Namysło w opolskim koło Głogówka, musiałbyś znać nr kat. albo na wzór wziąć. A tak przy okazji kolega ma do sprzedania Krone Swadro jedno karuzelową za nie duże pieniądze trzeba w niej wymienić właśnie tarczę krzywkową koszt ok 1200, cena za nią to coś ok 2 tys. jest ona nowego typu zielona, jak ktoś chętny to pisać

1,228

Odp: GG FORUMOWE

gdzieś widziałem przekrój naszego silnika tj tuleja półblok z wymiaami grubościami itd. Gdzie to? Nie chcę Piotrowi d... zawracać .... gdzieś to było z daleka wyglądało tak wink  http://www.google.pl/imgres?start=819&a … amp;ty=105

1,229

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek byłem dziś w Twoich stronach i na polach widać pełno dużej kostki, od strony Lipki i w stronę Piły również, na co to biorą? Na pieczarki do Jastrowia?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,230 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-08-20 21:55:13)

Odp: GG FORUMOWE

większość tej słomy pójdzie z dymem..... przynajmniej tak było w ubiegłym roku. dodatek do pelletów

A ja byłem w złotowie o prawie Twoje strony

1,231 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-08-20 22:00:15)

Odp: GG FORUMOWE

Złotów to moje strony tak jak Twoje to Chojnice smile no ale Złotów to faktycznie już bliższe mi strony, 514 kupiłem zza Złotowa i o 6 rano przejeżdżałem właśnie tam, na szczęście zero ruchu smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,232

Odp: GG FORUMOWE

Ktoś wspominał o dosyć zasobnym złomie w kuj-pom, coś w okolicach brodnicy chyba a nie mogę sobie przypomnieć gdzie to,

1,233

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki mam pytanie , czy kupując mokrą kukurydzę susząc ją i sprzedając zarobi się jakiś grosz , czy szkoda zamachu? Według moich wyliczeń powinno coś zostać ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy dobrze to wszystko liczę , rozważam zakup suszarni .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,234

Odp: GG FORUMOWE

Paweł suszarnia to dobry biznes smile nie zastanawiaj się. Kukurydza też poszła w dół ale różnica pomiędzy suchą a mokrą pozostaje mniej więcej ta sama więc każda wysuszona tona kukurydzy to Twoje zarobione pieniążki.
Teraz mam takie inne pytanie: jak na wałek WOMu od traktora założył bym pompę np. od ciapka następnie węże zbiornik wiadomo i na końcu instalacji podłączył drugą taką samą pompę od ciapka to wałek w tej drugiej pompie będzie robił takie same obroty jak wałek WOM traktora? Coś takie na zasadzie hydraulicznego, elastycznego przekaźnika.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,235

Odp: GG FORUMOWE

Panowie jeśli by ktoś chciał kupić gospodarstwo 25ha jakieś cztery kilometry ode mnie  to zapraszam bo kolega miał wypadek i sprzedaje wszystko .

1,236

Odp: GG FORUMOWE

a czy ktos konserwuje tutaj kukurydze mokra kwasem propionowym??

1,237

Odp: GG FORUMOWE

Koseś to chyba jakiś poważny wypadek skoro taka decyzja żeby sprzedać wszystko.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,238

Odp: GG FORUMOWE

Pękła tarcza na dużej szlifierce i przecięła go w pół że flaki rękoma trzymał jak go karetka zabierała ,dobrze że  miał szczęście i się z tego wylizał ,ale teraz chce to sprzedać i kupić coś mniejszego .

1,239

Odp: GG FORUMOWE

Chyba działkę działkowicza..... ale mniejsza o to ..
Ale jak co osłony nie miał? Czy mam się bać za każdym razem jak biorę ją do ręki?

1,240

Odp: GG FORUMOWE

ile ceni? jaka klasa?