Temat: Blokada mostu

Witam, wczoraj orałem moim nowym nabytkiem, ZT300, i przy włączeniu blokady mostu nastąpiło takie duże stuknięcie, dodam, że blokadę mam zrobioną na siłownik pneumatyczny przez poprzedniego właściciela( siłownik wciska pedał lub go wyciska) no i ciągnik się już porządnie kopał, wcisnąłem szybko sprzęgło i wycisnąłem blokadę,

i teraz dla własnego spokoju chciałbym się dowiedzieć czy mogłem coś uszkodzić:(,

ciągnik dalej pracuje jak pracował napęd jest i blokada też się załącza tylko że włączam ją jak tylko ciągnik zaczyna się ślizgać a nie jak we wcześniejszym przypadku porządnie się kopał, no i chyba ten siłownik zlikwiduję, i normalnie nogą będę włączał blokadę.Dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Blokada mostu

przecież w ZT 300/303 323 blokadę włącza siłownik i to jest oryginał no chyba że się mylę ale w moim 303 na pewno tak jest

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Blokada mostu

W kabinie do pedału blokady doczepiony jest siłownik to tak jest w oryginale, ale to mniejsza z tym tylko czy nic nie uszkodziłem?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Blokada mostu

U mnie w zt300 jest mechanicznie tak jak w c330. Skoro działa to jest ok ale takie stuknięcie to nic dobrego, uważaj żeby Ci się zęby nie wyłamały tak jak u mnie w c355

5

Odp: Blokada mostu

Jak jest naprawde duży poślizg blokada ptrafi wysoczyć i wskoczyć spowrotem, bynajmiej u mnie tak się czasem zdaży. Towarzyszy temu takie dość colidne puknięcie w tylnym moście... jak załączałeś podczas poślizgu to mogło tak być że nie złapało zaraz tylko przeskoczyło na zębach i z tąd ten hałas...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

6

Odp: Blokada mostu

A ja mam wrażenie że u mnie się nie wyłącza niby zaworek zrobi pssss ale skęcam a on jakoś leniwie  zmienia kierunek jazdy. Siłownik pewnie cofa bo go czyściłem. w garażu lata wszystko łanie a w polu kiedy coś mi nie gra nie ma jak/ nie ma czasu sprawdzać.
Ten typ tak ma?

7

Odp: Blokada mostu

po wyłączeniu blokady najlepiej krótko sprzęgło wcisnąć, albo skręcając np. w lewo wpierw lekko dać w prawo potem dopiero w lewo i na odwrót. blokada na tyle mocno się zatrybia że przy małej różnicy obrotów kół trzyma jakby zespawana.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2013-09-22 14:52:37)

Odp: Blokada mostu

Tak mi się wydaje że wszystko jest ok, a załączanie mam mechaniczne tylko do pedału dopięty jest siłownik tak że włączam zawór i siłownik wciska mi pedał, a jeszcze szwagier kazał mi olej ze skrzyni puścić czy nic nie poleci,drzazgi, odprychy(olej dwa tygodnie temu zalany) no i nic nie było, wiecie ja trochę zorientowany nie jestem, bo wcześniej na 30-stce się bujałem jestem tzw. rolnikiem wekendowym, zostało trochę ziemi po dziadkach no i trzeba to poobrabiać ale  z forsza jestem zadowolony a ludzie na wiosce nie mogą się nadziwić że to taki fajny sprzęt, sąsiad ma za 190tyś. jon derra i jak zobaczył co ja jego agregatem wyczyniam traktorem za 6tyś. to tylko głowę spuścił i zaniemówił. Pozdrawiam, a jeszcze w zwolnicach oliwę wymieniłem i  wydaję mi się że ciągnik trochę cichszy się zrobił.


A kolego Scorpion które zęby Ci się posypały w c355?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile