Temat: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Witam,zalałem dziś hydraulikę shelem LHL46 no i mam problem z układem kierowniczym, odkręciłem przewody przy kolumnie kierowniczejposzło powietrze i potem olej i dalej nie mam kierownicy nie mogę przekręcić kierownicy no i koła nie skręcają może gdzieś jeszcze mam go odpowietrzyć?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Żeby przekręcić kierownicą to trzeba silnik uruchomić lub przód podnieść.

3

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Silnik był uruchomiony przez ok 40minut i wszystkie sprawy związane z odpowietrzaniem jak napisałem było przy uruchomionym silniku

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Silnik pracuje i kierownicą nie da się kręcić, czy ona się kręci a koła nie? Ty masz orbitrol czy przekładnie ze wspomaganiem?

5 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2013-10-04 20:05:34)

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Mam kolumne(w kabinie jest kierownica z puszką od której idą przewody do pompy, przekładni i chłodnicy) od której idą przewody do pompy i do tej przekładni, a kierownicą nie da się przekręcić a jak się zaprę to przekręcam dwa obroty a koła ledwo drgną a jak się przejechałem to u sąsiada muszę jutro sztachety wstawiać a przed wymianą wszystko było ok, chyba gdzieś układ jest jeszcze zapowietrzony- aco co jest ten orbitol?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Zacznij od tego czy pompa daje ciśnienie.
Jak daje to wystarczy zrobić kilka wycieków to tu to tam i już.
Ja "odpowietrzałem" 3 razy. polegało to na tym że poskładałem na odpieprz  ( nie świadomie, pośpiech) odpaliłem i było o Ku*****a.... . olej leci  o ja pierd.... jeszcze tutaj  2 -3  wycieki dokręcone i gotowe nawet żadnego kręcenia kierownicą od cała filozofia......

7

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

https://www.google.pl/search?q=orbitrol … &dpr=1  to jest orbitol

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

8

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Orbitrol to taki skrót, chodzi o przekładnie hydrostatyczną czyli bez mechanicznego połączenia kierownicy z kołami tylko wężykami hydraulicznie. Jeśli ciężko skręca ale skręca to wygląda, że pompa wspomagania nie działa ta z przodu silnika. Jak zmieniałeś olej to filtr oleju sprawdzałeś?

9

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Tak mam orbitol, filtr jest ok wyszorowałem dwa górny w zbiorniku i dolny przy butli powietrza, jutro jeszcze pokombinuję jeżeli wszystko było ok to się od zmiany oleju nie zrypało chyba, jeszcze gdzieś w poście czytałem, ze za pompą przewód odkręcić to może co pomoże bo w kabinie odkręcałem to z jednego leci ostro ten od pompy a z drugiego dopiero po kręceniu kierownicą

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

10 Ostatnio edytowany przez lukas0304 (2013-10-04 21:13:10)

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

mi jak się zapowietrzył ten układ to odkręciłem ten przewód przy pompie wspomagania na 27 klucz i zawsze się odpowietrzał mi to masz tam dwie te metalowe rurki jedna grubsza druga cienka to odkręć tą cienszą co jest przy pompie wspomagania. I powino pomóc u mnie zawsze pomaga smile

11 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2013-10-04 21:25:44)

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

Na górze od serwomechanizmu masz śrubę na klucz 17 ona ma nacięty rowek do odpowietrzenia poluzuj ją i kręć kierownico jak pójdzie porządnie olej to wspomaganie się znajdzie.

12

Odp: Jak odpowietrzyć układ kierowniczy?

układ odpowietrzony, tą śrubą na serwie 17-tką także jest ok pozostał mi tylko cieknący rozdzielacz ta sekcja od podnośnika cieknie jaj jest wkręcona wajcha od wolnego opadania  a jak ją odkręcam to nie cieknie a olej pojawia się gdzieś od dołu, macie na to jakiś pomysł

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile