Temat: 1 i 3 nie wchodzi

Witam uprawiałem dzisiaj pod pszenicę i zakleszczyła mi się skrzynia na II 4 odkręciłem kasetę  wybiłem4 skręciłem wszystko do kupy i dalej uprawiałem . Po zakończeniu wracając do domu okazało się że 1 i 3 mi nie wchodzą tylko zgrzyta. Na zgaszonym silniku wszystko jest ok , co się mogło stać.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

To raczej do działu "ręce opadają" wink
Ja bym to zwalił na pecha ale może szarpiąc się z wajchą coś podgiąłeś i teraz 1 i 3 nie wchodzi do końca. Te dwa biegi idą w tą samą stronę?

3

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

A może to wina tego suwaka od włącznika do zapalania, tego żeby palić tylko na luzie? Czy on jest nie na tej dźwigni? Dobrze myślę, może się obrócił i blokuje.

4

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

Musisz odbudować wybierak to znaczy na główkach zlikwidować luzy a na sworzniach co się przesuwają przewiercić i dopasować ciasno kołki albo na śruby porobić.

5

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

Wczoraj dokładnie się temu przyjrzałem. To prawdopodobnie wina hamulca bo jak dłużej przytrzymam na sprzęgle to  bieg wchodzi. Czyściłem też sitko w zaworze sterującym wspomaganiem i zauważyłem że ktoś pod sprężynę podłożył 3 podkładki tylko nie wiem po co.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 20#p111320  tu chyba było po co podkładki, jeśli po zmianie pompy masz takie kłopoty to coś ta pompa nie bardzo sobie radzi.

7

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

No i wszystko jasne , przyczyną było słabe wysprzęglanie. Pokasowałem wszystkie luzy na drodze od pedału do wysprzęglika i poustawiałem zgodnie z instrukcją Piotra. Teraz wszystko gładko wchodzi.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

Jak słabe wysprzęglanie to dlaczego tylko 1 i 3 bieg nie chciały wchodzić?

9

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

Nie wnikam grunt że pomogło

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: 1 i 3 nie wchodzi

Ano w sumie racja smile