1,321

Odp: GG FORUMOWE

Wyrwałem 1,7ha gość bierze dopłatę a ja "resztę". big_smile Działka graniczy z moją.
Klasa V-IV. Profesjonalnie uprawiana bezorkowo. Kilka lat temu nic tam nie rosło, rok temu urósł piękny jęczmień  a w tym roku niczego sobie rzepak. No i mam wielkie kwitnace ściernisko. Na pewno nie bedę tego orał....... ale co zasiać żyto czy pszenicę?
Poczekać do wiosny i walnąć na całości ( obu działkach ) owies? :hmmm:

1,322

Odp: GG FORUMOWE

Ja jak sie z sąsiadem dogadam na podobnym stanowisku siać będę owies. Samosiewy jakie na tym polu zauważyłem są ąż granatowe więc zasobność w składniki odpowiednia....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,323

Odp: GG FORUMOWE

pszenice! chyba że masz zbyt na owies albo stado gęsi;-)

1,324

Odp: GG FORUMOWE

Ze zbytem owsa nie mam problemów.  Ale wolę oziminy....
Jeszcze się zastanowię. Jutro talerzówka nawóz talerzówka no i zobaczę..... Żyta mam mało więc mógłbym dosiać dla równowagi. No ale cholernie późno jak na żyto.
No i muszę kupić / zrobić porządny gruber pługa to pole nie zobaczy.....

1,325

Odp: GG FORUMOWE

ja osobiście do jarej pszenicy się zraziłem, a szybciej jak na wiosnę tego łanu nie ruszę (13,5ha mnie trochę przerasta). A co do owsa to 10km ode mnie robią płatki więc zbyt.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,326

Odp: GG FORUMOWE

Ja zostawiłem na owies 10 ha, a co tam, jak na razie jest zbyt i cena i plon lepszy jak w życie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,327

Odp: GG FORUMOWE

ja też wziąłem 10 ha, ponad tydzień temu pryśnięte glifosatem bo perzu było. Chyba kukurydzę zasieję...

1,328

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie, Krzysiek kukurydze zasiej a w razie jak by nie było ceny to będziesz miał popcorn smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,329

Odp: GG FORUMOWE

Ja miałem jarke w tym roku wczesniej tylko ozima i sypnęła koło 6 ton i sie zdziwiłem ale to tylko z połowy pola bo reszta to pod woda wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

1,330

Odp: GG FORUMOWE

Bendek a co z tą zalaną częścią, zgłaszałeś w agencji ? bo kolega w raporcie pokontrolnym ma napisane ugór tam gdzie mu wymiękł jęczmień 1,5 ha.

1,331 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-10-20 22:15:55)

Odp: GG FORUMOWE

w wojsku nie byłem.........
Chce kupić z allegro noktowizor. wymontowany z czołgu, działa lub nie , mam 10 dni na zwrot.
Ale nie jestem pewien czy oprócz "noktowizor tkn-1s" nie potrzebuje jakiejś *** lampy na podczerwień.... 
A po co? A dziką chce trochę życie umilić.

http://allegro.pl/listing/user/listing. … ms-4939550
coś ztego się nada o ile dziła?

1,332

Odp: GG FORUMOWE

W BRDEM-ie podczas używania noktowizora trzeba było włączyć szperacz i założyć na niego nakładkę z filtrem na podczerwień bez nadajnika podczerwieni prawie nic nie było widać.

1,333

Odp: GG FORUMOWE

to juz coś czyli zwykły szperacz + nakładka
Szukam nakładki i czekam na dalsze wskazówki

1,334 Ostatnio edytowany przez Dario (2013-10-21 19:48:43)

Odp: GG FORUMOWE

To może lepiej kompletny np. http://allegro.pl/wojskowy-noktowizor-s … 50437.html tylko nie wiem czy to działa z aukcji wynik że jest raczej niesprawny, ale chodziło mi bardziej o zestaw jak to wygląda.

1,335 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-10-22 20:20:01)

Odp: GG FORUMOWE

Kiedyś się zastanawiałem jak jest z opłacalnością prowadzenia gospodarstwa(czy się w to pchać). I tu moje pytanie do was (forumowicze), co możecie na ten temat powiedzieć. A drugie pytanie czy jakbyście mieli zaczynać teraz tak od 5 ha co byście zrobili?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,336

Odp: GG FORUMOWE

uważam, przy 5 ha chyba nie dałoby się utrzymać rodziny (nawet na głodowym poziomie) tylko z rolnictwa...:(

1,337

Odp: GG FORUMOWE

Co najmniej o 10 lat za późno, to na przykładzie mojej okolicy gdzie ceny ziemi sięgnęły granic absurdu.

1,338

Odp: GG FORUMOWE

teraz zaczynać gospodarstwo to trzeba je otrzymać w spadku  wygrac w totka i kupić ewentualnie przyjąć sie do kogoś i robic na polu ... innej opcji nie widze....
mając 5 ha to szkoda zachodu  z 30 jest nie wesoło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,339

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas jest jeszcze jedna opcja, ożenić się z panną która przejmuje po rodzicach dobre gospodarstwo są takie.

1,340

Odp: GG FORUMOWE

Zaczynać od 5 ha gołych to strzał w stopę, no chyba, że coś na tym jest, może pod szkłem, albo masz sprzęt i dobrą robotę i kochasz robotę w polu...