501

Odp: Skrzynia Biegów

witam właśnie mam już atak wyciągnięty tylko jak piszesz kolego to "bamreras"to te  2 tryby od strony sprzęgła są zaspawane

502

Odp: Skrzynia Biegów

spróbuj zdjąć pierścień segiera na wałku od wom i wysuń go całego. zębatki opadną lub nawet wyjdą razem takie zespolone. wtedy będziesz miał dojście do tej nakrętki.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

503

Odp: Skrzynia Biegów

no niestety kolego już po zabiegu .Rozebrałem  już wszystko w drobny mak no i teraz muszę obrać kierunek gdzie po części.....Dzięki za podpowiedzi i dzięki

504

Odp: Skrzynia Biegów

Witam wszystkich mam problem zt 323 zablokowała mi sie przesówka na srodkowym wałku od strony mostu i sa cały czas biegi szosowe w żden sposób nie  mozna odblokowac wie moze ktos jak to zmienic jak wyciagnac wałek srodkowy czy trzeba odkrecic skrzynie od mostu czy wystarczy samo sprzegło bo nie wiem z której strony go wyciagnać

505

Odp: Skrzynia Biegów

Witam wszystkich. Koledzy nie macie może na zbyciu tego wałka co znajduje się w skrzyni i wychodzi na przystawke?? zt 303

506

Odp: Skrzynia Biegów

w Człuchowie na złomie dziś widziałem

507

Odp: Skrzynia Biegów

no ale to trochę daleko, ja jestem z centralnej wielkopolski dokładnie z konina

508

Odp: Skrzynia Biegów

Witam,
jestem w trakcie remontu skrzyni 325 i muszę wymienić łożysko NUP 213, które jest na wałku, który idzie od sprzęgła do skrzyni. Łożysko z jednej strony na dolnej bieżni ma ruchomy "pierścień". Jak mam założyć to łożysko - ruchomym "pierścieniem" od skrzyni czy od sprzęgła?

509

Odp: Skrzynia Biegów

możesz zrobić fotkę może mam ten wałek

510 Ostatnio edytowany przez enzo (2014-01-29 16:06:51)

Odp: Skrzynia Biegów

Tak wygląda łożysko:

http://allegro.pl/lozysko-walcowe-nup-2 … 31608.html

a tak wałek:

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2435 … ukKHfuBlD8

Łożysko na wałku ma nr 101.

511

Odp: Skrzynia Biegów

czy ktoś z was wie może ile powinien wynosić luz miedzy przesuwka a widełkami bo u mnie w skrzyni jest ok 4 mm wg mnie to za dużo ale to moja pierwsza skrzynia w forszaju- może ktoś wie ile powinny mieć grubości łapki tzn ten wybierak a jaka powinna być szczelina w nowej przesuwce bo nie wiem co mam wytarte i co muszę wymienić

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

512

Odp: Skrzynia Biegów

To za dużo o co najmniej 3mm. Wyrobienie tej łapki/wybieraka zobaczysz jak go wyjmiesz, bo i tak musisz to zrobić. Na początek możesz spróbować napawać. No ale przesówka także może być wyrobiona, a wtedy to już grubsza sprawa.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

513

Odp: Skrzynia Biegów

Witam . Mam następują cy problem w Ifie L60. Na niskiej skrzyni po wrzuceniu biegu i i puszczeniu sprzęgła słychać straszne zgrzyty w reduktorze , tak jakby ktoś wrzucał bieg bez sprzęgła. Samochodem nie da się ruszyć. Problem tyczy się biegów na niskiej skrzyni 1-4 , na wysokiej wszystko działa w porządku. Ktoś miał podobny problem? Przepraszam , że tutaj ale nie wiem jak założyc nowy temat sad

514

Odp: Skrzynia Biegów

Temat do wątku o samochodach  a nie o ciągnikach . Przenieś. Bo bedę usuwał posty

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

515 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2015-02-17 17:22:26)

Odp: Skrzynia Biegów

Co może być przyczyną że wyskakują biegi pod obciążeniem i na pusto chodzi tu o zt323.... chodzi o ten sprzęt  http://olx.pl/oferta/fortschritt-zt-323 … 2083857e09 mam 20 km do niego

516

Odp: Skrzynia Biegów

Wyjechany tryb lub  wałek skrzyni lub to i to.

517

Odp: Skrzynia Biegów

właśnie gdzieś na forum ktoś o takim przypadku pisał tylko nie mogę znaleźć sad

518

Odp: Skrzynia Biegów

Zatrzaski nie trzymają, rozkręcony dolny wałek, wodzik źle ustawiony/przesunięty, zmielone łożysko pod zębatka 3biegu, wyrobiona przesówka, itd

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

519

Odp: Skrzynia Biegów

Zrobiona skrzynia na tip top z 303, 4.500 zł.

520

Odp: Skrzynia Biegów

TO za te 4500 zł to jest szansa całe zt 303 kupić , szał normalnie.

Leszek   dla kolegów'