Temat: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Witam!
Jestem świeżo po przeszczepie pompy ruskiej (Przystwkę dorabiał kolega z forum Kamil) w Forszu 323. Wreszcie podniósł pług ale pojawił się problem bo przy opuszczaniu strasznie leci w dół. Jak dowiedziałem się za dławienie odpowiedzialne jest pokrętło które znajduje się koło pokrętła wyboru trybu pracy podnośnika. Skręcam go na maxa i nic dalej szybko leci. Rozkręciłem go niby wszystko ok, wiec podłożyłęm troche podkładek pod sprężyne i dalej to samo. Dodam że pokrętło wyboru trybu pracy podnośnika działa i na każdej pozycji tak samo. Co można jeszcze tam zdziałać?

2

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

ostatni post
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 55#p108655

sprawdź ten zawór

3 Ostatnio edytowany przez ldragon (2013-09-17 20:11:11)

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Wykręciłem tkolanko i pod krućcem dolnym rurki ujrzałęm rozwalony ten zaworek. Różnica polega na tym że brakuje dwóch elementów koszyka. Czy mogło gdzieś tam się przemieścić?

http://i43.tinypic.com/be7o9f.jpg

4

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Wydaje mi się że nie powinno głębiej wpaść, może ktoś włożył ten zaworek z ułamanymi tymi dwoma "piórkami"? Jak co to odkręć stope rozdzielacza może głębiej są te elementy?

5

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Mój F323 też szarpał przy opuszczaniu do dziś, F303 od początku nie, dzięki wam koledzy dowiedziałem się gdzie i czego szukać.
Pobawiłem się trochę odkręciłem tą rurkę i krócic pod którym znajduje się ten zaworek dławiący wyjąłem go okazało się że jest cały skręciłem wszystko do kupy, bawiłem się z 15 minut podnosząc i opuszczając agregat uprawowo siewny z siewnikiem ani razu nie szarpnął.
Ciekawe czy mu już tak zostanie bo przecież ja nic zrobiłem.

6

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

miałem to samo podnosnik zaciety szukalismy przyczyny az własnie ten zaworek ale ja rozdzielacz wymieniłem na drugi bo ten sie nie nadwał

7 Ostatnio edytowany przez korner2 (2013-09-20 00:47:30)

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

W moim zaworek padł więc kupiłem drugi rozdzielacz. Odkręcam króciec a tam już te 2 "piórka" oberwane. No więc mała szlifiereczka w ruch, później migomat i złożyłem wszystko do kupy i na wierzch przyspawałem podkładkę. teraz powinno wytrzymać dłużej.
Niestety nie zrobiłem zdjęcia....

8

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Założyłem dziś ten zaworek i dalej to samo. Leci jak szalony w dół:(

9

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Zobacz jeszcze zaworki VR1 i VR2 - pozycja nr 10 z karty 8604, z katalogu. Pewnie tam Ci coś poleciało.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10 Ostatnio edytowany przez ldragon (2013-10-07 20:45:01)

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Wykręciłem te dwa zawory i w jednym z nich pod kulką były jakieś plastykowe kawałeczki i kulka była zawieszona. Po złożęniu wszystko hula aż miło

11

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Może blokadę podnośnika sobie włączyłeś?

12

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

witam mam rozrzutnik z klapą co zrobic żeby nie opadała jak ustawie na srodku dzwignie rozdzielacza    jak w sześdzciesiatce  czy osiemdziesiatce  pozycja przytrzymanie   wykipowal i trzyma anie puszcza mam plan jak to zrobic dolożyć zawór zwrotny i zawór kólowy ale może jest jakieś czary mary i moje myslenie nie ma sensu

13

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

zamien złącza

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Wepnij się wężami odwrotnie albo przekręć małą dźwigienkę koło dużej od sekcji hydrauliki zewnętrznej.

15

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

I znów napotkałem problem. Po paru wywrotach pługa co jakiś czas wywala mi wąż z szybkoszłącza, po czym nie mogę go wprowadzić spowrotem - dopiero popuszcze olej na wężu dopiero mogę wpiąć. Może za duże ciśnienie panuje na wyjściu? Czy jak spowrotem wmontuje zawór sterujący ciśnieniem hydrauliki zewnętrznej to coś to zmieni?(miałem go założonego jak kupiłem, sączył się z niego olej więc go pominąłem)

16

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Jeszcze nie spotkałem się żeby mi sam wąż się wypiął z szybkozłącza niezależnie przy czym by nie było robione.

17

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Mnie się wypinał ale to wina wadliwej szybkozłączki, kupiłem nową i problem zniknął.

18

Odp: Brak dławienia oleju przy opuszczaniu maszyny

Tez z tym walczylem i opanowalem.Dopuki nie kupisz porzadnego gniazda to bedzie wyskakiwac.Ja kupilem porzadne gniazda w sklepie z hydraulika silowa i zapomnialem o problemie.Wtyczki zwykle.