1,661

Odp: GG FORUMOWE

Jeżeli poprzedni właściciel nie wypowiedział umowy ubezpieczenia oc to umowa automatycznie z mocy prawa została przedłużona na następny rok. Wystarczy aby poprzedni właściciel zgłosił się do firmy ubezpieczeniowej i zapłacił zaległą składkę.Gorsza sprawa będzie z urzędem skarbowym bo teraz przekroczenie 14 dni na zapłacenie podatku od czynności cywilno prawnych skutkuje mandatem i to dość sporym.

1,662

Odp: GG FORUMOWE

No właśnie że nie jest tak juz jakiś czas, teraz wraz z kupnem umowa nie przechodzi automatycznie , tylko się kończy oczywiście pod warunkiem że sprzedający zgłosił to u ubezpieczyciela jak nie zgłosil sprzedaży to wtedy się przedłuża ale na starego właściciela nawet jak nie zapłącił.

mdw

1,663

Odp: GG FORUMOWE

yokoslaw napisał/a:

No właśnie że nie jest tak juz jakiś czas, teraz wraz z kupnem umowa nie przechodzi automatycznie , tylko się kończy oczywiście pod warunkiem że sprzedający zgłosił to u ubezpieczyciela jak nie zgłosil sprzedaży to wtedy się przedłuża ale na starego właściciela nawet jak nie zapłącił.

No właśnie teraz tak jest,od nowego właściciela będą chcieli jedynie żeby 2-gą ratę składki zapłacił jeśli nie była opłacona i tyle.Bodaj 15 września kupiłem polo do jeżdzenia po polach z oc do 20.09 i myślałem że to na tyle,aż tu nagle przyszło pismo żeby zapłacić 2 ratę,pojechałem do agenta bodaj 19.11 wypowiedziałem umowe oc,agent naliczył mi tylko oc od 20.09 do 19.11 i po temacie.

1,664

Odp: GG FORUMOWE

Fenol napisał/a:

na początku września kupiłem od kumpla saxo do ganiania po okolicy i chciałem zabrać się za przerejestrowanie i ubezpieczenie i od tego chciałem zacząć ALE! Z racji tego że ubezpieczenie skończyło się we wrześniu i nie można zapłacić za ubezpieczenie od daty wygaśnięcia poprzedniego tylko od daty rzeczywistej kontynuacji to będzie przysolona kara w wysokości 3 000  (jeżeli ubezpieczę)   I tym sposobem autko pojedzie na złom, chyba że znacie jakiś sposób aby to obejść. Co dalej z tym zrobić aby tej cholernej kary nie przywalili.

Fenol co to za firma?

1,665

Odp: GG FORUMOWE

Pierwszy raz powinni umożyć karę (przynajmniej mój kuzyn tak miał). Ale na pewno trzeba wszystko uregulować i najlepiej jak by wartość auta nie przekraczała 1000zł, bo wtedy poprostu nie podlega podatkowi.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,666

Odp: GG FORUMOWE

K*rwa mać czy to państwo jest poje*ane ,mam nie wyrejestrowanego samochódu od kilku lat bo poszedł na części co robić ratujcie.Wypowiedziałem tylko ubezpieczenie a auto w WK nadal widnieje.

1,667 Ostatnio edytowany przez Fenol (2013-12-11 20:32:55)

Odp: GG FORUMOWE

no to jesteś tak samo udupiony jak ja, na umowie jest 800 zł i  racji tego nie ma kary jak więcej jak tysiak to kara od skarbówki tzn zasada taka że jak musisz w 14 dni ale jak mniej niż 1000 to nie ma sankcji. Co do ubezpieczenia to jeżeli auto jest wciąż na ciebie to możesz wznowić ubezpieczenie- kara jakieś 500zł, nie można zezłomować nieubezpieczonego, takie zebrałem informacje. Nieznajomość prawa jest cholernie droga.
Czekam na cynk od gościa z ubezpieczalni kumpla i może się uda zrobić tak że nie doszło do sprzedaży i wciąż na niego jest fura i on wtedy tylko zapłaci za ubezp ale jeżeli się nie uda to jestem udupiony.


Firma TUW

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,668

Odp: GG FORUMOWE

Jakbyś był bliżej to dałbym Ci namiary na gościa co bierze stówę za umowę z nim jako że na części i nie obchodzi nic więcej. Kłopotu nikt do tej pory nie miał.

1,669

Odp: GG FORUMOWE

znamy to?
http://www.oszukaninaotomoto.pun.pl/viewtopic.php?id=2

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,670

Odp: GG FORUMOWE

tomek1974 napisał/a:

K*rwa mać czy to państwo jest poje*ane ,mam nie wyrejestrowanego samochódu od kilku lat bo poszedł na części co robić ratujcie.Wypowiedziałem tylko ubezpieczenie a auto w WK nadal widnieje.

Napisz umowę na obcokrajowca, najlepiej ruska czy ukraińca, dane znajdź jakieś w necie i napiszesz tylko oświadczenie w WK, że auto sprzedałeś za granicę, opłacisz 12 zł i po sprawie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,671

Odp: GG FORUMOWE

jesteś pewien Mareczku że nie będą szukać? bo jak mój palan legnie to tak zrobię, a może do Kazachstanu? wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,672

Odp: GG FORUMOWE

Ja tak 2 auta wyrejestrowałem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,673

Odp: GG FORUMOWE

z inej beczki. jakis czas temu kupiłem kawałek lasu, tam jest kilka osik miałem zamiar to wyciać, bo ja uwazam to drzewo za chwast, ale znajomy mowił mi ze drewno osikowe nadaje sie na dachy. czy to prawda?

Rolnik z powołania:-)

1,674

Odp: GG FORUMOWE

osika topola mają fajne drewno i warto je przetrzeć i wysuszyć. mam już sporo takiego materiału i używam go do wszystkiego, od krokwi po meble.

1,675

Odp: GG FORUMOWE

Na pokrycie dachow dużo się używa m.in. gont i wióro osikowe.

1,676

Odp: GG FORUMOWE

mpopis czy ty meble też robisz:D ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,677

Odp: GG FORUMOWE

no mebli z osiki nie chciał bym mieć bo śmierdzi z lekka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,678

Odp: GG FORUMOWE

MAREKPE napisał/a:

Ja tak 2 auta wyrejestrowałem

flaszka dla ciebie :beer::beer:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,679 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2013-12-11 22:47:58)

Odp: GG FORUMOWE

No dobra ale jak przeskoczyć datę bo niby auto sprzedane 3 lata temu ale jak teraz tam iść i powiedzieć że mi się przypomniało czy miałeś na myśli że jak teraz bym sprzedał go na wschód to OC nikogo nie interesuje. a jeszcze jedno czemu tyle reklam ,ciągle coś wyskakuje .Z tymi reklamami to coś u mnie bo na XP ich nie ma.

1,680

Odp: GG FORUMOWE

To powiesz, że całkiem zapomniałeś o nim i dopiero pismo od komornika, windykującego zaległe mandaty, Ci przypomniało, że w WK figuruje na Ciebie auto które poszło na wschód 3 lata temu i chcesz zrobić porządek w dokumentach itp ble, ble, ble i po sprawie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia