1,741

Odp: GG FORUMOWE

Wioskę dalej gościu ma trochę ziemi i też takie mokre tereny. Ma swoją koparkę i tam gdzie ma rowy wokół swoich pól to kopie bez żadnych pytań i ma przynajmniej sucho

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,742

Odp: GG FORUMOWE

U mnie o żadnej spółce wodnej nie słyszałem a żeby nie ten mój staw to i ten sąsiad by pływał pod wodą bo z okolicznych rowów wszystko płynie do mnie tak pozasypywali rowy że woda spływa dokładnie odwrotnie a ten mądruś też zasypał rów a dwa kolejne prawie zaorał i nic bym się nie odzywał że chce zasypac bo to jego będzie topic wtedy bo ja mam wyżej ale chce zasypac jakiś śmieciami gdzie są butelki, folie i inne dziadostwo co wyciągnęli z rowów w PGR a ten osioł to wziął ale nic jutro z nim powojuję mimo że jest sołtysem i tak mnie na wsi nie lubią bo za szybko się dorobiłem.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

1,743

Odp: GG FORUMOWE

jamir12 napisał/a:

No właśnie nie wiem jak jest do końca ale jak tyczyłem działkę to geodeta na mapie z geodezji miał ten odcinek wydzielony z mojej i sąsiadowej działki.

Jak dokładnie nie wiesz to sprawdź na geoportalu zrobisz to bez wyłażenia z chałupy

1,744

Odp: GG FORUMOWE

No więc byłem dzisiaj w gminie w wydziale ochrony środowiska i gospodarki wodnej i tak moje bajorko jest od jakiś 40 lat i jest nie do ruszenia na obecną chwilę a pan sołtys od razu dostał upomnienie od kierownika wydziału i zobaczymy co dalej, po nowym roku kopię dalej tylko muszę pobrac próbki ziemi zawieśc do analizy do wydziału powiatowego, zobaczymy co nawojuje sołtys a już kilka rowów zasypał bez pozwolenia.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

1,745

Odp: GG FORUMOWE

SKAD JA TO ZNAM.Rowy pozasypywane  a umnie pól pola pod woda w czerwcu było i to tak miejscami 50cm.

1,746

Odp: GG FORUMOWE

U nas tak w latach 60tych pgr zasypywały poniemieckie rowy........ na początku lat 90 wykopali je od nowa....

1,747

Odp: GG FORUMOWE

Ja na końcu swojego największego pola 14 ha w ubiegłym roku założyłem studzienkę bo poniżej nie usuwali awarii i zaczęło u mnie przytykać. Moje pole jest ostatnie i lekko w górce ciśnienie wody na końcu mego pole w samym rogu było czasami takie że z dreny woda biła na 0,5 m w górę. Parę lat ostrzegałem że tak zrobię, teraz woda wypływa sobie ze studzienki i płynie wierzchem tak jak wcześniej ale u mnie już w tym roku nie przytykało. Nikt też nie śmie robić mi wyrzutów zwłaszcza że oferowałem pomoc za friko ostrówkiem przy usuwaniu awarii.

1,748

Odp: GG FORUMOWE

Panowie mam pytanie, czy można w jakiś sensowny sposób gospodarzyć  na siedlisku o powierzchni 20ary? Myślimy z żonką o budowie domu ale prawie po sąsiedzku jest taka działka z domem drewnianym ale wyremontowanym tylko nie ma budynków. Z kolei i tak miałem stawiać wiatę, zostałyby tylko 2 biny na zboże. Tylko czy to nie mało. Teraz siedzimy na hektarowej placówce, ale nie ma spokoju i muszę coś swojego mieć bo tu nic nie jest moje, to i co mi z tej wielkości.....

1,749

Odp: GG FORUMOWE

Jeśli chodzi o działkę tylko pod dom i jakiś mały garażyk to znajomy sprzedaje działki po 6 arów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,750

Odp: GG FORUMOWE

20a jak madzrze rozplanowane to wystarczy spokojnie

Rolnik z powołania:-)

1,751

Odp: GG FORUMOWE

No dom już stoi i garaż blaszak, ale to nie przeszkoda. Tylko ciężko mi to wyobrazić jak wlekę lokomotywą dwie przyczepy 10 i trzeba zawrócić. Najgorsze że nie można wykupić pola dookoła, i pozostaje tylko te 20ary. Teoretycznie trzeba wiatę na graty 2 zbiorniki na zboże i więcej nie. Hodowli nie zamierzam mieć. Zostaje miejsce do kręcenia się. Szeroki wjazd z szosy żeby mógł naczepą cofnąć pod zbiornik.

1,752

Odp: GG FORUMOWE

Moim zdanie 20ary to mało ,mam ponad 1ha na siedlisku i już myślę o ekspansji na pole co graniczy z siedliskiem przez drogę i tam zamierzam pobudować silosy na kiszonkę . A jakie wymiary ma działka w metrach ?

1,753 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-12-24 17:04:26)

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie nie wiem sprawdziłem, że ma 20ary na Geoportalu, a teraz znowu nie można policzyć każdego z boków tylko podaje cały wymiar działki. Ogólnie jest to praktycznie kwadrat różnica po bokach może sięgnąć maksymalnie 10m. ogólnie mam gdzie postawić tylko tyle że na tamtej działce stoi ten dom i tak pomyśleliśmy sobie o nim. To prawda to trochę mało. Z drugiej strony są miejscowości co działki mają po 15metrów szerokości i też ludzie żyją.

1,754

Odp: GG FORUMOWE

Ja mieszkam na 30a tylko ze dojazd mam z dwóch stron i działka jest prostokatna. mieszcze sie jeszcze. gdyby stare budynki buły inaczej wybudaowne to byłoby duzo miejsca

Rolnik z powołania:-)

1,755

Odp: GG FORUMOWE

Bez hodowli to jakoś sobie tą działkę rozplanujesz,  z hodowlą nie realne ja mam około 40 ar 30 m szerokość i jest nieciekawie, nowy dom postawiłem za drogą.

1,756

Odp: GG FORUMOWE

koseś wiesz jeśli mowa tylko o binach i domie a o żadnym ogonie się nie myśli to 20 arów to starczy tym bardziej że jest jeszcze stare podwórko ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,757

Odp: GG FORUMOWE

20 arów hmmm tyle potrzebuje 323 na zawrócenie wink

1,758

Odp: GG FORUMOWE

Panowie nie czarujmy się 20 arów to na letnisko a nie na gospodarkę , same klamoty zajmą tą działkę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

1,759

Odp: GG FORUMOWE

Spokój cenniejszy jest od wygody. Jakbym dobrze policzył, moja działka zabudowana ma ze 30 - 35 arów. 20 arów na siedlisko może być, byle logicznie je zabudować. Mój kumpel 30 arów ma podwórko w środku zabudowań. Chciał postawić psu wypasioną budę. Nie bardzo było gdzie. To bardzo bystry gość. Popatrzył na ślady kół na podwórku i tam gdzie ich było najmniej, postawił budę. Stoi centralnie na środku, nie przeszkadza. Następny chyba się na niego zapatrzył i postawił na środku garaż na osobówkę a nad nim gołębnik. Mała buda na dużym podwórku prawie jest niewidoczna, garaż z gołębnikiem na małym podwórku jest dominujący. Komicznie wygląda.

1,760

Odp: GG FORUMOWE

Jakos nie zwaracałem na to uwagi. No ale na geoportalu zmierzyłem.  Mama 24 ary pod budynkami, placem na graty psy. Dodatkowo na kury i tereny rekreacyjne 16  ar.
No i da się spokojnie. Ale gdybym miał oddać te 4 ary to na psa mogło by zabraknąć miejsca.