1,801

Odp: GG FORUMOWE

Przy tym jak zaskakująca może być pogoda nie wiem czy będzie to miało sens. Jak wyrównasz teraz to zaleje ci na wiosnę, i wraz dłużej zejdzie zanim wejdziesz, lub dołożysz paliwa na zruszenie. Tak mi się widzi w nowym roku smile

1,802

Odp: GG FORUMOWE

pogoda... właśnie wróciłem z wieży widokowej w Dusznie pod Mogilnem. W miarę jak się zbliżaliśmy mgła była coraz gęstsza, na miejscu z parkingu już jej nie widziałem w dobrą pogodę widać elektrownie a to 50km dziś w nocy nie ujrzałem żadnych ogni, pogoda.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,803

Odp: GG FORUMOWE

Ja bym nie  bronował , wolniej będzie wysychać . To jeszcze zależy o klasy ziemi . Wiadomo  na piachach to się najlepiej  robi  po deszczu wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,804

Odp: GG FORUMOWE

ja resztę co mam na jarę  przebronowałem  po świętach  i kawałek zostawiłem nie ruszony   zobaczę jaka będzie różnica

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,805

Odp: GG FORUMOWE

Panowie wiecie jaki rozstaw szpilek ma piasta koła od stara? Mianowicie czy wiecie może, czy na forsza pasowałaby? Też jest na 8śrub.

1,806

Odp: GG FORUMOWE

To samo .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

1,807

Odp: GG FORUMOWE

pasuje miałem

1,808

Odp: GG FORUMOWE

Znalazłem komplet kół (2szt) od poniekąd stara rozmiar 14.9/r24 co dałoby jakieś 115cm średnicy o ile dobrze pamiętam. http://tablica.pl/oferta/kola-rolnicze- … 74b574af98 Ciekawe tylko jak pasowałyby na piastę w ciągniku? Pewnie trzeba byłoby przerobić na miejsce dla hamulców?

1,809 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2014-01-01 20:08:22)

Odp: GG FORUMOWE

Podobne koła ma nasz kolega z Czech w swoim 303, na pewno wałki z przystawki od przedniego napędu  trzeba będzie wyjąć.Myślę że są to koła od przedniego napędu od dużego Ursusa(lub jakiegoś zachodniego) z wspawanymi środkami od felg staroskich.

1,810

Odp: GG FORUMOWE

Kamil2610 ma założone 425/75/20 i mówi że nic się nie dzieje złego i ładnie pracuje napęd. Sam mnie zachęcił i szukam wyższych. Obliczając rozmiar 425/75/20 wychodzi, że nowa opona ma 114.5cm średnicy a ta 14.9/24 ma 116.9 cm także myślę że nie powinno być problemu biorąc pod uwagę, że nie są to nowe opony. Tylko chciałem coś co ma mniej niż 14 płócien ale te mają znowu tylko 6, także może być za mało.

1,811

Odp: GG FORUMOWE

włąsnie to chciałem Ci napisać, wydaje mi się że do Forsza przy takim w sumie ciężkim przodzie powinno być co najmniej 8-10 płócien. Jeździłem kiedyś 360 na kołach leśnych 16 płóciennych to strasznie twarde były, ale nie do uszkodzenia w normalnych warunkach...

1,812

Odp: GG FORUMOWE

http://3obieg.pl/wstrzasajacy-zyciorys- … niewskiego

1,813

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Kamil2610 ma założone 425/75/20 i mówi że nic się nie dzieje złego i ładnie pracuje napęd. Sam mnie zachęcił i szukam wyższych. Obliczając rozmiar 425/75/20 wychodzi, że nowa opona ma 114.5cm średnicy a ta 14.9/24 ma 116.9 cm także myślę że nie powinno być problemu biorąc pod uwagę, że nie są to nowe opony. Tylko chciałem coś co ma mniej niż 14 płócien ale te mają znowu tylko 6, także może być za mało.

Mierzyłem dziś u znajomego na zetorze tą 14.9/24 na szerszej feldze opona nowa i jej wysokość  na tej feldze 114 cm

1,814

Odp: GG FORUMOWE

grześ67 napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Szwagier ma sprzęgi z zt 303 z tego co wiem pasują do ursusa bizona .Zapytam ....

Dzięki, będę czekał na info.

Nie mierzone ale ma 2 szt chce 300 zł.
A ile ty chcesz dać?

1,815 Ostatnio edytowany przez grześ67 (2014-01-02 22:39:16)

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:
grześ67 napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Szwagier ma sprzęgi z zt 303 z tego co wiem pasują do ursusa bizona .Zapytam ....

Dzięki, będę czekał na info.

Nie mierzone ale ma 2 szt chce 300 zł.
A ile ty chcesz dać?

Krzysiek biorę szczegóły na PW
Piwko Dla Ciebie

1,816

Odp: GG FORUMOWE

Pisz tu zandarski@o2.pl bo to pw  raz działa raz nie

1,817

Odp: GG FORUMOWE

Ano tylko w Polsce rządzi rusek albo niemiec o żydach szkoda gadać choć znam ciekawostke jak żydzi emigrowali w średniowieczu do europy to wolno było im zaimować się tylko lichfą i kupiectwem, możni w tedy myśleli że żydzi nie dadzą rady a tu stali się najbogatsi

1,818

Odp: GG FORUMOWE

moim zdaniem ten życiorys to kłamstwo ponieważ gdyby tak było to już dawno ktoś by to wyciągnął, np w czasie wyborów.

właśnie czytam "obserwator pogranicze polsko-ukraińskie w krwawych latach 1939-1947. Pożogi, ucieczki, przesiedlenia, echa Wołynia" ks. Józefa Mroczkowskiego. Moja ocena Ukraińców i Żydów ewoluuje... I oceniam ich coraz gorzej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,819

Odp: GG FORUMOWE

Żadne kłamstwo ... przed wyborami Wałęsa-Kwaśniewski o tym się pisało ale mało kto się nad tym pochylał,

Leszek   dla kolegów'

1,820

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy mam pytanie. Jestem przed wyborem szkoły średniej a pytanie dotyczy jaki profil wybrać:
-elektryk
-elektronik
-mechatronik?
Dodam że mam zamiar zostać na gospodarce i nie wiem co przydało by mi sie najbardziej .
Dziękuje za odpowiedz