1,821

Odp: GG FORUMOWE

Tak na marginesie to żeby starać się o dofinansowania z różnych programów unijnych to musisz mieć też wykształcenie rolnicze.

1,822

Odp: GG FORUMOWE

jeśli myślisz że szkoła ci da jakieś szanse to jestes w błędzie  ale bądź co bądź to elektroników szukają ... patrz tam gdzie jest więcej  praktyki bo teoria ci nie pomoże ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,823

Odp: GG FORUMOWE

I najlepiej szukaj takiej szkoły gdzie jest najwięcej praktyki poza szkołą. Praktyka w szkole też dobra ale jak chcesz się czegoś nauczyć to poza szkołą na pewno będzie lepiej.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

1,824

Odp: GG FORUMOWE

Do zostania na gospodarce trzeba tylko papier, resztę trzeba nabrać praktyki.Chyba że dodatkowo będziesz chciał pracować na etat. Prawda jest taka że w szkołach jest jeszcze głęboka komuna, i zwalczanie perzu w polu poprzez najnowszy wynalazek przywieziony z zachodu- widły amerykańskie. Przynajmniej u mnie tak było.

1,825

Odp: GG FORUMOWE

Jestem w technikum mechatronicznym i powiem Ci że jeżeli wybierasz się na studia inżynierskie to ten kierunek jest dobrym podłożem, nie będziesz miał problemów na studiach i tacy fachowcy są poszukiwani i z tego co wiem 95%po skończeniu politechniki dostało dobrze płatną pracę. Poza tym w naszym systemie nauczania mechatronika jest tylko z teorii, wszystko tylko omawiane zamiast dane do ręki i pokazane jak trzeba. Jeśli planujesz zostać po technikum na gospodarstwie proponował bym Ci elektryka a po tym jakieś 2letnie rolnicze. smile

1,826

Odp: GG FORUMOWE

Zamierzam skończyć technikum.

Androl: wiem wieć po technikum poszedłbym zaocznie na rolnika
Grzegorz89: Nie wiem czy będę miał czas na prace i jaka sytuacja będzie z kasą
Za bardzo mi nie pomogliście ale dziękuje. Moim zdaniem najbardziej na gospodarce będzie elektronik i praca będzie łatwo dostępna( mikroprocesory, konserwacja instalacji elektrycznych itp.)

1,827

Odp: GG FORUMOWE

ja bym obstawiał mechatronikę, wiem jest ciężej ale jak się do tego przyłożysz to w nowym sprzęcie rolniczym tylko to da ci największy zakres wiedzy.
elektryk to głównie kabelki, puszki i inne przekaźniki, elektronik to już wchodzą układy analogowe, cyfrowe, po części mikroprocesory i zabawa z nimi.
Mechatronik z kolei to jest elektronika współdziałająca z mechanicznymi elementami wykonawczymi, czyli jak np w ciągniku ehr, automatyczne sterowanie przełażeniami i parametrami pracy, w kombajnie automatyczny dobór i ustawianie pracy elementów typu sita, wialnia, młocarnia, itd. Po części ma to elementy wspólne z robotyką. I to jest zawód który w przyszłości będzie najbardziej porzadany ze tych 3 co wymieniłeś. Co do elektryka i elektronika to powoli zacierają się różnice między nimi i za jakiś czas będzie to jedno i to samo.
wybór należy ostatecznie do ciebie, jednak jak masz "łeb nie od parady" to mechatronik da ci duże szanse, w razie gdy będzie trzeba szukać innego zajęcia jak gospodarstwo.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,828

Odp: GG FORUMOWE

Powiem ci na moim przykładzie, nie wyobrazałem sobie pracy innej niz w rolnictwie wiec zrobiłem technikum rolnicze zeby młodego rolnika dostac, robienie tego zaocznie moim zdaniem byłoby strata czasu. jak gospodarka padnie to sprubuje za ostatnie pieniadze zrobic sobie prawko CE i bedę liczył na znajomych ze mnie gdzies wkręca, a znam kilku kierowcow

Rolnik z powołania:-)

1,829

Odp: GG FORUMOWE

Pytanie  do czego Cię ciągnie,  co  wolisz robić ? Mnie ciągnie do rolnictwa dlatego  mam rolnicza   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,830

Odp: GG FORUMOWE

Nic  ci nie przeszkadza  mieć drugi zawód -  a i tak będziesz  robil to co lubisz ? chyba że rolnictwo  w polsce  da gwarancje  dobrych dochodów  w co nie wierzę ?

1,831

Odp: GG FORUMOWE

lobie gospodarkę. Tak jak traktor pisze nie szkodzi mieć dwa zawody

1,832

Odp: GG FORUMOWE

Ja jestem po technikum elektronicznym. Kierunek ciekawy i w moim przypadku na gospodarstwie przydał się na tyle, że nie boję się prądu. Teraz siedzę nad szafą sterowniczą w magazynie a tu raczej przydatna jest elektryka, chociaż kusiło mnie, aby zastosować sterowniki PLC. Zresztą - od elektroniki do elektryki - mały kroczek.

1,833

Odp: GG FORUMOWE

Ja bezrobocia się nie boję , zawodów mam kilka , technik rolnik , tokarz-frezer , ratownik medyczny i mam za sobą dwuletnie studium pozarnicze . wszystko czego się uczyłem kocham i mogę ten zawód uprawiać.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

1,834 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-01-05 21:18:53)

Odp: GG FORUMOWE

Emerytowany strażak?
sam widok krwi mnie nie rusza ale ratownik medyczny to ciężki kawałek chleba....
Ja w sumie nie mam żadnego zawodu i jakoś sobie radzę

1,835

Odp: GG FORUMOWE

Jak mówi przysłowie to ucz się synu ucz bo to do potęgi klucz Moim zdaniem musisz w życiu robić to co lubisz bo na siłę to nic z tego nie będzie .Ale moim zdaniem powinieneś uczyć się jak najdłużej i masz rodziców  którzy ci w tym pomogą .Ale zazwyczaj życie to skoryguje

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

1,836

Odp: GG FORUMOWE

wy to chociaż pożyteczne zawody macie bo ja to tak szkoły szukałem aby wojsko jakoś mnie minęło i tak mam technika ekonomistę (rachunkowość i rynek rolny), technik informatyk i technik bhp. Między czasie się przez przypadek do szkoły filmowej zapisałem.
Zawód kwalifikujący mnie do dofinansowań z UE to ten ekonomista ze specjalizacją, mimo tego że do szkoły już pare lat ie chodzę cały czas mnie ciągnie by od września ruszyć na technika weterynarza lub na rolnika.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,837 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-01-05 22:11:48)

Odp: GG FORUMOWE

Poza tym zawody związane z elektrycznością zawsze będą na topie. Dziś od niej nie uciekniemy, a cały świat od wielu lat jest totalnie uzależniony od prądu... Poza tym, z zawodów związanych z elektrycznością dużo łatwiej jest się przebranżowić na inne kierunki - mechanika, budowlanka, rolnictwo, ślusarstwo, papierki itd. Odwrotnie to zawsze będzie problem. Prądu nie widać, tylko czuć i nauka o nim bardzo rozwija wyobraźnię, logiczne myślenie itd. Inaczej mówiąc, z elektryka zawsze zrobisz mechanika, odwrotnie to już jest problem. Mechatronika wydaje się najbardziej uniwersalnym i przyszłościowym zawodem. Tak mi się wydaje i jest to tylko moje skromne zdanie w tym temacie smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

1,838

Odp: GG FORUMOWE

ja mam Technik mechanik pojazdów samochodowych i CNC  a praca mnie wcale nie wiąże z zawodem  bo w między czasie porobiłem  uprawnienie na ładowarkę , koparkę i koparko ładowarkę , kombajn , maszyny leśne itp  co w sumie  mnie przekonało do tego by siedzieć i ruszać kierownicą  wrócić do domu i zajmowac się gospodarką  ale nie o tym ...
my ci zawodu nie wybierzemy  musisz to zrobić sam !! idź tam gdzie się będziesz lepiej czuł ... bo uczyć sie na siłę to bezsensowna droga   to takie moje zdanie ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,839

Odp: GG FORUMOWE

Jeszce najważniejsza kwestia , pewna praca czy duże pieniądze.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

1,840 Ostatnio edytowany przez androl (2014-01-06 12:18:01)

Odp: GG FORUMOWE

"Jak do Trzech Króli nie ma zimy, to już jej więcej nie zobaczymy"