441

Odp: ziemniaki 2010

Moje osiem ha wygląda tak. Zdechły, zdychają, mają się dobrze i dopiero kwitną. Sadzone od 14 kwietnia do 5 lipca, na ile woda pozwoliła. Przesadzane, cudowane.
Kto w tym roku sprzeda poniżej zeta, to albo przypadkowo ma dobry plon, genetycznie mało rozumu, albo w pytę kasy i chce się tylko towaru pozbyć. Zerkam w stronę Sieradza i Warki.
Takim producentom mam ochotę wyrwać jądra z korzeniami (szarpane lepiej się goi od ciętego), bo na przykładzie kota wiem, że po kastracji charakter się uspokaja.

442

Odp: ziemniaki 2010

sławek uwierz że już jest bardzo ciężko sprzedać coś po złotemu, a jeszcze troche i zaczną się wykopki to tradycyjnie cena w dół o jakieś 20gr. tym bardziej że tak jak ja dużo opylam pośrednikom co wożą do trójmiasta na rynki. Oni za darmo nie będą tam stać, a ja znowu nie mam czasu żeby jeździć i sprzedawać.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

443

Odp: ziemniaki 2010

w mojej okolicy na rynkach sa po 1zł wiec wiadomo ze w hurcie taniej

Rolnik z powołania:-)

444

Odp: ziemniaki 2010

Jak wogule ,,sypią,, ziemniaki i po ile w domu sprzedajecie? Dzisiaj wykopałem wcześniejsze, reszta zielona i powiem że nawet nawet.

mdw

445

Odp: ziemniaki 2010

Na kilogramy to po 1,5 a na worki to po 1 zł za kilogram.

Odp: ziemniaki 2010

Ja jutro koncze kopać. Satina 30-35 t/ha, i same duże. Dobrze że stołowki nie marudzą i biorą giganty. Nie myślałem że tyle dadzą i chyba trzeba będzie jeszcze gdzieś opchnąć bo ludzie na worki to już coraz mniej biorą, każdy woli w sklepie 2-3 kilo dziennie kupować.

447

Odp: ziemniaki 2010

Macie jakieś wieści o cenach sadzeniaka z centrali? a do kolegów z dolnegośląska gdzie się zaopatrujecie w sadzeniaki.

448

Odp: ziemniaki 2010

Po dłuższej  nieobecności na forum widze  że temat  okopowe  nie ma - zbyt wielkiego  zainteresowania ?-  no coż  wiadomo !- nieurodzaj  i ceny z tego tytułu? a do wiosny  jeszcze daleko - diablo 31  sadzeniaki kupuj u producentów danych  odmian  ja tak robię  i nie  żałuję ,

449

Odp: ziemniaki 2010

ktoś z dolnego śląska sprzedaje drobnicę/uszkodzone ? jak tak to w jakiej cenie ?

gg 5118068

450

Odp: ziemniaki 2010

zorak - drobnicę kupisz w cenie  do 30 gr  musisz popatrzyć na auto -giełde DŚ

451

Odp: ziemniaki 2010

Ja też po 30 groszy sprzedawałem, co do jadalnych to  w miesiąc sprzedałem ponad 10 ton jak nigdy, i jeszcze bym mial odjazd ale towaru braklo ale mam z trzy tony sadzeniaka jeden rok sadzony do sprzedania jeszcze.

mdw

452

Odp: ziemniaki 2010

yokoslaw- jaka odmiana

453

Odp: ziemniaki 2010

tez tu dawno nie zagladalem ale co do ziemniakow umnie rok ***  zadalne sprzedalem w 2 tygodnie  wszystkie nie zostalo nic aby tyle co dla siebie na objad a ludzie  dalej dzwonili za ziemniakami szly ogolnie okolo 1zl/kg z przemyslowymi w tym roku tez cena byla dobra  no ale to i dzieki temu ze skrobia byla na wysokim poziomnie ale mino wszystko  jestem zadowoliny jedyny minus jaki byl w czasie aktualnie zeszlorocznych wykopkow to pogoda   teagedia byla w polowie wykopkow na polu bylo takie bloto ze w gumowcach nieszlo przejsc a o kopaniu anna nie bylo  co marzyc ale ogolnie sezon udany wink

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

454

Odp: ziemniaki 2010

Ja też jestem zadowolony , jadalne i paszowe sprzedałem w miesiąc, jeszcze sadzeniaki mi zostały na sprzedasz , za ziemniaki wymieniłem całe agd w kuchni, kupiłem telewizor do salonu i beczkowóz... a to z hektara tylko .

mdw

455

Odp: ziemniaki 2010

to wam się udało ...  pytanie czy ponownie sie uda czy to raz na parę lat ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

456

Odp: ziemniaki 2010

Ja tam zawsze bałem się sadzić więcej niż 30 arów bo nie zawsze był na nie popyt. Gdzie wy się reklamujecie ?

457

Odp: ziemniaki 2010

Tablica, znajomi...

mdw

458

Odp: ziemniaki 2010

Ja znowu zbytnio nie mam powodów do zadowolenia ponieważ plon był bardzo niski (około 15ton z ha), co do popytu mógłbym mieć 10razy więcej i by wsio poszło w miesiąc.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

459

Odp: ziemniaki 2010

Z tego co się orientuje to sprzedaż staneła a cena nie spadła.

mdw

460

Odp: ziemniaki 2010

Najlepsza reklama to dobry ziemiak odmiana  jak to mowia dobry towar nie potrzebuje reklamy tongue a tak serio wystarczy dac ogloszenie na miescie np a 2 rzecz  niema lepszej reklamy jak  poczta pantoflowa  jeden zadowolony kilijet przyciaga 10 kolejnych. a  tez koleja sprawa w mojej okolicy  jest malo plantatorow ziemniako w  sumie zostalo kilku co sie w tym specjalizuja i dlatego tez mam dobry zbyt. co bedzie w przyszlym roku nie wiadomo chodz musze przyznac i odpukac  od 3  lat na ziemiakach nie stracilem a wrecz odwrotnie  zawsze cos zostaje  na  remonty kombajnu  i  wymiane sprzetu na nowszy  teraz marzy mi sie redliniarka  zawsze to lepsze od redla wink

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg