1,861

Odp: GG FORUMOWE

w poniedziałek wybiore sie do dzielnicowego osobiscie

Rolnik z powołania:-)

1,862

Odp: GG FORUMOWE

http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruch … zewa.html#

1,863

Odp: GG FORUMOWE

Drzewa rosnace pod liniam wysokiego napiecia sa usuwane z mocy ustawy.Energetyka ma do tego prawo nawet bez powiadamiania własciciela terenu.Mam 3h lasu i jego brzegiem tez biegnie linia wiec jak cieli to pokazali mi te ustawe.Niewiele mozesz zrobic.Drzewa w lasach prywatnych mozna ciac bez zezwolenia pod warunkiem za drewno w ten sposub pozyskane przeznaczone jest na własny uzytek [opał.budowa itd]/drewno z przenaczeniem na sprzedaz musi zostac nacechowane przez nadlesnictwo na którym las sie znajduje.

1,864

Odp: GG FORUMOWE

No tak, dlatego w lasach państwowych pod liniami energetycznymi często zakładają plantacje choinek lub szkółki.

1,865

Odp: GG FORUMOWE

No nie wiem, ja mam 70 arow swojego lasu ale i tak pozwolenie musialem przez starostwo załatwiac na wyci.nkę

mdw

1,866

Odp: GG FORUMOWE

Panowie macie może jakieś sprawdzone adresy stron z Internetowymi książkami telefonicznymi? Potrzebuję znaleźć dwa numery a nie znalazłem żadnej sensownej książki co by mi znalazła adresata.

1,867

Odp: GG FORUMOWE

18102003 napisał/a:

Drzewa rosnace pod liniam wysokiego napiecia sa usuwane z mocy ustawy.Energetyka ma do tego prawo nawet bez powiadamiania własciciela terenu.Mam 3h lasu i jego brzegiem tez biegnie linia wiec jak cieli to pokazali mi te ustawe.Niewiele mozesz zrobic.Drzewa w lasach prywatnych mozna ciac bez zezwolenia pod warunkiem za drewno w ten sposub pozyskane przeznaczone jest na własny uzytek [opał.budowa itd]/drewno z przenaczeniem na sprzedaz musi zostac nacechowane przez nadlesnictwo na którym las sie znajduje.

mnie zastanawia tylko jeden fakt dlaczego wiekszy las zostawili, a moje drzewka wycieli?

Rolnik z powołania:-)

1,868

Odp: GG FORUMOWE

A, tego to ja nie wiem.Ja tylko napisałem ci jak robi to zgodnie z prawem energetyka a moze zeczywiscie to ktos inny.U mnie cieli wszystko powyzej 3 metrów wysokosci.A mozliwosc jest tez taka ze energetyka wynajeła jakiegos podwykonawce i ten okazał sie paprokiem,poleciał po łatwiznie i wycioł to co było najłatwiej.Zadzwon do zakładu energetycznego i zapytaj czy były prowadzone jakies prace na tym terenie i bedziesz juz krok do przodu w drodze do prawdy.

1,869

Odp: GG FORUMOWE

Pajej dzwoń na policję i niech bez żadnego podpowiadania namierzą sprawcę ! a wszelkie gdybanie nie ma sensu .

1,870

Odp: GG FORUMOWE

Zgłaszaj na policję zanim ktoś Cię zgłosi że tniesz bez pozwolenia...

1,871

Odp: GG FORUMOWE

18102003 napisał/a:

A, tego to ja nie wiem.Ja tylko napisałem ci jak robi to zgodnie z prawem energetyka a moze zeczywiscie to ktos inny.U mnie cieli wszystko powyzej 3 metrów wysokosci.A mozliwosc jest tez taka ze energetyka wynajeła jakiegos podwykonawce i ten okazał sie paprokiem,poleciał po łatwiznie i wycioł to co było najłatwiej.Zadzwon do zakładu energetycznego i zapytaj czy były prowadzone jakies prace na tym terenie i bedziesz juz krok do przodu w drodze do prawdy.

Energetyka od dawna nic nie robi sama, do wszystkiego biorą wykonawców wyłonionych w przetargu. Takie zabiegi jak usuwanie drzew pod liniami średniego i wysokiego napięcia wykonują prywatne firmy, a pracownicy tak jak u mnie np TAURONa sprawdzają poprawność wykonania zabiegów(mój sąsiad się zajmuje takimi sprawami) Ciekawe dlaczego nie wykosili wszystkiego u sąsiada, ale generalnie koszą wszystko i nikt nic tu nie pomoże, ani Policja ani proboszcz, bo są na to odpowiednie przepisy i jedyne o co można się starać to odszkodowanie od właściciela linii przesyłowej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,872

Odp: GG FORUMOWE

U mnie jest PGE i 2lata wstecz cieli sami.Co do reszty sie zgadzam, jak pisałem wczesniej nic zrobic sie nieda.Odszkodowania tez nie dostanie,mi tez nie płacili.

1,873

Odp: GG FORUMOWE

Koło mnie na działce sąsiada też cięli, sąsiad dowiedział się i przyjechał. Powiedział im że nie życzy sobie wycinki i żeby zeszli z działki. Panowie szybko przerwali pracę i opuścili działkę. Powiedzieli mu że kiedyś gałęzie dotkną linii (SN) i las spali się. Wtedy żadnego odszkodowania nie dostanie, a gdy będzie sam chciał usunąć drzewa z wyłączeniem linii, to będą wysokie koszty dla niego za wyłączenie linii. Pytałem ich jak to jest z wycinką pod względem prawnym, to nie umieli odpowiedzieć. Podobno są różne przepisy, nie spójne z sobą i zależy kto je interpretuje.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

1,874

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek opróżnij skrzynke bo nie moge wysłać wiadomości.

1,875

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:

Zgłaszaj na policję zanim ktoś Cię zgłosi że tniesz bez pozwolenia...

nie no w okolicy nie ma takich zyczliwych.
Dzis zadzwinie do własciciela tego lasu, a jutro byćmoże na policje. wkurzyło mnie to ze nie złosili do mnie. powinny byc przepisy ze dzewa moga sobie rosnąć dopuki nie zagrazaja lini, jak zagrazaja to pismo do własciciela jak nie usunie to wtedy wycinka energetyki. a tu tna takie młodziaki żal. Jak tak beda charatac to z tej działki zadnej kozysci nie bede mial, do uprawy sie nie nadaje, als mi wytna... :nooo:

Rolnik z powołania:-)

1,876

Odp: GG FORUMOWE

Pajej mnie odwiedziła firma która robi to za elektrownie, panowie grzecznie poinformowali mnie o zagrożeniu i czy wyrażam zgodę na to żeby oni to zrobili jeżeli nie wyrażę zgody to oni i tak to zrobią a koszty poniosę ja, tj: bluszcz będzie zlikwidowany bo niema jak wejść na słup, wierzba jarzębina i choinka zostaną przycięte do bezpiecznej wysokości. teren zostanie uprzątnięty z tych gałęzi, i takie coś podpisałem

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/57e0fd2ab53c.jpg http://naforum.zapodaj.net/thumbs/99f3ed5bd2fc.jpg

1,877 Ostatnio edytowany przez Pajej (2014-01-12 11:59:40)

Odp: GG FORUMOWE

u ciebie to faktycznie juz stwarza zagrozenie ale 5metrowe drzewo i takie słupy? http://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%87_ … i%C4%99cia moje drzewka były nizsze niz te na zdjeciu. te słupy naprawde sa potężne

Rolnik z powołania:-)

1,878

Odp: GG FORUMOWE

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ … l?cookie=1
Jak by ktoś coś wiedział więcej o sprawie to dajcie znać. Każda wskazówka, informacja jest ważna.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,879

Odp: GG FORUMOWE

Jak to jest  ze sprzedażą towaru na giełdach np w Poznaniu. trzeba miec jakieś wejsciówki itp? I czy to warte zachodu? Myślę czy od przyszłego roku nie handlowac tak ziemniakiem.

1,880

Odp: GG FORUMOWE

na pewno trzeba zapłacic, jak na zwykłym targowisku sie płaci, to na gedzie na prwno tez, pytanie tylko ile?

Rolnik z powołania:-)