1,941

Odp: GG FORUMOWE

Kamil tylko zrób solidnie aby się żadna brona nie odpięła wink

1,942 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-17 21:19:53)

Odp: GG FORUMOWE

Kamil2610 napisał/a:

Chłopaki wiecie jakie wymiary ma pole brony Ciężkiej ???  Ile długości na ile szerokości .

http://mr.wipie.ur.krakow.pl/rozdz2/ Więc nie mają wszystkie takiego samego wymiaru.

mdw

1,943

Odp: GG FORUMOWE

koseś napisał/a:

Kamil tylko zrób solidnie aby się żadna brona nie odpięła wink

wiem wiem muszą być solidne  zastanawiam się nad ramą z czego ją zbudować czy z rur czy z profilu kwadratowego     podejrzewam ze  będzie zrobione z tego co będzie tańsze . tak samo pola bron będe sam robił bo wyjda  o wiele wiele taniej  niż   gotowe ze sklepu

GG 16238418

1,944

Odp: GG FORUMOWE

zawieszane lepiej z profila  przynajmniej tą strone z której będzie zaczepiana

mdw

1,945

Odp: GG FORUMOWE

jaki jest mechanizm sprzedaży maszyn przez dealerów? czy oni kupują maszynę a następnie sprzedają czy płacą producentowi w momencie sprzedaży?
Jak to jest że traktor nowy kosztuje 250 a jak jest stary czyli 2013 rok to już 200? czy to oznacza że ta maszyna kosztowała tyle od samego początku? Bo przecież dealer i tak musi na tym zarobić?

Jak negocjować aby nie zostać wydymanym? jak odnieść się do ceny maszyny proponowanej przez sprzedawcę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,946

Odp: GG FORUMOWE

Kamil2610 napisał/a:

Chłopaki wiecie jakie wymiary ma pole brony Ciężkiej ???  Ile długości na ile szerokości .

86x113,  węższe 76x117 (bez zaczepów,bo też są różne rodzaje).

1,947 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-01-17 23:26:08)

Odp: GG FORUMOWE

ja na wiosnę dorabiałem jedno pole 20' to rozstaw zębów i rzędy po sobie w moich były 25cm.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,948

Odp: GG FORUMOWE

yokoslaw napisał/a:

zawieszane lepiej z profila  przynajmniej tą strone z której będzie zaczepiana

czemu?
Profil jest prościej ciąć  i potem spawać, poza tym jest słabszy i droższy.
1 mb rury 100 waży chyba 1/3 mniej niż profil 100 czyli jest o tyle tańszy.

1,949

Odp: GG FORUMOWE

Kamil jak mniej więcej będziesz wiedział ile będzie kosztowało Cie zrobienie jednego pola to daj znać.

1,950

Odp: GG FORUMOWE

Ok  wiesz zawsze możemy sie zmówić we dwóch i  po kupić wszystko  od razu jednym targiem   i wyjdzie nasz  o wiele taniej niż każdy sam by coś kupował

GG 16238418

1,951

Odp: GG FORUMOWE

Masz rację powiedz mi kiedy robiłbyś ten doprawiacz na tuz? Mi to będzie potrzebne dopiero na jesień, bo na wiosnę muszę całkiem inny zrobić. Coś w stylu zwykłego grubera, bo mam zalewajki i muszę głębiej spulchnić żeby powietrza dostało. Inaczej plon mizerny. Prawdę mówiąc miałem myśleć o tym bliżej końca wiosny, bo nie wiem jak z kasą będzie bo może siedlisko wyjdzie do kupienia to sam wiesz...

1,952 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-01-18 09:53:44)

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

zawieszane lepiej z profila  przynajmniej tą strone z której będzie zaczepiana

czemu?
Profil jest prościej ciąć  i potem spawać, poza tym jest słabszy i droższy.
1 mb rury 100 waży chyba 1/3 mniej niż profil 100 czyli jest o tyle tańszy.

Jak mialem zawieszane ciążkie i wierzyczke miałem na ruże to gieło, pękało,zamiast rury wstawiłem profił i sie uspokiło.  http://www.iv.pl/images/71060173032800790514.jpg

mdw

1,953

Odp: GG FORUMOWE

Mój kolega miał brony na przodzie i jak mi mówił jak szybko kupił tak szybko sprzedał, pytam go dlaczego? - obowiązkowo filtr powietrza raz a czasami dwa razy dziennie musiał być  czyszczony, potem wziął się na sposób i woził ze sobą pistolet z wężem do pompowania, sprzedał to i w to miejsce kupił wał cambela też na przedni tuz.
Ja prawie zawsze wjeżdżam wałami Tytan w świeżą orkę ale jak już po siewie to też jest kurz.

1,954

Odp: GG FORUMOWE

diablo-31 napisał/a:

Mój kolega miał brony na przodzie i jak mi mówił jak szybko kupił tak szybko sprzedał, pytam go dlaczego? - obowiązkowo filtr powietrza raz a czasami dwa razy dziennie musiał być  czyszczony, potem wziął się na sposób i woził ze sobą pistolet z wężem do pompowania, sprzedał to i w to miejsce kupił wał cambela też na przedni tuz.
Ja prawie zawsze wjeżdżam wałami Tytan w świeżą orkę ale jak już po siewie to też jest kurz.

I to są informacje na jakie czekam, przed podjęciem decyzji, czy przedni tuz i coś na niego czy wały.
Może jeszcze jakieś opinie :beer:

1,955

Odp: GG FORUMOWE

zawsze możesz wystawić rure do powietrza 3m w górę nad ciągnik  tylko na linie wysokiego napiecia uważaj

1,956

Odp: GG FORUMOWE

U mnie na lekkie ziemie, nie najlepiej jest, jak się za dużo przy ziemi robi. Rozbija się wtedy na pył i ciężko z podsiąkaniem, wschody dużo późniejsze. Chcę coś dorobić przed ciągnik przede wszystkim bo trafiają się gniazda, że siekierą ciężko byłoby rozbić.
Byłem w lesie popatrzeć czy korników nie było i myślałem  właśnie o tym. Chyba będę iść w stronę jakiejś włóki i wałów.

1,957

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Masz rację powiedz mi kiedy robiłbyś ten doprawiacz na tuz? Mi to będzie potrzebne dopiero na jesień, bo na wiosnę muszę całkiem inny zrobić. Coś w stylu zwykłego grubera, bo mam zalewajki i muszę głębiej spulchnić żeby powietrza dostało. Inaczej plon mizerny. Prawdę mówiąc miałem myśleć o tym bliżej końca wiosny, bo nie wiem jak z kasą będzie bo może siedlisko wyjdzie do kupienia to sam wiesz...

A więc tak  Koszt jednego pola   o zębach 16 wykonane z płaskownika 40x8 to koszt 170 zł   podejrzewam ze można jeszcze trochę z ceny zejść  a koszt całej maszyny  zamknął by sie w granicach 1200 zł mowa   o szerokości 4.20m

GG 16238418

1,958

Odp: GG FORUMOWE

To będziesz robił 4.2 metra składane na 3metry tak?

1,959

Odp: GG FORUMOWE

Bede Robił  4,20 pod Agregat  składane na 2,10 jak agregat

GG 16238418

1,960

Odp: GG FORUMOWE

Myślałem że do tego zestawu talerzowy z siewnikiem..  A co ze stary wałem zrobisz?