1,981

Odp: GG FORUMOWE

Od IV tak jak było 75 tyś.

1,982

Odp: GG FORUMOWE

Kamil2610 napisał/a:

Bamreras  wziłąęś Młodego  rolnika  czy chcesz  starać sie o  niego   i ta komisja jest  od sparwdzenia  wymogów  . od kiedy ma ruszyć nabór jeżeli ma ruszyć w tym roku ??

z tego co mi wiadomo to nabór na młodego rolnika ma ruszyć w maju i ma to być na starych zasadach, jak kto może to niech się przygotowuje

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,983

Odp: GG FORUMOWE

Panowie warto kupić przyczepę d83 sztywną z papierem, na bliźniaku za jakieś 3 koła? Burty metalowe 50+30 dno drewniane i na to blacha chyba 4mm. Potrzebuję czegoś jeszcze za moją d83 bo rzepaku mam więcej stać w kolejkach trzeba długo, a żonka urodzi i nie będę miał w ogóle pomocy od niej w te żniwa.

1,984

Odp: GG FORUMOWE

grześ za tą kase bierz jak burty ok i rama nie popękana to nic tańszego nie kupisz a jak by co to na złom odstawisz i więcej wezimiesz

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,985

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie to cena jak za złom, pojadę dziś obejrzeć, a jest w sąsiedniej wiosce. Cudów się nie spodziewam, ale za te pieniądze to pomoc przy żniwach będzie duża.

1,986

Odp: GG FORUMOWE

Dziś spałem na kanapie żeby nie obudzić żony smile jak będę wstawał przed 4 na walkę Szpilki niestety nie warto było.

1,987

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Właśnie to cena jak za złom, pojadę dziś obejrzeć, a jest w sąsiedniej wiosce. Cudów się nie spodziewam, ale za te pieniądze to pomoc przy żniwach będzie duża.

grześ jak tam przyczepa kupiona

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

1,988

Odp: GG FORUMOWE

Jest nawet w niezłym stanie tak na pierwszy rzut oka. Problem bo tak zastawiona że niewiele można było zobaczyć. Gość wsadził na nią rozsiewacz, młynek, talerzówkę pług i jeszcze coś było ale nie pamiętam. Hamulce na tył, burty raczej zdrowe i z grubego materiału. Ceni 3.5 ale za 3 odda myślę. Tylko nie wiem czy papiery są kompletne, bo mówił że nie rejestrował na siebie, ale faktóry ma wszystko. Dno blacha 4mm a pod spodem dechy. Ogólnie w papierach u mnie jest napisane, że waży 3800kg, z tym że ja mam przerobioną na wywrotkę to jest sporo cięższa. Mimo wszystko, nie wyszłaby nawet złoty za kilo. Jak zabierze graty z niej i dookoła niej bliżej wiosny, to pojadę jeszcze raz i obejrzę dokładnie, bo na prawdę nie było jak wejść. Jak papiery kompletne będą i reszta tak dobrze jak to co widać to przywlekę do domu. Byłby ładny zestaw do 323 2xd83. Tyle że powiedział że nie będzie głosił jej.

1,989

Odp: GG FORUMOWE

2x d83 to piekielny zestaw ... długi i bardzo pojemny  pod warunkiem że burty są min 1.5m wysokie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,990

Odp: GG FORUMOWE

ile to bedzie miało długości??

1,991

Odp: GG FORUMOWE

Sąsiad ma d83  14,5 t. pszenicy ładowności plus za nią jakaś niemiecka też takiego typu 18 t. ładowności.W żniwa z pola jak były zhaczone i pełne pszenicy 926 vario ich nie ruszył tongue

1,992

Odp: GG FORUMOWE

e tam ich nie ruszył ...  od paru lat widzę jak gośc na słodownię  przyciąga  taki zestaw mtz 82ts z tuzem z przodu i odp obciążeniem ... bo mówił że przyczepnośc traci ...
burty ma chyba po .1.5m wysokości .... wiem że raz za nim wjeżdzałem na wagę to  jego zestaw miał  48ton

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,993

Odp: GG FORUMOWE

Jak stały lekko pod górkę, i na naszych glinach jak jest trochę mokro to i quadtrac by ich nie ruszył.
Do młyna gdzie wożę pszenicę przyjeżdza t150k ma dwie niemieckie trzyosiówki,a na każdej po 22 tony pszenicy, ważyć się musi na dwa razy bo się nie mieści na długość.

1,994

Odp: GG FORUMOWE

D83 ma 6.5metra sama paka, plus trochę zaczepu.Ciągnąłem po żniwach nawóz d83 i hl8011 później w domu policzyłem że było ponad 30 ton do ciągnięcia także po twardym powinno dać się jechać. Na polu przodem do wyjazdu i z górki smile. Wiadomo, że jak mokro to z jedną będzie problem, ale najbardziej się boję żeby ciągnik pod górę nie zaczął podskakiwać i żeby nie stanął. Fajne są też d616 inaczej P4 ale mają 3burty i ramę dłuższą, przez co nie mieszczą się na wywrotnice u nas.

1,995

Odp: GG FORUMOWE

W żniwa 2012 na kukurydzę miałem pożyczone 2 Hl 8011 z burtami 140 cm, jak jechałem do gorzelni to miałem na niej 14,5 tony, przyczepa na kołach od tira to rusek nawet nie pierdnął, pociągnął nawet by dwie ale był już wtedy śnieg i nie chciałem ryzykować tym bardziej że to były pożyczone przyczepy od kolegi

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,996

Odp: GG FORUMOWE

Nie wiesz czy przyczepy miały jakiś mocniejsze resory? I ile poduszek? Widziałem że niektóre hl8011 mają tylko po jednej gumie przy resorze a niektóre 3. 140cm burta to już jest ogromna paka. U nas jest jedna guma i resory wydają się być miękkie a burta ma nie więcej jak z 80cm.

1,997

Odp: GG FORUMOWE

Kamil2610 napisał/a:

Bamreras  wziłąęś Młodego  rolnika  czy chcesz  starać sie o  niego   i ta komisja jest  od sparwdzenia  wymogów  . od kiedy ma ruszyć nabór jeżeli ma ruszyć w tym roku ??

Młodego brałem 3 lata temu. Po trzech latach musze im wysłać moje oświadczenie że spełniam wymogi w zakresie dobrostanu, higieny i ochrony środowiska.
W piśmie od nich jest też napisane że chcą ksero zaświadczenia z weterynari o spełnianiu ww. wymogów. Jest napisane ale jakoś nie jasno jak dla mnie i wychodzi pewna dwuznaczność. Że chcą ale nie chcą. Dlatego też napisze im obszerną odp i wyśle oświadczenie. Jak będą chcieli dalej zaświadczenie z weterynarii to wtedy będę musiał strzelić se w kolano i zaprosić tą "świętą inkwizycją".

Co do naborów to powiem, że puki co nie ma co się łudzić że jakikolwiek program w tym roku ruszy. nie mają jeszcze sprecyzowane przepisów i zasad, nie ma żadnych aktów wykonawczych, po prostu cały budżet 2014-20 jest daleko w powijakach....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,998

Odp: GG FORUMOWE

Resory nowe wstawił i nie wiem czy jakieś mocniejsze, gumy ma dwie pozakładane.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,999

Odp: GG FORUMOWE

Panowie po ile jest gróby złom ?
i ile by dostał za forszaja 303 na złom ...  ? bo jadę jutro na licytacje jest za 3000tys ... 2 sztuki  wiec jadę  jak kupię do 4 to  biorę odkręce co potrzebne reszta na złom będzie szła ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,000

Odp: GG FORUMOWE

75 do 80 gr