461

Odp: ziemniaki 2010

Panowie a czy ktoś z was wi się w super wczesne? Mam w planach zamiar podkiełkować denara i wsadzić najszybciej jak się da. Ma być tego na próbe 0.25ha. Czy mysi być osłona przed ewentualnymi przymrozkami? W jakich terminach orientacyjnie sadzicie? I czy w ogóle to się opłaca? Wiadomo ziemniak młody w czerwcu kosztuje nieraz kilka złotych za kilo, z tym że czy koszty takiej uprawy i zniżka plonu nie zbilansują wyniku finansowego.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

462

Odp: ziemniaki 2010

z tego co wiem to oplacalny biznes tylko porzykryce pola wuknina jest obawiazkowe  a ona do tanich nie nalezy wiec musisz kolego sie dowiedziec czy  masz odlozeone na to inwestycje wystarczajaco duzo zl  z wydajoncia jest na pewno troche mniejsza jak poznych ale wiadomo wczesny ziemniak ma dobra cene ktora wiel  rekompesuje wink

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

463 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2014-01-08 21:00:48)

Odp: ziemniaki 2010

Ja daje na stołówki i nie mogę miec super wczesnego bo nie zapłacą mi po 2zł/kg wolą gotowac stare do połowy czerwca. Ja nie kopie szybciej niz po 15-20 czerwca denara. Myślałem nad włokniną ale nie wiem jak wychodzi się na jeżdzeniu na giełde. Ja mam na Franowo prawie 100km i nie wiem czy tam jest jakiś abonament/pozwolenia czy po prostu się płaci za postój?

464

Odp: ziemniaki 2010

Bamreras- sadzenie wczesnego  jest na pewno oplacalne + agrowłoknina podkiełkowany  sadzeniak    odpowiedni termin  nasadzenia+ wskazana jest instalacja nawadniająca jeśli to wszystko masz + checi  też do pewnego ryzyka strat od przymrozków to  posadż nie koniecznie Denara gdzie termin sadzenia  u Ciebie jest  taki sam jak na Dolnym Śląsku   a ten jest  zreguły poczatek  marca lub dalej w  zależności od tego czy jest zima lub jej niema ? i czy za dwa tygodnie nie przyjdzie  kiedy ziemniaki beda wschodzić - i to jest wlaśnie  to ryzyko ???- sam musisz  rozważyć  za i przeciw  w nasadzeniu wczesnego.

465

Odp: ziemniaki 2010

i jeszcze jaki klimat u ciebie? u mnie wczesne odpadaja bo zawsze przegram za slaskiem, a na tym rynku czym wszesniej wykopiesz tym drozej sprzedaz

Rolnik z powołania:-)

466

Odp: ziemniaki 2010

DŚ-  ma specyficzny mikroklimat można sadzić wczesnego  jak również uprawiać  winorośl

467

Odp: ziemniaki 2010

Jutro zaczynam dawać do skrzynek ziemniaki na kiełkowanie, czy ktoś już to robił? (w tym roku)

468

Odp: ziemniaki 2010

U mnie w domu już tego wcale nie robią bo stwierdzili że i tak większość kiełków odpada w trakcie sadzenia tradycyjną sadzarką.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

469

Odp: ziemniaki 2010

Musiałem ukryć wizerunek moich kolegów, stara sadzarka ale lepszego sprzętu od podajnika ręcznego to niema smile

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e5101fee8b1d.jpg

470

Odp: ziemniaki 2010

Najlepsza maszyna to Kaśka i Maryna! big_smile

471

Odp: ziemniaki 2010

Ale u Diablo to raczej Kasiek z Marynem.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

472

Odp: ziemniaki 2010

I znowu temat powiązany z gender big_smile Żona powiedziała, że Forum to moja kochanka... a ja na to że przynajmniej dzieci nie będzie smile

473

Odp: ziemniaki 2010

Diablo - skrzynia to stary i sprawdzony sposób na podkielkowanie sadzeniaka  i jest ok ale gorzej go posadzić  do tego potrzeba specjalnej sadzarki ale widzę że masz jakiś cud techniki chyba polskiej  i jak zdaje egzamin  z sadzenia  to ok. tylko sadzić

474

Odp: ziemniaki 2010

Grzegorz89 napisał/a:

I znowu temat powiązany z gender big_smile Żona powiedziała, że Forum to moja kochanka... a ja na to że przynajmniej dzieci nie będzie smile

Moja powiedzial ze to  jakaś sekta...

mdw

475

Odp: ziemniaki 2010

Ale  w tym dziale pożyteczna dla  wszystkich ludzi.

476

Odp: ziemniaki 2010

Jak byłem na stażu w Holandii szef mówił, że z herbicydów w ziemniaku najlepszy jest u nich siedmiorzędowy turek, a ja na to, - my mamy babocyd smile i

477

Odp: ziemniaki 2010

Diablo,posyp a skrzynki ale poczekaj jeszcze z tydzien z kiełkowaniem bo jak sie wiosna opuzni to bedziesz płakał.Zeby kiełki nie odpadały musza byc max 1.5cm i dotego zielone najlepiej robic to w tunelu foliowym ale trzeba palic i to jest minus lub w budynku ale wtedy trzeba swiecis lampami do doswietlania lub przynajmniej rtenciuwkami.Ja zaczynam kiełkowac max 3tygodnie przed spodziewanym terminem sadzenia 2 tygodnie w budynku 1 w tunelu.Sadze 4h młodego i nie zawsze jest szał cenowy.1000 metrów włokniny 22g kosztuje min1000zł naturalnie chinskiej polski agrimpex 1500-1800zł.Oprysk na chwasty +- 200zł na h.Najwiekszym zagrozeniem jest mróz ja odkrywam dopiero jak zaczynaja kwitnac i odrazu odzywki tylko ze ostroznie z azotem bo pojda w łenty i bedziesz kopał we wrzesniu.Moim zdaniem minimalny opłacalny areał to 1h.Ale zycze powodzenia.

478

Odp: ziemniaki 2010

Lorda 1 tonę mam z centrali i swoją Nandine ok 300kg mam nadzieję że na pół ha starczy, z późnego to vineta i jelly na 2ha. nawozy typu polidap i sól wysiane  a pole zawłókowane 30.12.2013, wiosną (przed sadzeniem)  saletrzak pod wczesne a mocznik pod późne potem opuszczam głębiej zęby w Aresie  uprawa i sadzenie. tak to umnie wygląda.

479

Odp: ziemniaki 2010

Niewiem w jakiej klasie masz tego lorda ale jesli wyzsza jak oryginał to na młodego bym nie sadził za duzo wiaze i trzeba długo czekac za plonem.Ja saletrzaku wogule nie sieje tylko saletre a mocznik tylko dolistnie razem z basfoliarem lub insolem7.Nie mieszam głembiej jak 10cm i za bardzo nie rozdrabniam ziemi drobne pacynki nawt sa wskazane.Ja w tym roku 4h młodego i 11h póznego.

480

Odp: ziemniaki 2010

Jelly CA, Vineta CB, Lord CA, wszystkie odmiany brałem jak co roku z CN w Chojnicach.