Temat: Zębatka 20 zębowa skrzyni

Chodzi o zębatkę z ostatniej pary w skrzyni, 20 zębową, napędzającą tę od wałka zdawczego przekładni głównej (od ataku). Zakładałem ją nową 3 sezony temu, a już widać oznaki "zmęczenia" na powierzchniach zębów. Traktor ten pracuje na 20 ha (aż!). Zużycie tej zębatki jest takie pewnie ze względu na duży luz między tymi zębatkami (pewnie ze 2mm.) Jak jest u Was, koledzy? Może są zębatki z zębami nadwymiarowymi? Bo to na moje oko długo nie pochodzi. Dodam, że zębatka to oryginalna. W zt300 jest zębatka 23 zęby, nieco węższa no i duża oczywiście do pary. Nie można ich oczywiście założyć, gdyż współpracująca zębatka od wałka przedniego napędu musiałaby być inna, oraz przy zt300, po załączeniu grupy 3, napęd nie jest przekazywany na wspominaną parę zębatek, także nie działałby również napęd na przód. Pozdrawiam.

2

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

Te zębatki 20 zębów siadają najczęściej. Ja też jestem na etapie wymiany tej zębatki, tylko u mnie ta dolna, duża  też jest podjechana i od przedniego napędu też. Te 3 koła współpracują ze sobą. Ja wymieniam caly komplet. Może u Ciebie to duże koło zębate ma wżery i zajeżdża to małe. Pozdrawiam

3

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

Dzisiaj dzwoniłem po paru składnicach części do forszajka bo mam rozgrzebaną skrzynie i miedzy innymi ta zębatka 20też jest w nienajlepszym stanie w Pankowie mają tylko wlasnej produkcji za 398 zł podobno utwardzana i nawęglana ale puki co to się wstrzymałem-bo orgginał to oryginał- dzwonie do Podstolic koleś ma mowi że przyjechały z Niemiec i ceni ja 390 zł-możliwe że tylko tyle? I ze to żeczywiście oryginał? - dzwonie do jakiegoś kolesia co handluje cześciami do forsza nr dał mi Piotr K i tam koleś mówi że ma oryginał nowy niemiecki za 970 zł  lub używke niemiecką za 500-co jest do cholery z tymi zębatkami? Ja rozumie że każdy chce żyć ale żeby tyle różnicy było?

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

4

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

kosztują tyle bo często siadają, a jak często coś siada to i cena wyższa by zarobić. Poszukaj jakiegoś forsza na części i z takiego weź.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

5

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

A co myslicie o tej ''podobno'' niemieckiej  z Podstolic?? -warto to zakładać-dodam ze nie chce mi sie skrzyni 2 raz targac za rok lub dwa

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

6

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

Nie warto kup oryginalne pochodzi i uszy nie bolą a jak kupisz tańsza to koniecznie sprawdź twardość

7

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

czym to sprawdzić i jaka powinna być??

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

8

Odp: Zębatka 20 zębowa skrzyni

Tu czytaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 8&p=23