501

Odp: ziemniaki 2010

Dzisiaj skończyłem sadzić ziemniaki swoją super czeską sadxarką...

mdw

502

Odp: ziemniaki 2010

No też mam to cudo i w tym roku nawet nie będę nią sadzić tylko przyjedzie do mnie gościu sadzić czerpakową

E 516 na części
Telefon 695 076 269

503

Odp: ziemniaki 2010

To jak tam jest to rozwiązane? Bo same negatywy słyszę a na oczy nie widziałem... smile

504

Odp: ziemniaki 2010

Jedziesz i słyszysz klap klap klap klap... Ten odgłos to przepust ziemniaków, nie ma możliwości uzupełniania a w czerpakowej możesz stanąć na maszynie i w czasie pracy jak się nie spieszysz to można zdążyć uzupełnić ewentualne braki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

505

Odp: ziemniaki 2010

Klinują sie, brudnymi nie bardzo zasadzisz, ogólnie stwierdziłem że trzeba szybciej jechać to w tedy lepiej idzie, ale przymierzam się do czerpakowej właśnie.

mdw

506

Odp: ziemniaki 2010

Widziałem na tablicy że kolega Petia ma czerpakową na sprzedaż. Tylko jego ma nieosłonięte taśmy do dna zasobnika i zastanawia mnie czy to nie kaleczy ziemniaków. Te z remprodexu mają taśmy z czerpakami na zewnątrz zasobnika i tylko na samym dole pobierają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

507

Odp: ziemniaki 2010

Ja sadziłem kiedyś czeską potem przeszyłem na kubełkową na łańcuchach ,a w tamtym roku kupiłem taką samą jak ta w ogłoszeni.
http://allegro.pl/sadzarka-do-ziemniako … 49099.html
Tylko że ja dałem za swoją z transportem 4900 zł,ale ta z ogłoszenia myślę że tą dychę to jest warta,do zbiornika wchodzi 1100 kg ziemniaków i FORD będzie musiał w niej chodzić.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

508

Odp: ziemniaki 2010

to chyba dużo sadzisz.

mdw

509

Odp: ziemniaki 2010

Czy dużo? Tak od 6 do 8.5 ha .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

510

Odp: ziemniaki 2010

To teraz Janusz chwila moment i będziesz miał po sadzeniu. Wioskę dalej kilku jest co sporo pyrów sadzą to też właśnie mają 4 rzędowe, zakładają duży traktor i przynajmniej równiutko sadzenie wychodzi. Jak już jest masa traktora i przedni napęd to traktorem nie mojta

E 516 na części
Telefon 695 076 269

511

Odp: ziemniaki 2010

podpowiedzcie jakąś ochronę przed jedno i dwuliściennymi. Od kilku lat robiłem tak że ok 2-3 tygodnie po sadzeniu obsypywałem (zanim wzeszły), pryskałem i już więcej nic nie robiłem. Pryskałem stompem i coś tam jeszcze mieszałem ale nie pamiętam a gdzieś zapodziałem zeszyt w którym zapisuje.
W tym roku chcę zrobić tak:
1. Mam posadzone, odczekałem troszkę i dziś obsypane. Poczekam ok tygodnia i rozbronuję po czym podsypię i przed wschodami oprysk.
lub
2. Jak wyżej czyli mam posadzone i już obsypane. Za tydzień rozbronuję i zostawię aż to wschodów. Jak podrosną to obsypię i opryskam.
Co stosujecie przed wschodami i co po wschodach ? Mam całe 0,8 ha

gg 5118068

512

Odp: ziemniaki 2010

U mnie rodzice to koło hektara obsiekali motykami. Jedyne pryskanie jakie będzie to na stonkę. To coś późno sadzone te ziemniaki jak jeszcze nie wyszły. U mnie już będą za niedługo kwitły na jednym polu a tak to już na każdym na wierzchu.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

513 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2014-05-05 22:08:40)

Odp: ziemniaki 2010

no ja z trzy razy podgartam, i pryskam na chwast prawie przed kwitnieniem

mdw

514 Ostatnio edytowany przez diablo-31 (2014-05-05 23:09:22)

Odp: ziemniaki 2010

Ja w tym roku ze względu na wczesną wiosnę zrobiłem zabieg przedwschodowy Sencor Liquid 1l/ha a po wschodach poprawie Titusem, 
Vineta już na wierzchu a Jelli wychodzi, liście przymarzły tak jak na wczesnych jakby nie mróz to międzyrzędzia byłyby zakryte w Lordzie a tak wczesne będą o min. 10 dni później,

515

Odp: ziemniaki 2010

Titus i sencor zgrana para. Z tym że sencor nie na każdą odmiane. W moich stronach popularny jestcglifosat przedwschodowo. Niby tanio ale podobno glifosat p9źnoej zalega w bulwach.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

516

Odp: ziemniaki 2010

Panowie a co to  taka cisza od 2miesięcy , jak stan plantacji, jak sprzedaż młodego?

517

Odp: ziemniaki 2010

No u mnie wykopki zrobione juz.

mdw

Odp: ziemniaki 2010

Ja bede kopał w  przyszłym tygodniu ale cena tragedia. Jak mam jechac i kwitnać na giełdzie to nie widzę tego a cwaniaki co skupują to najchętniej by brali po 150/tona

519

Odp: ziemniaki 2010

7zł/15kg. Za tyle sprzedaje w churcie. Plon tragedia. Nawiązane jest dużo ale około 70% to kaliber do 35mm. A to dzięki braku opadów w lipcu i sierpniu. Polowe sprzedał teraz, reszta w listopadzie jak cena drganie....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

520

Odp: ziemniaki 2010

No co jak co, ale ziemniaki to u nas w tym roku rekordowe, do wykopków jeszcze tradycyjnie ze 4 tygodnie, ale to co się na bieżąco kopie, to ludzkie pojęcie przechodzi obok, bo żeby normalny wiejski ziemniak na gnoju, tylko i wyłącznie, wyhodowany ważył 0,75 kg, to przesada. Jeszcze sadzeniaka nie wykopaliśmy chyba żadnego...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia