61

Odp: ile za prasowanie?

Ja moją sipmę farmę 2 ciągam u 902 i lecę z nią w życie 4 polową ,a w mieszankach i jęczmieniu 2 szosową .Co do łożysk to trzy razy dziennie smaruję je zwykłym olejem jadalnym polewam je z góry i prasa bardzo cicho działa .Wszyscy którym prasuję są bardzo zadowoleni ,bo baloty ,tak jak wspomniałem są bardzo zbite i sznurka bardzo mało zużywam .Myślę żeby założyć aparat na siatkę ,ale to trochę kosztuje i ludzie nie chcą mieć wiązanej słomy siatką .Jedyny minus ,jaki jest to ,to że pod górki jak mi dobija słomę prasa w komorze ,to mi silnik  dusi i zdarzyło się kilka razy ,że zadusiło .

62

Odp: ile za prasowanie?

Pomyśl nad jakimś centralnym smarowaniem, ja próbowałem zrobić centralne smarowanie do przystawki do kukurydzy ze zbiorniczka spryskiwacza od ruska. Na razie stanąłem na tym że olej jest za gęsty i pompka nie chce go zassać ale z lejem jadalnym powinna dać se radę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

63

Odp: ile za prasowanie?

Jadalny olej rzepakowy nie nadaje się do smarowania czegokolwiek !!!!!!!

64

Odp: ile za prasowanie?

patelni pod naleśniki

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

65

Odp: ile za prasowanie?

Koledzy ja smaruję jedynie rolki na listwach od mojej prasy olejem rzepakowym  .A tak pozostałe elementy to smarem ŁT  .Mam też smarowanie centralne i ekstra za nie zapłaciłem przy zakupie z Agromy ,ale to smarowanie centralnie nie zdaje egzaminu .A wspomniany olej rzepakowy nadaje się do wspomnianej funkcji z bardzo ważnego powodu .Raz ,że jest smarowanie ,a dwa ,że tą słomę ktoś będzie chciał ścielić zwierzętom i mogą być to małe prosiaczki ,czy cielęta ,a jak bym posmarował zwykłym olejem mogło by im to zaszkodzić ,a tym bardziej przepracowany ,co nie którzy czynią .A co do patelni ,to nie używam oleju ,bo mam kamienną patelnię i nie trzeba do niej oleju i w ten sposób mam olej do prasy smile.Kolego ''koseś '' słyszałeś o bio-paliwach one są spalane w silniku i jednocześnie po części ten silnik smarują ,a z czego się robi bio-paliwo ?.Pozdrawiam

66

Odp: ile za prasowanie?

Z kogo jak z kogo, ale Niego nie kpij, bo Cie jeszcze nie jednym zaskoczy. Przyuważ z kim fruwasz smile A tak na poważnie to olej podlewany na łożyska to już ostateczność żeby tylko pracę dokończyć, a nie przez cały sezon latać z kujawskim.

67

Odp: ile za prasowanie?

Prasę moją mam od nowości i teraz będzie 6 sezon u mnie pracowała .Wszystko działa wzorowo i wolę dmuchać na zimne i tylko dlatego leję ten olej .Ja sobie zdaję sprawę ,że z wygody komuś się nie chce ,ale mi się chce ,bo ta maszyna ma mi służyć .A jeżeli ktoś kwestionuje moją metodę ,to niech udowodni mi ,że ten olej szkodzi .

68

Odp: ile za prasowanie?

Dobra zrób eksperyment ,weź 4 blaszki takie np. 10/10 cm dwie posmaruj olejem rzepakowym  i złóż je razem a dwie następne posmaruj jakimś olejem hydraulicznym albo przekładniowym i też złóż .Odczekaj jakieś dwa trzy miesiące i zobaczysz efekty ........Jakiś czas temu ciotka przywiozła mi maszynę do szycia "posmarowaną " olejem rzepakowym , wszystkie mechanizmy ruchome są sklejone albo nawet jak zespawane ,WD poległo rozpuszczalnik nitro też . Wiadomo że spasowanie rolek i łańcucha w prasie to nie to samo co maszyna do szycia ,ale właściwości są te same .

69 Ostatnio edytowany przez androl (2014-04-11 10:46:56)

Odp: ile za prasowanie?

To by się zgadzało co Koseś piszesz, jeden z kolegów szukając oszczędności kosił bizonem jeden sezon biodieslem, na drugi rok przed żniwami nie mógł go odpalić. Pojechał z pompą do pompiarza, a ten do niego na czym pan jeździsz, tu wszystko jest posklejane, zapieczone.