2,301

Odp: GG FORUMOWE

mam do was pytanie dotyczące waszych doświadczeń a mianowicie macie łatwy domowy sposób aby rozpuścić 50 kg moncznika  na 400 l. Byłem dziś na mojej pszenicy i owsie i słabo wygląda. Myślałem aby wlać 300 l /ha takiego roztworu tylko z własnych doświadczeń ze sypiąc  do sita max 20 kg rozpuszczę. Proszę o propozycje.

2,302

Odp: GG FORUMOWE

to czym ty lejesz wodę że nie zdążysz ? jak ja spokojnie na 2 tys litrów wrzucę 120 mocznika  i 30 maximusa ?   i jeszcze mam czas ?   a leję wężem strażackim ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,303

Odp: GG FORUMOWE

Miecmasz rozwadniacza w opryskiwaczu?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,304

Odp: GG FORUMOWE

nie mam rozwadniacza bo to opryskiwacz 400 litrów. Leje pompą 10 tys. litrów na godzinę. wojtas przeliczając na 500 litrów opuszczasz 30 kg rocznika a ja chce na litrów 400 litrów 50 kg rocznika. owies wygląda słabo i uznałem że lepiej będzie uzyskać moncznikiem niż sypać nawozy .

2,305

Odp: GG FORUMOWE

łukasz mówię że mam jeszcze czas .... ( jakieś 700l jeszcze  ....)  do tego jak nie masz rozwadniacza to  jaki  problem rozmieszać mocznik w wiaderku czy nawet 3  i dolewać wstępnie rozmieszany ?  jak miałęm właśnie 400l to tak robiłęm  mimo rozwadniacza w sicie ....  cóż za problem ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,306

Odp: GG FORUMOWE

Łukasz8468 napisał/a:

nie mam rozwadniacza bo to opryskiwacz 400 litrów. Leje pompą 10 tys. litrów na godzinę. wojtas przeliczając na 500 litrów opuszczasz 30 kg rocznika a ja chce na litrów 400 litrów 50 kg rocznika. owies wygląda słabo i uznałem że lepiej będzie uzyskać moncznikiem niż sypać nawozy .

A ja w swoim 400l mam . bynajmniej tak to w instrukcji było nazwane. Jak otwierwm zbiornik to tam jest taki wkład z sita około 20l pojemności- wsypuje tam mocznik i włącxzam dysze. Mocznik czy też siarczan znika w ,gnieniu oka...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,307

Odp: GG FORUMOWE

do tego sima również spytałem to siarczan rozpuszcza się dobrze ale mocznik nie bardzo. Ja robiłem tak że sypałem mocznik do sita i lałem wiatrem wodę ale też nie jest to wspaniały sposób. w tym roku zrobię tak że wleję do wanny wody wyspie mocznik a potem pompą wypompuje.

2,308

Odp: GG FORUMOWE

3 duże wiadra, smile 50kg w trzech wiadrach rozpuszczałem, zanim wróciłem z pustym opryskiwaczem, to już się trochę zagrzało, reszte na rozwadniaczu dobijałem, problemow brak:)

2,309

Odp: GG FORUMOWE

Co wy piszecie jak jest we wlewie sito do rozwadniania normalnie nasypać mocznik i wężem nalewać wodę bardzo ładnie  się rozpuszcza tak samo siarczan magnezu jak nie mam żadnych problemów z tym.

2,310

Odp: GG FORUMOWE

Dokładnie jak Pietia pisze ,u mnie kłade węża w sito odkręcam wode i sype mocznik rozpuszcza się aż miło

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

2,311

Odp: GG FORUMOWE

W siciejest końcówka rozwadniająca. Ja robię tak że wlewam do opryskiwqcza 300l wody, wsypuje mocznik do sita i włączam ciągnik na wolne obr. Puszczam wodę na końcówkę i mocznik znika aż miło. 50kg znika w 7-10 minut.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,312

Odp: GG FORUMOWE

Panowie zna ktoś tą maszynę, znajduje się w okolicach Nidzicy ( Kujawsko-Pomorskie )   http://sendfile.pl/203623/Zdjecie0926.jpg

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

2,313

Odp: GG FORUMOWE

A już myślałem że obok mnie wink

2,314

Odp: GG FORUMOWE

Panowie za ile u Was teraz można podpisać umowę na rzepak? Ja dziś się dowiedziałem, że w Bodaczowie po 1400zł i poniekąd ma spadać. Sztywna umowa handlowa z przymusem dostarczenie plus minus 2procent towaru. Myślałem, że cena będzie lepsza.

2,315

Odp: GG FORUMOWE

Pytanko do kolegów z okolic lub może i z dalszych rejonów posiada może ktoś numer do gościa który ma białą lawetę mana dosyć pojemna zwykła cięzarówka bez naczepy,  zabierał w tamtym roku ode mnie spalonego bizona i fortschritta 303, coś wspominał że jest z Targoszyna bądź okolic ale numer mi przepadł niestety . Być może to handlarz jakiś albo koleś który prowadzi tam złom. Mam bizona na handel w całości na części i potrzebuje namiarów a w ciemno po okolicznych wioskach nie chce błąkać.

2,316

Odp: GG FORUMOWE

Targoszyn  koło kościoła w prawo   jakieś 300m po prawej  skup złomu smile
mam gdzieś nr

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,317

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie na Ciebie liczyłem Wojtas najbardziej bo wspominałeś że bywasz tam czasem , jakbyś odnalazł numer do nich tam to podeślij :beer:

2,318

Odp: GG FORUMOWE

Szanowny nasz Administratorze. Jako że nasze forum jest bardzo aktywnym i rozwojowym mam wielką prośbę, pod którą na pewno podpisze się duże grono forumowiczów, by utworzyć dział "produkcja zwierzęca" i przenieść tam wątki dotyczące właśnie tego. Było by to dużym ułatwieniem...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,319

Odp: GG FORUMOWE

Dobry pomysł, to wszystko uporządkować. Od zwierząt po pomieszczenia i wyposażenie.

2,320

Odp: GG FORUMOWE

Proszę nie zapominać o psach kotach i rybkach......
A może jeszcze ogłoszenia matrymonialne i parafialne?
Żartuje.....
W sumie zwierzęta zajmuja nie wiele miejsca na forum ale swoje miejsce powinny mieć...