2,341

Odp: GG FORUMOWE

Panowie słyszeliście coś o kontrolach rencistów strukturalnych i młodych rolników przez kontrole z unii? Do moich rodziców mają przyjechać we wtorek 3.06 i tylko jestem ciekaw jak będą się odnosić do wszystkich zabudowań które są moje a nie były przepisane w związku z przejściem na strukturalke bo wtedy przepisali na brata a on nie ma zabudowań formalnie smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,342

Odp: GG FORUMOWE

bedziecie sie tłumaczyć , znajomy oddaje dla agencji młodego rolnika bo coś tam nie spełnił.

mdw

2,343 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-05-28 21:46:13)

Odp: GG FORUMOWE

ale u mnie to tylko sprawdzają rodziców z racji renty strukturalnej, nawet z Poznania byli i podpowiadali co i jak żeby tylko oni przed unią dobrze wypadli, tylko o swoją dupę im chodzi... A rodzice mają wnuki i mają się czym zajmować a tego żadna agencja im nie zabroni, z resztą jak ta kontrola będzie to cała trójka wnuków też będzie więc może coś nabroją big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,344

Odp: GG FORUMOWE

androl napisał/a:

Pawel a co z bez orkową ?

mam sporo obornika za slome a to pasuje ladnie przyorac. agregat tez kupie ale to za rok lub dwa smile

2,345

Odp: GG FORUMOWE

Laszek u ojca byli na takiej kontroli. Nic szczególnego. W sumie był kłopot z działką którą sobie zostawił bo to wspólnota majątkowa z jego kuzynką i nie wiedzieli co z tym zrobić mimo że dzialka łącznie ma 0,7ha. Mi tylko sprawdzili dwie działki czy są w kulturze i tyle....

2,346 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-05-29 07:03:23)

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek Tobie jako osobie na którą zdali gospodarstwo żeby ubiegać się o rentę? U mnie mają kawałek ogródka wypisany dożywotnio 30 arów więc też wszystko powinno być ok. Ale ta kontrola skąd była? Rodzice już raz mieli kontrole z biura powiatowego a teraz to podobno kontrola z Brukseli... W Pile i Poznaniu porami trzęsą żeby tylko rolnicy na ich terenie jak najlepiej wypadli. Nawet ostatnio się dowiedziałem że kierowniczka z piły dzwoniła do pewnej osoby żeby ta mi przekazała żeby wszystko ładnie wysprzątać na wizytacje, jak za Gierka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,347

Odp: GG FORUMOWE

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

Pawel a co z bez orkową ?

mam sporo obornika za slome a to pasuje ladnie przyorac. agregat tez kupie ale to za rok lub dwa smile

Też zamierzam nie orać, ale tylko wtedy gdy niema co worać tzn. obornika, słomy czy poplonu. Bez orkowym systemem raczej takiej uprawy nie nazwiemy, no jakimś tam uproszczonym.

2,348

Odp: GG FORUMOWE

Po gnojarze porządna talerzówka z czymś z tyłu potem gruber i orać nie trzeba.... tak mi się wydaje. Masz wtedy uprawę bezorkową a nie uproszczoną i korzystasz z plusów nie orania a nie udajesz..... ( pisze jak bym się znał co nie?? )

Laszek kontrola była ojca a mnie sprawdzili ( jako tego co przejmował) przy okazji bo właściwie nie wiedziali po co ich przysłali. Nie pamiętam o co chodzi ale po przejściu na rentę przez 5 lat i ja i ojciec mielismy jakieś obowiązki, a 5 lat minęło  i generalnie moglismy ich pogonić ale widac było po gebach i gadce że są spoko była chwila czasu więc sobie pogadaliśmy.
A skąd? Z Gdańska. Generalnie mieliśmy jakiś czas temu też 2 kontrole jedna po drugiej. Generalnie Ty raczej się nie masz czego bać bo ta druga kontrola na kontrolowac tą pierwszą a nie "ciebie". U nas kontrola kontroli była z Przemyśla jakieś gnojki po studiach. Pobiegali pomierzyli pojechali. Zobaczymy co będzie u Ciebie.

2,349

Odp: GG FORUMOWE

Panowie zabrałem się za remont rozsiewacza. Chciałem zrobić nadstawkę, tylko nie wiem czy lepsza drewniana czy metalowa. Drewniana nie skoroduje, ale metalową to ładnie bym sobie wyspawał. Tylko jak to zabezpieczyć żeby nie skorodowało?

2,350

Odp: GG FORUMOWE

Panowie przykra wiadomość, znajomemu umarł kotek... na ołowice...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,351

Odp: GG FORUMOWE

ołowi sie na żar ?
A nadstawka z kawasówki.  Materiał kosztuje 3 x więcej ale nie musisz go malować i się o niego martwić. Naprawdę polecam

2,352

Odp: GG FORUMOWE

To od razu ktoś musiałby mi to pospawać jakimś stopem nierdzewnym? Bo po migomacie zardzewieje...

2,353

Odp: GG FORUMOWE

http://lux-spaw.es24.pl/opis/2665388/el … om=bazarek

są elektrody do kwasówki.

2,354

Odp: GG FORUMOWE

Wystarczy elektroda np. bester inox i nie rdzewieje

2,355

Odp: GG FORUMOWE

Aha rozumiem, dobra dzięki chłopaki smile

2,356

Odp: GG FORUMOWE

transformator + elektroda do kwasówki i idzie. Nie  ma żadnych problemów.

2,357

Odp: GG FORUMOWE

Dzisiaj chyba pierwszy raz będę na weselu na trzeźwo, brat się żeni a mnie grypa rozwaliła, ledwie żyje. Nie wiem jak długo tam wytrzymam no chyba że... big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,358

Odp: GG FORUMOWE

Panie! to pewnie żołądkowa kielicha z pieprzem, żołądek ruszy i heja na wesele big_smile

2,359

Odp: GG FORUMOWE

też zdycham a wesele za tydzień

2,360

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy mam takie pytanie chodzi o prasę do słomy z230 prasuję nią forszajem ale na womie 500 obr chodzi mi za wolno bo daje mu tak 1400 obr silnika bo więcej nie potrzeba a z kolei jak przerzucę na 1000 obr na takich obrotach silnika traktor ma za ciężko a na wyższych prasa chce odlecieć tongue i pomyślałem sobie czy nie dało by rady zrobić jej na napęd hydrauliczny tj zamontować jej silnik hydrauliczny i tym napędzać. Tylko pytanie czy da sobie radę z taką prasą czy nie będzie za słaby. Co o tym myślicie ?... np. taki silnik: http://allegro.pl/silnik-hydrauliczny-o … 35361.html