2,401

Odp: GG FORUMOWE

Szczerze, to ja obawiałem się że Cię podtopiło, bo były reportaże gdzieś z twoich stron o sytuacjach nie do pozazdroszczenia.Przegapić to raczej nic nie przegapiłeś tylko masz trochę do przeczytania żeby być na bieżąco.

2,402

Odp: GG FORUMOWE

z moich stron? te podtopienia to jakies 100km ode mnie. U mnie co prawda było oberwanie chmury 60l na m kw w ciagu pół godziny, ale tylko co niektóre rzepaki połozyło, a podtopień zadnych nie było. Raczej nie bede czytał zaległośći, nie mam na to czasu

Rolnik z powołania:-)

2,403

Odp: GG FORUMOWE

wojtas napisał/a:

ubezpieczenie było ?   im jakaś krew z nosa lubcoś ? jeśli tak to mogą cię pozwać o odszkodowanie .... jak będą cwaniaki   mandat hmm około 250zł i 6 pkt  za kolizje drogową chodź i mogą 500zł  bo mają prawo
ale czemu ci prawko zabrali ? skoro prawa nie mieli  dowód ok jeśli lampy wybite to samochód nie sprawny

Z tym prawem jazdy to policjant powiedział mi to samo co Maryush, z tym żeby się nie martwić bo raczej na pewno oddadzą. Dodatkowo wcześniej nawet jednego mandatu nie miałem, ani nie byłem karany.
Jeśli chodzi o krew z nosa, to wsadzili jednego w kołnierz, ale raczej nic poważnego nie powinno mu się stać, bo jak przyjechał inny radiowóz to mówili między sobą że tylko, o zderzak się pytali czy bardzo uszkodzony.
Hej Pajej! Kiedyś nawet gdzieś pisałem, że gdzie Ty się podziewasz... smile I nawet się trochę zaczynałem martwić, dobrze że wróciłeś smile

2,404

Odp: GG FORUMOWE

1 czerwca 23 latka przylała mi w tył a przed nią też inny nie wyhamował i poszedł w rów to on dostał 400 a ona 500 i nikt nie został ranny całe szczęście bo jechałem z dzieciakami.Teraz mam auto zastępcze opla astrę i powiem że gówno takie teraz robią że bym tego nie kupił a auto ma 9 miesięcy.

2,405

Odp: GG FORUMOWE

A za lawetę poszkodowanego pociągną z OC? W necie wyszukałem, że ma  ubezpieczyciel pokryć, ale chcę się upewnić. 500zł to minimum na które liczę.

2,406

Odp: GG FORUMOWE

Z oc sprawcy idą wszystkie koszty a to są nie małe w moim przypadku zjechałem sam i sam odstawiłem do serwisu auto choć mogłem lawetę ,auto zastępcze mam też z oc sprawcy i naprawa więc jakieś minimum co wiem to 12 tyś na koszt ubezpieczyciela sprawcy.

2,407 Ostatnio edytowany przez Maryush (2014-06-14 22:12:38)

Odp: GG FORUMOWE

Za lawetę poszkodowanego płaci ubezpieczyciel z OC sprawcy. Tylko w kwestiach formalnych różnie to wygląda. Jak miałem kolizję nie z mojej winy a sprawca miał OC w PZU to laweta poszła bezgotówkowo, tj. zgłosiłem szkodę na miejscu, laweciarz potwierdził sobie to telefonicznie i nie musiałem wykładać kasy. Ale powiedział, że gdyby to było inne towarzystwo, to najpierw wykładam kasę za lawetę, a potem występuję do Ubezpieczyciela sprawcy o zwrot. Przy czym laweciarz ma warsztat naprawczy z umową z PZU na bezgotówkowe naprawy (mój wrak pojechał pod dom, szkoda całkowita).

Po to masz OC, żeby nie wykładać swojej kasy w przypadku wyrządzenia szkody. Po Twojej stronie tylko grzywna i trochę nerwów. No i naprawa swojego wozu jeśli nie było AC..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

2,408

Odp: GG FORUMOWE

wczoraj znajomek się ze mną kłócił że jego 80-tka jest silniejsza i wygodniejsza i pali tyle co nic, w porównaniu do mojego 323, na nic zdały się moje argumenty że jak nie całe 80 koni może być silniejsze od ponad 100 i jak ciągnik lżejszy i bez 4x4 może mieć większy uciąg niż cięższy i z 4x4 no ale  jego argument to cytuję:  "to polska moc i te konie są na pewno mocniejsze bo ten traktor ma mocy w ch**j!!!!!!" tongue cóż dalsza dyskusja na temat spalania i komfortu nie miała nawet sensu heh

2,409

Odp: GG FORUMOWE

krzychu napisał/a:

wczoraj znajomek się ze mną kłócił że jego 80-tka jest silniejsza i wygodniejsza i pali tyle co nic, w porównaniu do mojego 323, na nic zdały się moje argumenty że jak nie całe 80 koni może być silniejsze od ponad 100 i jak ciągnik lżejszy i bez 4x4 może mieć większy uciąg niż cięższy i z 4x4 no ale  jego argument to cytuję:  "to polska moc i te konie są na pewno mocniejsze bo ten traktor ma mocy w ch**j!!!!!!" tongue cóż dalsza dyskusja na temat spalania i komfortu nie miała nawet sensu heh

mam porównanie bo mam 902 i ZT300. 902 z mocą i uciągiem się chowa... na glinie w 4 pługu na 2 polowej mi gasła od razu jak cięższy rok a Forsz szedł całkiem nieźle... Nawet nie ma co porównywać bo Forsz wciąga ursusa nosem smile

2,410

Odp: GG FORUMOWE

Krzychu no to zachowaliście się jak dzieci big_smile linek nie macie czy co ?

2,411

Odp: GG FORUMOWE

linki są tylko czasu nie mam i nie chce mu rozpołowić tej 80-tki hehe big_smile

2,412

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie ile można dostać mandatu/kary za spowodowanie kolizji, lub wypadku na drodze? Wczoraj zakończyłem dzień dzwonem w lublinie.... Przyczepka mnie pchnęła i uderzyłem w samochód jak ten zatrzymał się raptownie bo mu piesi wyszli na przejście.Ja w międzyczasie zmieniałem pas i się przygapiłem....nie ważne. Byłem trzeźwy, wszystko na ładzie, tylko zabrali dwóch gości do szpitala na obserwację, bo szyja coś go bolała. Zabrali dowód i prawko, i będę czekać na jakieś pismo. Jeszcze zależy ile będzie w szpitalu ale myślę że do 7dni powinien śmiało wyjść.

Wziąleś to naswojąwinę?czy jak? Dla mnie ewidentna współwina. Gość nie zachował należytej ostrożności zbliżając się do przejścia, a ty względem niego.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,413

Odp: GG FORUMOWE

W sumie to nie wiem co napisali w protokole. Moja wina raczej 100 procent a ja się nie będę kłócił, trzeba wziąć to na klatę i przeżyć. Nie wiem czy zachował ostrożność jak dojeżdżał do przejścia czy nie. Jego winy raczej nie widzę, bo ja się władowałem w niego. Przygapiłem się chwilę w lusterku i od razu za krótko mi się zrobiło. Nie było czasu na żaden manewr, mimo że prędkość była nie duża.
Dziś patrzyłem pod maskę, to tak przywaliłem po hamulcu, że serwo prawie wyrwało.

2,414

Odp: GG FORUMOWE

Jak tak uwazasz to teraz powiem ci w sekrecie najczarniejszy scenariusz. Goście wyjdą ze szpitala po 7 dniach bo trochę nasciemniają, zacznąsie leczyćna schorzenia wynikłe z wypadku. Posiedza pol roku na zwolnieniu lekarskim to się rechabilitują, to latając po lekarzach. Pościemniają,dostaną wpis o ograniczeniach do wykonywania pracy fizycznej. Wynajmując firmę specjalizująca się w wyciąganiu odszkodowań wydoja z ciebie:
Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu,
Odszkodowanie za uszkodzony samochód,
Zadość uczynienie za nadszarpnięte zdrowie psychiczne,
Zwrot kosztów leczenia,
Zwrot utraconych zarobków,
I kilka innych.
Ile to wyjdzie? Może i się nazbierac ze 50tys.
Nie wierzysz? To uwierz bo ja się przekomałem kiedy kolega wytargał w dwa lata koło 40tys za lekko wyniesiona klapę bagażnika.
Nigdy nie stawiam się na miejscu winnego, tylko broń się jak możesz bo dziś to za dużo kosztuje. Powodzenia życzę i oby chłopaki nie chcieli za dużo cwaniakowac bo się przekonasz ze mnialem racje..

Ps podpisales protokół nie wiedząc co tam jest wpisane? Masakra....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,415 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-06-15 19:04:27)

Odp: GG FORUMOWE

Ja puki co nie miałem takich zdarzeń ale wiem jedno że wrazie co niczego nie podpisuje w dniu kraksy. Przecież jestem w szoku i nie myślę trzeźwo. Jedyne zdanie pod którym się podpiszę to to że brałem udział w zdarzeniu drogowym tego i tego dnia w tym i tym miejscu. Koniec.

2,416

Odp: GG FORUMOWE

Podpisałem, z tego co mi wiadomo wszystkie koszty jakie są związane z leczeniem mają ściągać z OC, dlatego z własnej kieszeni nie będę wydawał. Tyle co się dowiedziałem, bo po to płaci się OC, żeby nikomu nie płacić haraczu za krzywdę wyrządzoną. Byłem trzeźwy jechałem swoim samochodem to nie ma podstaw do tego żeby towarzystwo ubezpieczeń się wykręciło od płacenia.

2,417

Odp: GG FORUMOWE

z oc bedą sciągać jak już. nikogo nie zabiłeś bez jaj.

mdw

2,418

Odp: GG FORUMOWE

składkę podniosą to raz, ale musisz być świadom że jak masz OC w firmie krzak to nieraz mają liste wykluczeń, tzn. pokrywają koszty odszkodowania za uszkodzony samochód, ale dodatkowo jak koszty leczenia, utracone zarobki, itp mają w warunkach ubezpieczeń wykluczone, bądz napisane do jakiej kwoty pokrywają.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,419

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Hej Pajej! Kiedyś nawet gdzieś pisałem, że gdzie Ty się podziewasz... smile I nawet się trochę zaczynałem martwić, dobrze że wróciłeś smile

wysłałem ci kiedys nr tel na PW mogłes zadzwonic

Rolnik z powołania:-)

2,420

Odp: GG FORUMOWE

Paweł Pytałeś się Wuja o wom od T-150 ? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)