1

Temat: ślimak w zbiorniku E512

Witam panów, mam takie pytanko, czy ktoś z Was wymieniał ślimak transportujący zboże z podajnika ziarnowego do zbiornika? Mój był już strasznie ostry, dlatego nadszedł czas żeby go wymienić. Poskładałem wszystko do kupy i teraz nowy ślimak haczy o obudowy, czuć opór przy kręceniu tym ślimakiem, troche się boję że przetrze mi blachę i zrobi się dziura. Zauważyłem że z prawej strony jest luz między ślimakiem a ścianką obudowy, ale z drugiej tego luzu już nie ma, przydała by się jakaś regulacja prawo-lewo ale z tego co kombinowałem jest tylko góra-dół na fasolkach. W sumie nie wiem co zrobić, czy wyciągnąć wszystko i delikatnie potraktować ślimak szlifierką, czy zostawić i liczyć na to że wszystko samo sie "dogada" i będzie pracowało bez niespodzianek? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym tematem?

2

Odp: ślimak w zbiorniku E512

Nie dogada się. Powstanie dziura i już. Ja bym to szlifierką potraktował.

3

Odp: ślimak w zbiorniku E512

Samo się niestety nie dopasuję, jeszcze raz popatrz czy dobrze wszystko złożyłeś a jeżeli nie da się wyregulować to szlifierka

4

Odp: ślimak w zbiorniku E512

jeszcze sie przyjrze, może przegapiłem gdzieś jakąś możliwość regulacji, bo troche średnio chce mi sie to po raz kolejny rozbierać. No ale jak nic nie znajdę to nie ma wyjścia, szlifierka pójdzie w ruch

5

Odp: ślimak w zbiorniku E512

Rozbierałem to ale nie pamiętam . Możliwość ustawienia była na pewno od strony rury wysypowej . Od tej drugiej też ale właśnie góra dół  tej osłony  w środku zbiornika . Pozostaje   szlifowanie ślimaka  albo podrabianie fasolek lub rozwiercenie mocowań łożyska ślimaka  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

6

Odp: ślimak w zbiorniku E512

Od rury wysypowej mogę regulować lewa/prawa strona kombajnu. Mówiąc innymi słowami to tam można regulować to jak bardzo chcemy mieć wysunięty ślimak za zbiornik (żeby go spasować z podajnikiem ziarnowym) W sumie rozwiercić mocowania też można, przyjrze się, dzięki za podpowiedź