1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-06-29 05:19:37)

Temat: Pękniety docisk

Witam w moim szajsie -prosze sie nie obrażać ale ja takzdrobniale nazywam swojego Forsza nie rozsprzegla mi drugiej tarczy od wałka i wczoraj doszedłem że mam pekniety docisk pierwszy od łapek nie rozsprzegla mi w jednym miejscu tarczy drugiego stopnia i teraz jest na to jakiś patent szwagier mówi zeby tak jezdzić dalej  tylko tak ustawić zeby dugiego stopnia nie rozsprzeglało? Dajcie jakieś pomysły bo nie uśmicha mi sie rozpinanie mojej laleczki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Pękniety docisk

najpierw szajs później laleczka może zdecyduj się ? mógłbyś bardziej sprecyzować co to jest pierwszy docisk?

3 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-06-29 06:11:01)

Odp: Pękniety docisk

Ja tak zdrobniale nazywam mój traktorek nigdy nie miałem na myśli że jest zły.     

           A co do sprzegła to mam pekniety docisk sprzegla drugiego stopnia w miejscu przy jednej z łapek przez co w momencie wciskania rozsprzeglania docisk nie odchodzi od tarczy drugiego stopnia trzyma ją w miejscu pekniecia tak kupiłem traktor rok temu i tak jeżdze


I teraz zacząłem kombinować i staneło na tym że szukam takiego docisku i bede to robić ale na razie pomyślałem żeby ustawić tak sprzegło zeby rozsprzeglało tylko pierwszy stopień ale czy jest to możliwe

Oczywiście jestem zainteresowany takim dociskiem lub kpl. sprzęgłem do przerzutki

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Pękniety docisk

Nie wiem czy dobrze rozumiem twój problem a jeśli tak to wstaw obok pęknięcia jakomś śrube i pospawaj żeliwną elektrodą

5 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-06-30 13:16:36)

Odp: Pękniety docisk

Chodzi o tarcze dociskową żeliwne koło z trzema wypustami pokazuję probówką miejsce pęknięcia: 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa2 … 2e5dc.html

A na nią idzie docisk z 3 łapkami- to nie fachowa nazwa ale tez myślałem o spawnieciu tylko tarczy spawanie nic nie zrobi daj tel jak może możesz to zadzwonie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Pękniety docisk

Teraz wszystko jasne, niestety ja bym tego nie spawał, bo się odkształci. Lepiej kup całe sprzęgło, tylko z dobrym łożyskiem, tym z przodu, bo jest drogie i lubi szybko się wyrobić. Jest problem też taki, że sprzęgło musi być wyważone i jak je rozbierasz to tak samo złóż i pamiętaj gdzie były te trzy kątowniczki co robią za wyważenie.

7 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-07-01 05:51:56)

Odp: Pękniety docisk

W czwartek ma mi gość spawnąć spróbować tylko nawiercići zalać a co do sprzegła to kupie tą tarcze dociskową i tarcze sprzeglowe i wymienie ale w zimie bo to pekniecie jest prawdopodobnie od 2004 r. jak go poprzedni właściciel kupił bo wałka po sprzegle nie mógł włączyć

A co do spawania to sie zastanawiam czy to wytrzyma bo to pekniecie jest na śrubie. Dajcie jakie porady

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Pękniety docisk

Jak zespawasz to i tak do toczenia trzeba dać. I opłacalność idzie w pixdu. Kup używany i zawieź do tokarza wszystkie dociski niech przeleci, sprawdzi czy równy zakładaj i w pole. Nie wiem czy opłaca się kombinować. A te obtanienia nie wychodzą na dobre. Roboty sam sobie chcesz dołożyć, a korzyści zero. Ja jak zrobiłem to wszystko od podstaw i teraz tylko siadam i cieszę się jak ciągnik pracuje.

9

Odp: Pękniety docisk

Piekna rada dzwonie do Piotra za gratami i trza sie brać. Pozdrawiam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

10

Odp: Pękniety docisk

Graty zamówione. PiotrK dał namiary do kolegi i tarcza do mnie idzie w sobote zaczynamy rozbierać

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

11

Odp: Pękniety docisk

Doszedł do mnie docisk tylko ma takie małe rysy od strony tarczy Pan sprzedający powiedział że to normalne i każe tak składać doradźcie czy tak ma być czy to jest lipa mogę te rysy zaspawać i przetoczyć tarcze  co robić

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12

Odp: Pękniety docisk

Ja u siebie też miałem takie jakby mikro pęknięcia od przegrzania. Tokarz zebrał mi na równo, żeby tarcza się równo ścierała, ale tylko na wyrównanie. Założyłem tak z powrotem i chodzi. Jak chodziło to i będzie chodzić, ale u mnie to były na prawdę małe znaki. Nie wiem czy dałoby się to później na tokarce zebrać. Mimo wszystko nie w każdym miejscu jest tak samo twarde, a dodatkowo spawanie mogłoby jeszcze pogorszyć , bo pewnie gdzieś ściągałoby. U mnie bez spawania, a nóż chodził jak po szkle taki twardziel smile

13

Odp: Pękniety docisk

Traktor rozłożony. Zdjąłem maskę z bokami, chłodnice wody
Oleju filtr powietrza przewody hydrauliczne odkręciłem poduszki przy ramie i na nich przesunąłem  silnik do przodu ściągając go z wieloklina
Sąsiad podjechał rano z turem  no i silnik stoi na palecie
Odkręciłem śruby obudowy sprzęgła i wysunąłem sprzęgło asekurując się podłożoną pod nim żabą
W poniedziałek rozłożę i złożę sprzęgło i do składania
Robotę wykonałem z kolegą także nie jest tak ciężko
Sprzęgło też mi kolega pomoże bo trochę ciężkie jest

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

14

Odp: Pękniety docisk

Te pękniecia to od przegrzania są. U mnie tez to było. SA dwa wyjścia. Albo dac przetoczyć i jak dużo zebrane to grubszą tarczę sprzęgłową założyć, albo zostawić to tak jak jest. Jedyne co to przez te pękniecia czasem szarpnie przy ruszaniu.ja wybrałem to drugą opcje i naradzie od trzech lat jest ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

15

Odp: Pękniety docisk

Byłem u tokarza stwierdził że docisk jest nie powycierany i tak go trzeba założyć ale to docisk 2 stopnia a co z pierwszym to wyjdzie w poniedziałek jak sprzegło rozkręce dziś zasłużony odpoczynek

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

16

Odp: Pękniety docisk

Traktor złożony lata jak szalony to łożysko NU 1016 to łożysko walcowe-beczułkowe a nie jak gdzieś przeczytałem igiełkowe u mnie było wsadzone numerem do sprzęgła i tak je włożyłem wszystko poskręcałem do kupy i ogień. Pozdrawiam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile