1 Ostatnio edytowany przez pyznarm (2014-01-11 13:00:31)

Temat: 8/8 svl z multicar M22

Koledzy od niedawna relaksuję się próbując ożywić taki motor z nadzieją na przeszczep do użytkowanej konstrukcji SAM. Ponieważ okazało się że pompa wtryskowa na jednej sekcji padła, a druga ledwo żyje wysłałem sekcje do regeneracji.
Przechodząc do rzeczy - ciekawi mnie co definiuje oznaczenie elementu tłoczącego - w tym przypadku k4,50d. Cena takiego nowego elementu jest spora w porównaniu do innych - ponieważ materiał, dokładność wykonania oraz konstrukcja nie odbiega od innych czyżby wyznacznikiem byłą li tylko niska dostępność?

2

Odp: 8/8 svl z multicar M22

Tak, to mała dostępność i brak bardziej masowych producentów napędza tą cenę. Niestety, ale to już jest coraz mniej popularny i dostępny. A za ile miałeś okazję je kupić?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

3

Odp: 8/8 svl z multicar M22

Nie zdecydowałem się na zakup, wysłałem do regeneracji. Firma zapewnia że zrobi to na nowym tłoku. Zobaczymy. Póki co pod górkę bo nie ukrywajmy motor ma 40 lat, ale za to są przyjemne chwile relaksu podczas wyjazdów na wieś.

4

Odp: 8/8 svl z multicar M22

Dostałem wreszcie moje zregenerowane sekcje, zrobione są ładnie. Rzeczywiście na nowym tłoku. Koszt 120 brutto. Złożę i spróbuję wyregulować. Okazało się że zawory wydechowe się nie domykają, szczególnie na jednej ławce - stąd prawdopodobnie duża różnica ciśnień sprężania - 3 at. Na tą chwilę zawory po szlifowaniu, gniazda zafrezowane i dotarte.

5

Odp: 8/8 svl z multicar M22

No to czekamy na efekty pracy... Najlepiej jakieś filmowe smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: 8/8 svl z multicar M22

Pompa poskładana, ustawiona. Niestety mam wrażenie że blaszka na listwie współpracująca ze zderzakiem pełnego obciążenia rozmija się z trzpieniem z niego wystającym. Różnica jest dosłownie o włos. Skutek oczywisty do przewidzenia. Czy jest możliwe by widełki na których są kamienie regulatora ktoś odwrócił, czy ew. listwa powinna być wygięta? Tak czy siak prawdopodobnie czeka mnie zdejmowanie dekla rozrządu, no chyba że w zderzaku wymienię trzpień na dłuższy o jakieś 3 mm.
Pytanie jak bardzo niezbędne jest do uruchomienia przestawienie w pełne obciążenie? Mam taki silnik w wersji czterocylindrowej i uruchamia się przy otwarciu dzwigni ok 1/3 zakresu.
Oczywiście jest zdecydowanie mniej wyeksploatowany.

7

Odp: 8/8 svl z multicar M22

Piotrze, specjalnie dla Ciebie materiał multimedialny.
https://plus.google.com/u/0/photos/1042 … 8653170129

8

Odp: 8/8 svl z multicar M22

jak ustawic zawory w multikarze m22