1 Ostatnio edytowany przez rafalregulski30 (2014-08-12 08:40:20)

Temat: Wszystko o wiśni i jabłoni

Jeżeli ma ktoś jakie kolwiek problemy czy pytania w temacie wiśni i jabłoni pytać służę całą moją wiedzą jaką do tej pory przez 5 lat zdobyłem w tych uprawach ( odmiany, technika , mechanizacja, opryski, cięcie, nawożenie). Pytać o wszystko!!!

2

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Gratuluję postawy. +

3 Ostatnio edytowany przez rafalregulski30 (2014-08-12 11:24:20)

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Jesli jest ktoś obcykany z internetem to bym prosił o pomoc.

Index » Pokój do
pogawędek » Zachodnie strony
fora o tematyce rolniczej

4

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Powiedz mi jedno jak na tym się wychodzi to znaczy ile można zarobić?

5

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

kurcze tomek nie badz taka złotówa
sad to piękna rzecz najbardziej opłacalne sa czereśnie tak słyszałem od znajometo z okolic tuliszkowa ale on ma ich 25 hektarów i jak mróz to katastrofa
a jak dobrze to se mozna kilka lat odbić no

6

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Pieniądze szczęścia nie dają ale trzeba je mieć:)

7

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Dwie wioski dalej ode mnie jest jedno z większych zagłębi sadowniczych w kraju. Wszystko zrobione na konkretnym poziomie tak że nie ma się czego wstydzić
http://www.sadykrajny.pl/?o-nas,18

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8 Ostatnio edytowany przez rafalregulski30 (2014-08-13 12:05:15)

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Opłacalność tak w tym roku ci co mie czeresnie to 6-7zl/kg bronisze moment ja tego nie mam gdyż ptactwo wpi... i albo petardy albo siaty drogie i odmiana odpowiednia. Naj gorszym owocem do rwania jest właśnie czeresnia. ale i bardzo dochodowa pod warunkiem że nie zmarznie traktuje ją na równo z borowka amerykanska ta i ta wymaga szczelnego okrycia siatkami od ptactwa i dużymi kosztami na założenie plantaci z tego powodu nie mam ich ale nie wykluczam w przyszłości ale tylko późne odmiany gdyż są duże i dobre owoce. Fakt faktem w tym roku zrobili kase ci co mieli czeresnie i tylko oni. Jabłko i wisnia zbiór tonarz razy cena z tym że ja mam młode nasadzenia i w,tym roku pierwszy raz mam tonarz na jabłoni i 90% jabłek czystych a wisnie w fazie nauki zbiór zjadły choroby grzybowe z 0.5h miałem 680kg a powino być koło 6000kg to razy 0.90gr. Jabłko zbiór z hektara starego sadu (7lat w zwysz) to 15-30ton z hektara razy cena pryskane co 5 dni 3500zl koszt fungicydow mamy exportowe jabłko razy cena. Poniżej 3000zl na opryski lub błąd w oprysku mamy przemysł razy cena przemyslu. Z tym że trzeba jeszcze doliczyć paliwo i herbicydy a i jeszcze "pracownicy" u mnie to ja i żona nie najmuje ani do zrywki ani do cięcia zimowego i tu muszę usprawnić zmechanizowac zbiór przemyslu i to cięcie bo robimy wysiadke fizyczną. Dlatego bym prosił o linki do zachodnich stron sadowniczych.

9

Odp: Wszystko o wiśni i jabłoni

Ruscy też mają zakładać sady.