Temat: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Wybrałem się dziś nowym na nabytkiem w próbna orkę, wszystko szlo lepiej lub gorzej aż do momentu kiedy chcąc podjechać szybciej po rżysku(bieg wrzucony bez obciążenia) 3 się zablokowała i nie jestem jej wstanie wyjąc, jest jakiś sposób by odblokować skrzynie ?
2 pytanie : zauważyłem ze 3 i 4 bieg są wyraźnie głośniejsze w porównaniu do 1i 2 których można powiedzieć, ze nie słychać , mnie ten dźwięk kojarzy się z uszkodzonym łożyskiem, dobrze kombinuje czy problem leży gdzie indziej ?

2

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Zdejmowałeś lewarki z obudowy. Mogą być z użyte i blokuje się wybierak a nie skrzynia. A co do hałasu na 3 i 4 czy narasta z obciążeniem? Bo jeśli słychać bez obciążenia wycie to przyczyną jest zużycie trybów. Moze być też tak że są wymienione i nie psują do trybu z którym pracują...

3

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Te biegi głośniej pracują bo więcej były używane. Zwal podłogę, zdejmij dźwignie biegów, i rozblokujesz skrzynię jak w c360.

4 Ostatnio edytowany przez pitrekp (2014-08-18 21:20:13)

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

sciagalem lewarki od biegow i wiem ze siedza na swoim miejscu, jutro w wolnej chwili postaram sie to ogarnac powoli zaczynam zalowac tej okazji za dyche smile


Jeszcze jedno pytanko: Gdzie szukac silownika, ktory zalacza blokade tylnego mostu ?

5

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Gdzieć koło zaworów pneumatycznych z prawej strony

6

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

pitrekp napisał/a:

sciagalem lewarki od biegow i wiem ze siedza na swoim miejscu, jutro w wolnej chwili postaram sie to ogarnac powoli zaczynam zalowac tej okazji za dyche smile


Jeszcze jedno pytanko: Gdzie szukać silownika, ktory zalacza blokade tylnego mostu ?

A próbowałeś po zdjęciu zmienić bieg np śrubokrętem bez użycia oryginalnych lewarków?

7

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Nie wpadłem na taki pomysł, bo pomyślałem, że skoro wajcha z takim przełożeniem nie dała rady to kawałek śrubokręta tym bardziej

8

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

Kolego przeszukaj forum, było nawet ze zdjęciami, tylko gdzie to już nie wiem bo sporo tego było. Bieg jak się blokuje to wajchą nie możesz ruszyć, bo zakleszcza go magistrala od skrzyni. Dwa biegi chcą wejść na raz, a staje się tak kiedy jeden do końca nie zostanie wybity a wybierak od wajchy już wyskoczy z przesuwki na magistrali od tego biegu. Powinieneś bez problemu rozblokować skrzynię, tak jak Krzysiek napisał.

9

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

śrubokret załatwi sprawę ale podłogę musisz zwalić .

Leszek   dla kolegów'

10

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

A nie będzie podobnego problemu kiedy będą wyrobione lewarki?

11

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

śrubokret tylko żeby odblokować  problem zostaje.

Leszek   dla kolegów'

12

Odp: zablokowany 3 bieg, i glosniejsza praca na 3-4 biegu

dzięki za pomoc , udało mi się odblokować, chwile to zajęło ale sukces jest smile