Temat: Napinanie pasa młocarni E512

Witam jak w temacie , muszę naciągnąć pas napędzający młocarnie. Jak ustawie 600 obr to zapycha mi młocarnie bo pas jest za luźny , a jak podkręcę obroty to łupie rzepak. Czy jest mozliwość napięcia tego pasa ta jak to było np. w Bizonach? Czy w grę wchodzi tylko wymiana.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Do napinania służy sprężyna która jest na wale młocarni , więc jak ślizga się pas to musisz go wymienić chyba że coś się zacina .Czy do koszenia rzepaku używasz przystawki zwalniającej ?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Przystawki nie uzywam. A wracając do napinania czyli nie mam mozliwości regulacji?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Nie ma takiej możliwości napinania tego pasa. Jest najprawdopodobniej już wyciągnięty, albo coś się dzieje z kołami. Mogło coś się na tyle zabrudzić, że koło młocarni się zacina.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

5

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Piotrfire napisał/a:

Witam jak w temacie , muszę naciągnąć pas napędzający młocarnie. Jak ustawie 600 obr to zapycha mi młocarnie bo pas jest za luźny , a jak podkręcę obroty to łupie rzepak. Czy jest mozliwość napięcia tego pasa ta jak to było np. w Bizonach? Czy w grę wchodzi tylko wymiana.

W zeszłym sezonie miałem tak juz zjedzony pas ze tylko poł go zostało nie było czym ciagnac,posmaruj jakims lepikiem tylko aby nie zaduzo bo bedzie ciagnał cały czas, bedziesz miał problem z głowy nie bedzie sie slizgał

6

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Misiek to chyba nie o ten pas chodzi.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

7

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

No u mnie też właśnie dziś zaczął dostawać poślizg pas od młocarni. Muszę jeszcze zmierzyć jaką ma aktualną szerokość.Spróbuje jeszcze go prysnąć na przyczepność ale wydaje mi się że czeka mnie zakup nowego. Jakiej firmy polecacie? TAGEX co mają w Pankowie jest coś wart?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

witam może mi ktoś wytłumaczyć jak ma być naciągnięty pas główny w 512 bo gubi mi obroty

9

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

Witam. Zakładał ktoś pas napędu młocarni od bizona? Jest trochę krótszy. Ciekaw jestem czy by się nadał. Zostało mi pasów po bizonie i nie wiem czy to kiedy się  przyda czy tego się pozbyć, bo do bizona nie wrócę.

10

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

założyć z biedą może Ci się udać, ale regulacji zero... możesz sobie tylko tym zaszkodzić.

11

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

pytanie ile krótszy ale rzepak masz z głowy

12 Ostatnio edytowany przez Kazikkk (2014-08-17 21:36:56)

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

vgrzes  ja w zeszłym roku próbowałem, nie udało się przełożyć przez talerz. Próbowałem założyć taki stary juz dosyć bardzo zużyty, za krótki był.


Wiec raczej lipa.

13

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

a ja mam inny problem nie mogę bardziej zwiększyć obroty młocarni  pas nie dochodzi do krawędzi koło mimo że dolej korbą nie da się obracać. Próbowałem dołożyć małą tulejkę pod nakrętkę na kole regulowanym. Czy tylko wymiana pasa wchodzi w grę? (chodzi by ścisnąć koło pasowe)

14

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

najprawdopodobniej masz zardzewiały lub sztywny łańcucha nawet oba u mnie było to samo  więc wd lub trzeba ściągnąć łańcuchy i namoczyć

15

Odp: Napinanie pasa młocarni E512

vgrzes napisał/a:

Witam. Zakładał ktoś pas napędu młocarni od bizona? Jest trochę krótszy. Ciekaw jestem czy by się nadał. Zostało mi pasów po bizonie i nie wiem czy to kiedy się  przyda czy tego się pozbyć, bo do bizona nie wrócę.

ja na starym bizonowskim pasie jeżdżę już kilka sezonów, mankament to brak regulacj