381

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

jeszcze zostało z 50ha do zrobienia, nakładki już obracam i myślę, że na 400ha starczą ( wszystko zależy od warunków glebowych ) . Wychodzi na to, że na jednej będzie można zrobić około 26ha. Jeśli masz trzymetrowy agregat to jakieś 300ha na komplecie. Na allegro chyba znajdziesz taniej niż w grene.

Marku w Grene te dłuta mają po 67 zl firmy Molbro a w Unirolu nie wiadomo kogo gdzieś kupują  cena ta sama musze tylko otwory porównać.

382

Odp: Uprawa bezorkowa

Takimi sprzętami i ciągnikami uprawa bez orkowa niema prawa się nie udać. Tam gdzie ziemia się gotuje przy uprawie na 25 cm są efekty. Natomiast gdy ktoś ryje jak sochą, bo założy za duży sprzęt w stosunku do mocy swojego ciągnika, to porażka.
Marku ja też gratuluję Ci pomysłów i jakości wykonania maszyn +

383

Odp: Uprawa bezorkowa

nie chodzi o gabaryty sprzętu, ale o to jak się to skomponuje. na 120 km mocy trzeba gruber z 7 zębami i też będzie gotował ziemię. Problem jest z ciężarem maszyn, bo zawieszane są za lekkie, a ciągane w taj rozmiarówce fabryczne nie występują i trzeba samemu pospawać. Jeśli pomyśleć to za małe pieniądze można coś takiego zmontować.

384

Odp: Uprawa bezorkowa

Marku ile z ciekawości wazy ten nowy agregat

385

Odp: Uprawa bezorkowa

No właśnie a przy moim rusku 105 km to już jest ciężko żeby sensowny agregat do głębokiej uprawy zrobić. Wychodzi na to że u Marka jest po 26,6 cm na jeden ząb więc jak do ruska powiedzmy na 7 zębów to szerokość 186 cm a i tak pewnie by z tym pierdział skoro 4 metry ciągnie 360km...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

386

Odp: Uprawa bezorkowa

ustrojstwo waży około 4 ton, a co do ruska, to spokojnie by coś sensownego uciągnął z siedmioma zębami na wąskich dłutach. Nie będzie to pewnie 12km/ha, ale 8-9 pójdzie i tyle wystarczy aby zęby sprężyste zrobiły dobrą robotę. Jakiej szerokości masz pług? Na pewno pociągnie gruber szerszy niż pług, myślę, że spokojnie na szerokość ciągnika da radę. Gruber z dobrymi wałami to naprawdę duża oszczędność czasu i kasy na uprawie. Po sensownym agregacie tylko siewnik i koniec. U mnie talerzówka, gruber i siewnik, czasami brony i to wszystko czego mi potrzeba. Najcenniejszy jest czas, a jego zawsze brakuje.

387

Odp: Uprawa bezorkowa

Ja wywaliłem z swoje sochy 2 zęby zostało 7 na 2,4m. Trochę szeroko ale nie idzie inaczej tym gratem za to spokojnie walę na 30cm. Na lekkiej ziemi na 25cm szybka czwórka, ziemia ładnie fruwała. NA glinie przy 30 cm trzeba niestety zejść do szybszej trójki, sucho i ił straszny pługa na 25 nie idzie tam uciągnąć nawet wolną trójką. Generalnie w 3 godziny zrobiłem 3,3ha w dwóch kawałkach gdzie jeden to okrągły klin. Na słabszym pójdzie żyto na mocniejszym soja.
Widzę ze podstawa to idealnie pocięta słoma i ściernisko max 10 cm. Każda dłuższa słomka to problem i nawet nie chodzi i zapychanie ale jakoś to się nie chce przykryć.....
Marku siejesz zboże po zbożu ?

388

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek weź mi narysuj okrągły klin smile

389

Odp: Uprawa bezorkowa

to taki gdzie zamiast  ściany prostej jest jak beczka ... mam takie 3 sztuki ... nie wiadomo jak się za to zabrac ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

390

Odp: Uprawa bezorkowa

koseś napisał/a:

Grene .... nie wiem gdzie się oni zaopatrują w części ale kupiłem komplet odkładni z piersiami to każda inaczej wygięta i różnice rzędu 2-3 cm na piersi to normalka . Za to taki sam komplet tyle że lewy kupiony z unirolu jest w pełni powtarzalny i trzyma wymiary .

w grenie można kupić bubel i to drogo  za to unirol to co innego

391

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Ja wywaliłem z swoje sochy 2 zęby zostało 7 na 2,4m. Trochę szeroko ale nie idzie inaczej tym gratem za to spokojnie walę na 30cm. Na lekkiej ziemi na 25cm szybka czwórka, ziemia ładnie fruwała. NA glinie przy 30 cm trzeba niestety zejść do szybszej trójki, sucho i ił straszny pługa na 25 nie idzie tam uciągnąć nawet wolną trójką. Generalnie w 3 godziny zrobiłem 3,3ha w dwóch kawałkach gdzie jeden to okrągły klin. Na słabszym pójdzie żyto na mocniejszym soja.
Widzę ze podstawa to idealnie pocięta słoma i ściernisko max 10 cm. Każda dłuższa słomka to problem i nawet nie chodzi i zapychanie ale jakoś to się nie chce przykryć.....
Marku siejesz zboże po zbożu ?

chyba inaczej się nie da jak zboże po zbożu przynajmniej w 50%

392

Odp: Uprawa bezorkowa

unirol  hmm i tez pozostawia wiele do zyczenia ... mam  odkładnie w pługu z unirola  hmm znikają w oczach ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

393

Odp: Uprawa bezorkowa

przy zbożu i rzepaku trudno jest inaczej. Natomiast jeśli dobrze zrobi się uprawki to większość słomy do połowy września znika

394

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek dobre wymieszanie i zagęszczenie się kłania jak się uda dwa razy.

395

Odp: Uprawa bezorkowa

http://olx.pl/oferta/gruber-sprezynowy- … a5a079c5ec
z tego byłaby dobra podstawa. Przy moim jest identyczna rama tylko ja mam sztywne zęby, jak te skrajne przedłużki się odkręci to wtedy ma 2,5 metra. i wtedy jakieś dobre wały do tego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

396

Odp: Uprawa bezorkowa

chyba za niski ten gruber

mdw

397

Odp: Uprawa bezorkowa

No zęby takie jak u Marka, pytanie tylko jakiego przekroju są zęby

E 516 na części
Telefon 695 076 269

398

Odp: Uprawa bezorkowa

30x30 chyba

399

Odp: Uprawa bezorkowa

raczej 25x25

400

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzwoniłem do gościa to nie wiedział jaki tam przekrój zęba ale mówił że dobrze chodził i teraz kupił nowy też na takich zębach ino większy

E 516 na części
Telefon 695 076 269