2,601

Odp: GG FORUMOWE

A no co kwartał, faktycznie nie pomyślałem. Mimo to i tak nie złe pieniądze, szczególnie jak ktoś czasowy jest.

2,602

Odp: GG FORUMOWE

U nas podatek Internet lub bank albo kasa urzędu sołtys ma coś z nakazów i kilka groszy stałej diety jeszcze kilka lat do tyłu tak było że wszystko u sołtysa mój tata pełni takową funkcję temat rzeka

2,603

Odp: GG FORUMOWE

U nas ma te parę procent z podatków. I generalnie jesteśmy ugadani że dajemy mu. Lata z naszymi sprawami jak ze sraczką więc mu się nalezy. do tego chyba 340zł stalej pensji

2,604

Odp: GG FORUMOWE

z innej beczki w przyszłym tygodniu moge juz zaczynać orki zimowe czy jeszcze za wcześnie

Rolnik z powołania:-)

2,605 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-10-04 09:04:28)

Odp: GG FORUMOWE

Jak będziesz oral T 25  to juz czas jak  zt 303 to poczekaj z 2-3 tygodnie puki co niech zielsko rośnie....

2,606

Odp: GG FORUMOWE

poplony oczywiście zostawie, ale mam kilka działek gdzie jest opryskane sciernisko

Rolnik z powołania:-)

2,607

Odp: GG FORUMOWE

coś ty taki we wrzątku kąpany!!!nie masz co robić jedź gdzieś na wczasy

2,608

Odp: GG FORUMOWE

orać to zdążysz ostatnimi dniami października i  dopiero można powiedzieć że będzie czas ...  ile będziesz orał ? 3 dni  to na co się spieszyć ? dopiero pszenice sieją

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,609

Odp: GG FORUMOWE

Wojtas skąd wiwdziałeś? :-)   dziś skończyłem siewu i po niedzieli jade uprawić 5ha co leży od żniw nie dotknięte... A co DP orki to w zeszłym roku 10-15listopad, a w tym pewnie podobnie....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,610

Odp: GG FORUMOWE

jack napisał/a:

coś ty taki we wrzątku kąpany!!!nie masz co robić jedź gdzieś na wczasy

wczasy... dzis kombajn szykowałem do snu zimowego, jest lista napraw do zrobienia, jak nie bedzie co robic to trzeba bedzie szykowac go do zniw

Rolnik z powołania:-)

2,611

Odp: GG FORUMOWE

Na mojej części dokupionej działki siedliskowej, stoi rudera po zmarłym sąsiedzie 8 X 18 m. Połowa to już tylko mury reszta kryta eternitem nie sklepiona, ściany popękane tylko jeden betonowy pustak.
Pytanie, czy jest jakiś trik, żeby legalnie rozebrać, bez robienia projektu ?

2,612

Odp: GG FORUMOWE

projekt rozbiorki?pierwsze słyszę.rozbiorkę zgłasza sie w starostwie

2,613

Odp: GG FORUMOWE

No tak zgłasza się, ale masz napisać w jaki sposób to zrobić. Ja to po jakiś mocniejszych wiatrach podczepił linę i szarpnął traktorem. Później jak już zawoalone będzie to zgłosiłbym że chcę uprzątnąć, lub nawet nie zgłaszałbym...

2,614

Odp: GG FORUMOWE

dokładnie po jakims wietrze  ulewie czy cos zwalić dach  i zgłosić ze  grozi zawaleniem  że chcesz to rozebrac ... chyba że na tym miejscu masz zamiar cos budowac od razu to nic nie zgłaszaj tylko zburz i buduj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,615

Odp: GG FORUMOWE

Macie rację może śniegi będą spore, a ten dach już się przegina smile dokładnie w tym miejscu to nie ale trochę by się pokrywało, w planach jest jakaś wiata.

2,616

Odp: GG FORUMOWE

A propo budowy chcę postawić samą konstrukcję wiaty przed zimą, i chcę wykopać dołki na słupy. Słupy ok 20cm średnicy. Myślę wypożyczyć wiertnicę, lub kupić świder ręczny. Ciężko wierci się takim ręcznym świdrem? Później przydałby się do ogrodzenia działki. Oczywiście limit czasu nie ograniczony, tylko czy nie skonam przy tym wiertełku tongue

2,617

Odp: GG FORUMOWE

Na potrzebę ogrodzenia i wylewania słupów pod wiatę zrobiłem świder i średnicy 50cm napędzany przez silnik orbitalny hydrauliczny przez przekładnię i całość zamontowana na maszcie widlaka zamontowanego na ciągniku .Wiercenie otworu na głębokość 140cm w zależności od podłoża to od minuty do pięciu przeciętnie . Szkoda że to rozebrałem bo bym wkleił fotkę ,ale na przyszły sezon pewnie zrobię następne wink

2,618

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie też myślałem zrobić coś konkretnego na ciągnik, jednak u mnie nie wszędzie dojedzie. Dodatkowo nie używałbym tego nawet raz do roku. Do zrobienia tylko dołki pod słup na ten dach i później działkę ogrodzić. Duży opór stawia taki wielki świder?

2,619

Odp: GG FORUMOWE

Z tymi ręcznymi spalinowymi to daj sobie spokój Grzesiu, jedynie taki na ciągnik jak pisze Koseś. Właśnie jestem na ukończeniu ogrodzenia całej działki siedliskowej gospodarstwa elementami betonowymi, część mojej dawnej była ogrodzona wcześniej, kopiemy i montujemy we trzech do tej pory 260 m zajęło nam 10 dni, do skokami od lipca jakoś specjalnie się nie spracowaliśmy.

2,620

Odp: GG FORUMOWE

Czyli te ręczne ''ręczne'' całkiem odpadają.