1

Temat: Amazone AD 301 Special

Panowie czy w waszych amazonkach przekładnia jak chodzi to też tak robi tryt tryt tryt czy powinna chodzić zupełnie cicho? I ten automat od ścieżek co jest to u mnie jest 0123 no i wychodzi na to że to jest na 12 metrów więc na 18 musiał bym wymienić na 012345- dobrze myślę? Co tam wtedy trzeba wymienić i z jakim kosztem się to wiąże?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2

Odp: Amazone AD 301 Special

Laszek takie pytanie o te tryt tryt, zadał mi kolega z 10 lat temu dzwoniąc o pierwszej w nocy :stu: gdzieś z opolskiego, tak ma być smile

3

Odp: Amazone AD 301 Special

ona tak trykocze do  ale jak przestawisz wajchę na największe wysiewanie to trykotanie ustaje smile
a z tymi ściezkami to musiał byś wymienić tarczkę ale po ile te tarczki to nie mam bladego pojęcia ... mowa o liczniki ścieżek mechanicznym ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Amazone AD 301 Special

Laszek napisał/a:

Panowie czy w waszych amazonkach przekładnia jak chodzi to też tak robi tryt tryt tryt czy powinna chodzić zupełnie cicho? I ten automat od ścieżek co jest to u mnie jest 0123 no i wychodzi na to że to jest na 12 metrów więc na 18 musiał bym wymienić na 012345- dobrze myślę? Co tam wtedy trzeba wymienić i z jakim kosztem się to wiąże?

w moim  4 metrowym jest 1234 0 i wali ścieżkę  co 20 metrów . bo musisz zaczynać z połówki 3 metrowym na 18 metrów.i tak wychodzi 12345 0 scieżka. na alegro to kiedyś widziałem albo serwis. tyrkota na niskich wisiewie  ten typ tak ma.

Leszek   dla kolegów'

5

Odp: Amazone AD 301 Special

To trykanie to łożyska kierunkowe działają podobnie jak suport w rowerze, jest ich 3 na maksymalnym wysiewie wszystkie pracują cały czas więc nie tryka, w sumie skrzynia bardzo prosta bez żadnych trybików.

6

Odp: Amazone AD 301 Special

no właśnie na jakiej zasadzie działa ta skrzynia skoro nie ma trybików? Dziś pierwszy raz siałem i jest korzystnie smile redlice talerzowe piękna sprawa i te zagarniacze z tyłu ładną robotę robią

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: Amazone AD 301 Special

tam są krzywki w plastikowe   jedna rusza druga i jakoś to idzie ale jak ?:D mało ważne puki działa tongue
znaczy siewnik zmieniłeś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Amazone AD 301 Special

A tam nie ma 3 łożysk jednokierunkowych które są połączone łańcuszkami z wałem krzywkowym, lub małym podobnym jak korbowy?

9

Odp: Amazone AD 301 Special

No najważniejsze że chodzi. Ale przy jęczmieniu musiałem ustawić skrzynie na ten większy wydatek bo na wolnym biegu nie chciał wysiać 150kg. No zmieniłem a accord do sprzedania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Amazone AD 301 Special

dziwne ... jak pamiętam mój przestawał trykać  gdzieś około 250kg wydatku .... wydatek 150kg to  gdzieś około 40-50 na skali ? chyba że masz inną skrzynię

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Amazone AD 301 Special

Witam. Czy ktoś wie czym różnią sie siewniki amozone d7,d8 i co oznaczają specjal, standard, super, super s itp?

12

Odp: Amazone AD 301 Special

super to mają znaczniki stawiane hydraulicznie do pionu. d8 jest nowszy, być może ma większą pojemność skrzyni

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2015-04-01 21:18:31)

Odp: Amazone AD 301 Special

Dokładnie to nie wiem, mam amazonke d7 super na talerzach, ale d7 od d8 róznią sie drobnymi  szczegółąmi typu grabki, hydrauliczne albo mechaniczne znaczniki i sciezki , wyposażeniem typu licznik hektarów, znaczniki posiewne , słyszałem też ze d7 ma lepsze redlice ,ale ogólnie można powiedziec ze to ten sam siewnik. wielkośc skrzyni jest taka sama, trafiają sie sztuki z nadstawkami.

mdw

14

Odp: Amazone AD 301 Special

Dzięki panowie.

15

Odp: Amazone AD 301 Special

ale jak by co to mam prawie wszystkie części zamienne na sprzedaż na olx  - wąbrzeżno wszelkie porady również na telefon również siewniki d7 i d8 również talerzowe

16

Odp: Amazone AD 301 Special

jacy przerzutnik znaczników hydrauliczny i końcówki z talerzami uzębionymi (do śladów traktora) za ile byś to miał dla kolegi z forum? smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Amazone AD 301 Special

Podepnę się jako że siewnik też amazone...
Co myślicie o takim rozwiązaniu rolek dociskowych za siewnikiem?
https://www.youtube.com/watch?v=lYCDUsn5l-A
Będą dobre efekty, czy za mało dociśnie ziarno? Mój pomysł, na razie stanął w miejscu, jest jeszcze inny, ale chyba do jesieni nic nie wymyślę. Nie chcę, robić na pałę, bo dojdę do jakiegoś dobrego wniosku dopiero na jesieni, jak zobaczę jak uprawki po talerzówce i gruberze będą wyglądać. Dopiero wtedy będę mógł wyciągnąć jakieś wnioski....

18

Odp: Amazone AD 301 Special

Fajna sprawa jeśli redlice nie mają żadnego luzu na boki to te rozwiązanie jest super !

19

Odp: Amazone AD 301 Special

orientuje się ktoś jak jest podłączony znacznik przedwschodowy że opuszcza się sam jak jest ścieżka? czy to trzeba osobno niezależnie opuszczać?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Amazone AD 301 Special

W mojej D7 przychodzi zaworek hydrauliczny, który otwierany jest prętem połączonym z mechanizmem ścieżek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia