2,641

Odp: GG FORUMOWE

Myślisz, że lekarstwa na raka nie ma? Jest tylko bardziej opłaca się tego nie udowadniać.

2,642

Odp: GG FORUMOWE

Może i tak być.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

2,643

Odp: GG FORUMOWE

Aż się rozbeczałem jak się o Ani dowiedziałem , taka fajna i mądra kobieta .

2,644 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2014-10-06 07:20:37)

Odp: GG FORUMOWE

No smutna Informacja że takie młode osoby umierają.. Moja mama też ma nowotwór ale się nie poddaje i walczy już kilka lat. Były cięzkie dni ale teraz jest wszystko w normie.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,645

Odp: GG FORUMOWE

W mojej Rodzinie Rak  to  hmm            dziedziczne ....  od jakichś 10lat moja Ciocia walczy z tym cholerstwem  dosłownie bardzo silna kobieta  wycieli  już chyba co mogli ,,,piersi, rzołądek , jelita  no masakra   jakieś 4 miesiące temu dowiedziała się że znów się pojawił   zacisneła zęby i znów jedzie na chemii jak długo teraz ? nie wiemy Jej córka 36lat naprawdę piękna Kobieta  jak miała 10 lat straciła nerkę przzez te gówno  no nic żyje przez ten czas co pół roku robi badania ,,,, tydzień temu dowiedziała się że  ma raka na piersi  aż 7 ognisk .... i ???

jej Siostra jest pielęgniarką W ?USA niedaleko NJ  są tam lekarstwa bardziej zaawansowane na to raczysko niż u nas ale dalej nie ma takiego co by to zniszczyło ....  w każdym razie chemia  jest straszna  w stanach są tabletki na to by lrzej organizm ją przechodził   w polsce za te same tabletki trzeba słono płacić dla tego lekarze nawet o nich nie wspominają ....   nie wiem jak ktoś będzie chciał wiedzieć  to można założyć jakiś wątek o tym cholerstwie porozmawiam z Izą  i coś tam się dowiem  i przekażę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,646

Odp: GG FORUMOWE

Są na forum osoby które zajmują się ziołami?

2,647

Odp: GG FORUMOWE

hehe w jakim sensie

Rolnik z powołania:-)

2,648

Odp: GG FORUMOWE

Pajej napisał/a:

hehe w jakim sensie

:satan: cool

2,649

Odp: GG FORUMOWE

Oj Pany wiecie o co chodzi tongue hera, koka, hasz, lsd ta zabawa po nocach się śni wink

2,650

Odp: GG FORUMOWE

eee to chyba pomyliłeś fora big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,651 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-10-08 20:52:43)

Odp: GG FORUMOWE

Swego czasu sialiśmy nawet po 10 ha konopii smile Myślę coś może delikatnie w tym kierunku wejść, a nóż się zarobi parę groszy. :walka:

2,652

Odp: GG FORUMOWE

Nie wiem czy już kiedyś pytałem..
Musze sobie zrobić maszynke do rozkładania słomy pod krzaki porzeczki są tak zwane ścielarki do truskawek. tylko nikt nie chce zradzić tajemnicy co jest dokładnie w srodku.
Mi się wydaje ze zwykły talerz od rozsiewacza.....
https://www.youtube.com/watch?v=vqUnQVc6GBo

2,653

Odp: GG FORUMOWE

Mam taki paszowóz zachodni z bębnem siekającym i taśmą na dwie strony,może by ci się nadał.http://olx.pl/oferta/paszowoz-woz-paszowy-samozaladowczy-z-klapa-zaladowcza-CID757-ID5ye1W.html#3b9363243b podobny do tego tylko mniej zabudowany

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

2,654

Odp: GG FORUMOWE

Mi się wydaje, że tam jest coś w rodzaju bijaków jak w śrutowniku. Rozdrabnia słomę i nadaje jej pęd. Takiego huku nie wytworzyłby zwykły talerz.

2,655

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek poczekaj aż się koseś wypowie na ten temat,na pewno ma jakiś pomysł.

2,656

Odp: GG FORUMOWE

NA af czytałem że stosują tam przekładnie 1;1 1;2 czyli z 500 obr które daje ciągnik może byc 1000 to nie wiele na bijaki takie jak w śrutowniku.
Z drugiej strony wątpie że by montowali tam taki zestaw nozy jak w ścielarkach  stosowanych w oborach. Generalnie na  tablicy wołają za to koło 4 tys....

2,657

Odp: GG FORUMOWE

Skoro Marczi wywołał mnie do tablicy to może by tak  http://allegro.pl/srutownik-bak-i4642284585.html  wsadzić starego bąka w ramę dać napęd przez jakąś przekładnię zwiększającą obroty ,na wierzch dospawać beczkę a wysypy ustawić tak aby ścielić dwa rzędy. Tylko dobierają przekładnie trzeba pamiętać o właściwym kierunku obrotów bo w przeciwnym razie talerz będzie się odkręcał . A rozmiarem sit można regulować długość sieczki . Co do obrotów to 2800 powinno być .

2,658

Odp: GG FORUMOWE

Albo bęben młócący z maszyny do zboża? Myślę że nie potrzebowałby tak dużych obrotów, a dawałby sobie radę z większą ilością słomy, do tego jeszcze jakaś dmuchawa i można na kilka rzędów zrobić.

2,659

Odp: GG FORUMOWE

Stara sieckarnia od bizona.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,660

Odp: GG FORUMOWE

A jednak doczekaliśmy się big_smile big_smile big_smile http://ofsajd.onet.pl/memy/polacy-wygra … eczu/zc69t