481

Odp: Uprawa bezorkowa

http://olx.pl/oferta/zgarniacz-kamieni- … 5c2a95f48f
Może coś takiego nie chodzi mi o zakup tego tylko o przemyślenie czy może zrobić coś takiego, bo działa nieźle pożyczam od znajomego i tak całkiem spore kamienie zbiera tylko problem jest z płaskimi kamieniami. Zrobione to ma z wałka od dużego rozrzutnika i przekładni od starej prasy zwijającej.

482

Odp: Uprawa bezorkowa

Naszej polskiej produkcji się trafiają po parę tysi takie zgarniacze. Zastanawia mnie jedynie jakie najmniejsze kamienie zbiera...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

483

Odp: Uprawa bezorkowa

Koło 5-6 cm jakby chcieć mniejsze zaczyna się problem z pchającą się ziemią.

484

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie koniecznie mam taki zgarniak tyle że przerobiony na wom i c360 śmiga z nim bez problemu

485

Odp: Uprawa bezorkowa

Koses to może jakieś foto.... Myślę nad tym od dłuższego czasu bo kamieniu u mnie od groma. W akcie desperacji bym przerobił kopaczke elewatorową dorabiając w tyle kosz i 15cm w głąb bym przesiewał ale to mozolna robota by była...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

486 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-10-28 22:10:10)

Odp: Uprawa bezorkowa

"Bezorkowo to  trzeba mieć duzy jak nie wielki ciągnik....."
Ktoś tak pisał....
A tu fotki z dzisiejszych prac przed sadzeniem czosnku
http://images68.fotosik.pl/317/5d5b4ae8d5322f36m.jpg

http://images70.fotosik.pl/317/d25727091c6f708am.jpg

4 pazury rozstawione co 30 cm  polowa 4 i heja szedł jak burza na 30 cm
Widze ze spokojnie mogę go wykorzystywać do głęboszowania ścieżek które zrobi z opryskiwaczem i rozsiewaczem...

487

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek to jest ten oryginalny polski sprzęt, czy jakiś zachodni? Bo widziałem takie do sprzedania i jak daje radę na 30cm, to ja może nie będę robił głębosza tylko kupię takie gotowe....Zabezpieczenia działają? I jakiej wysokości są te łapy?
Ps cierpliwy te Twój Ferdynand. wink

488

Odp: Uprawa bezorkowa

Polski.
Zabezpieczenia nie są rewelacyjne. Moze by były gdyby otwory na bolce niebyły wyrobione. 
Na 40 cm idzie. A ta łapy mają 50 - 60 cm
Ferdek nie narzeka ...

489

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek a nie chciałbyś odsprzedać 4łap? Resztę ramy dorobiłbym sobie, bo i tak 2wały chcę za głęboszem?

490

Odp: Uprawa bezorkowa

pomyslę...Napisze Ci na PW jak wymyslę musze policzyć ile ich mam....

491

Odp: Uprawa bezorkowa

Ok będę czekał i w sumie to mi nie jest aż tak pilno, bo chcę dopiero na jesień coś stworzyć.

492

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzegorz89 napisał/a:

Ok będę czekał i w sumie to mi nie jest aż tak pilno, bo chcę dopiero na jesień coś stworzyć.

Grzesiek w naszych stronach Wołów Dolnośląskie dohttp://olx.pl/oferta/glebosz-gruber-CID757-ID5O7Xn.html#5a6575f626bra cena



To jest jeszcze ciekawa propozycja pług do adaptacji jak toś posiada takie coś nie głupi pomysł.

http://olx.pl/oferta/glebosz-atlas-CID7 … 02a0e10b23

493

Odp: Uprawa bezorkowa

Właśnie ten pierwszy wczoraj oglądałem, a ten drugi to cena lekko przesadzona jednak. Mimo że głębiej dałoby robić. Ja miałem takie 4skibowe Ransomesy jedne na kołku drugie na zapadce i jeden chciałem sprzedać, a drugi zostawić na głębosz, bo konstrukcja była na prawdę mocna i sprzedałem wszystko a teraz szukam. Mi wystarczy co by do 40cm dało się robić bo niżej i tak nie ma po co sięgać u nas...

494

Odp: Uprawa bezorkowa

Grzesiek mi chodziło że chłopak miał dobry pomysł na mocnego głębosza mam u siebie 5 PHX na hydraulice może coś pomyślę ścierniskowym  do 30 mogę zejść a przydałoby się na 40-45 trochę skrobnąć aby pomóc ziemi. Wczoraj byłem oglądać  najgorsze gliny po qq gdzie siałem pszenicę już pod wierzchem miałem takie 4-5 h gdzie nawet HN wymiękał  normalnie 10 km/godz a tam marne 5-6 km/godz ale pojechałem na dwa razy i super wyszło, za drugim razem już normalnie szło.

495

Odp: Uprawa bezorkowa

A no tak smile Mnie trochę ciekawiło jak będzie wchodził w ziemię taki głębosz z pługa, i czy czasem nie będzie problemu żeby się zagłębił w ziemię. Dlatego sprzedałem to co miałem, teraz trochę żałuję, ale cóż... Ja myślę zrobić coś co rozerwie ziemię na ok 30-40cm i wstępnie zruszy wierzchnią warstwę. Myślę 4 łapy i wszystko na szerokość ciągnika, żeby się dało przy jakiejś sensownej prędkości pracować. Dalej znowu u mnie w spodzie sporo kamieni i najlepszy byłby jakiś non stop.

496

Odp: Uprawa bezorkowa

Grudziądz robił do atlasów specjalne grządziele do głęboszowania, w zestawie było jednak też specjalne koło talerzowe zabezpieczające ściąganiu ciągnika. Boję się, że traktor będzie stawał bokiem jak pług-głębosz dobrze opór złapie.
      Co do tego grubera polskiego, to od takiego zaczynaliśmy zabawę w uprawę bez orki. Fajna maszyna na czyste kawałki bez kamieni. Zalety- krótki, lekki. Wady- brak wału, blisko rozstawione belki, zabezpieczenie na kamory, mały prześwit pod ramą.
       Namierzyłem importera zębów skręcanych i cena zęba kwadrat 35x35mm poniżej 200PLN. Dogaduję właśnie bo zacząłem budowę nowego grubera.

497

Odp: Uprawa bezorkowa

Marek niemożliwy jesteś a co z  ostatnim który wykonałeś już zmienił właściciela  czy podczas pracy nasunęły się przemyślenia co do zmiany konstrukcji. Marku a jak te zęby zachowują się w dużej glinie idzie jechać na pełną  głębokość  czy na dwa razy tak jak teraz robiłem inaczej nie dało rady ale pole pięknie uprawione, już widziałem oczami wyobraźni jak bym tak puścił PHX tragedia.

498

Odp: Uprawa bezorkowa

Jeszcze nie zmienił, ale przyjechał znajomy i chce żeby mu zrobić na przyszły sezon 4 metrowy składany hydraulicznie. Zęby zachowały się nadspodziewanie dobrze, i nie ma potrzeby stosowania 40x40mm, po zrobieniu ok 300 ha żaden się nie złamał i nie odkształcił, wydłubałem kilka kamyków po które musiałem pojechać ładowarką, bo ręcznie nie dało rady obrócić. Na polach mam koniec to mogę rzeźbić w warsztacie.

499

Odp: Uprawa bezorkowa

Mpopis podzielisz się z kolegami namiarami na te ząbki?

500

Odp: Uprawa bezorkowa

Łukasz Cisowski

BRV srl - Steel  Hot Forging

for Industrial Applications and Agriculture

via  A.Gramsci,  11

24054 Calcio BG- ITALIA




kom. +48 508 144 517

e-mail: lukasz@brvstampaggioacciai.it

www.brvstampaggioacciai.it

to są namiary na przedstawiciela w polsce włoskiego producenta