501

Odp: Uprawa bezorkowa

Czy taki ząb 40x40 mógłby pracować na około 40cm głęboko? Czy to jednak za wiele? Marku ładnie ta sprężyna omija kamienie w ziemi? Może takie coś pomyśleć do głębszej uprawy? :hmmm: Dalej powiedzcie mi po co są w głęboszach takie ala kule na łańcuchach? W drugim linku co Pietia podał też ma właśnie takie.

502

Odp: Uprawa bezorkowa

Robią drenaż.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

503

Odp: Uprawa bezorkowa

myślę, że dałby radę. Tylko wąska nakładka musi być. U mnie pracowały 35x35mm na 25 do 30 cm i było dobrze. kamienie nie są problemem.

504

Odp: Uprawa bezorkowa

U mnie studzienka kanalizacyjna była problemem 40x40 i 400zł poszło przy hiszpańskim zamienniku. gruber silo wolf 3 metrowy właśnie z siedmioma takimi zębami. Ale pole ładnie po tym wygląda.

505

Odp: Uprawa bezorkowa

Maksx i na jaką głębokość największą dało się pracować?

506

Odp: Uprawa bezorkowa

no nie wszystko da się zębami z ziem wyjąć smile i smile

507

Odp: Uprawa bezorkowa

Jak tym uprawiałem to pierwszy przejazd po ściernisku tak około 12cm ,a następny po około trzech tygodniach do siewu to 16-18cm i siewnik. Wschody ładne ,ale to też zależy od pogody. Ale ja jednak wolę talerzówkę wydajniejsza i mniej paliwochłonna.

508

Odp: Uprawa bezorkowa

Talerzówka jak w miarę wilgotno to faktycznie. Ja będę coś mimo wszystko gruberowatego szukał na suche lata.

509

Odp: Uprawa bezorkowa

Dzięki Marek +

510

Odp: Uprawa bezorkowa

Maksx ale miałeś gęsie stopy?

511

Odp: Uprawa bezorkowa

Ten jest identyczny jakiego ja miałem http://www.technikboerse.com/view/gebra … wolff.html

512

Odp: Uprawa bezorkowa

ładny agregacik

http://olx.pl/oferta/agregat-sciernisko … ecf7eaa401

513

Odp: Uprawa bezorkowa

ma potencjał jako podstawa do zrobienia niezłego zestawu uprawowego.

514

Odp: Uprawa bezorkowa

Może cos takiego

http://olx.pl/oferta/agregat-sciernisko … 8f7dc545c0

515

Odp: Uprawa bezorkowa

bardzo fajny sprzęt. Ciekawe jaki przekrój zęba. Wał jednak tylko na suchą porę, bo jak będzie za wilgotno to nie zazdroszczę wydłubywania ze środka gliny.

516

Odp: Uprawa bezorkowa

mpopis napisał/a:

bardzo fajny sprzęt. Ciekawe jaki przekrój zęba. Wał jednak tylko na suchą porę, bo jak będzie za wilgotno to nie zazdroszczę wydłubywania ze środka gliny.

wiem cos o wydlubywaniu, przekichana robota tongue

517

Odp: Uprawa bezorkowa

bardzo fajny agregacik .... myslę nad czymś takim

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

518

Odp: Uprawa bezorkowa

Mam scierniskowego na gesiej stopie i nie jestem zadowolony az tak z niego bo na prostej lapie robi duzo lepsza uprawe pole jest rowniejsze i lepiej wymieszane

Fortschritt zt 423 a razy 2

519

Odp: Uprawa bezorkowa

czy ja wiem gęsia stopa robi robote pod warunkiem że sie  utrzymuje w miare szybką jazde
wąskie dłuta są dobre ale nie zbełtają tak gleby jak  gęsie   ,,,  wszystko to kwestia tego jaki wał z tyłu zagęszcza i wyrównuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

520

Odp: Uprawa bezorkowa

Przede wszystkim trzeba mieć czym takie maszyny ciągać. Taki gruber w moich warunkach to zapotrzebowanie mocy minimum 150 koni. Sąsiad ma konskilde delta 9 łap ze skrzydełkami to NH TM 175 nie robił roboty i dopiero jak kupił w zeszłym roku NH T8 240 koni to widać co to za sprzęt. Prędkość pracy jak na skrzynię ZT323/325 to dwójka szosowa. Teraz pytanie ile łap da się pociągnąć Fortschrittem z tą prędkością. Dwie, trzy... dlatego te maszyny nie będą robiły w naszych gospodarstwach.
To w prosty sposób odpowiada na pytanie: Dlaczego mpopis zbudował swojego potwora z silnikiem 360 koni?
Jedna taka łapa potrzebuje minimum 25 prawdziwych koni żeby można było się bawić pedałem gazu i dowolnie regulować głębokość pracy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia