2,741

Odp: GG FORUMOWE

Ja tam nie narzekam że wybory, dzięki nim w tym roku mam dokończone drogi dojazdowe do pól, wszystkie mam już ładnie wysypane szlaką  wink

2,742

Odp: GG FORUMOWE

tak, ale czy ci co robia grogi wykopuja słupki graniczne? bo to mnie wkurzyło, a jeszcze sam im ten słupek znalazłem pokazałem i zaznaczyłem

Rolnik z powołania:-)

2,743 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-11-02 20:51:51)

Odp: GG FORUMOWE

Jaki masz problem. Idź do gminy zgłos problem poinformuj ze wzywasz geodetę oni płacą.... Geodeta niech wystawi fakturę uwzględniająca Twoją pracę potem się podzielicie i już....

2,744

Odp: GG FORUMOWE

Żeby oni płacili to musiałby sprawę w sądzie założyć, i dopiero wtedy zapłaciliby w co wątpie. Ja przechodziłem przez budowę drogi asfaltowej przy/na mojej działce w zeszłym roku. W gminie same debile pracują nie ma co....

2,745

Odp: GG FORUMOWE

dokładnie jak pisze grzesiek, zanim zaczeli robic ta droge to powinien przyjśc geodeta i wyznaczyc słupki, pytam sie urzednika UG co akurat zajmuje sie tym dlaczego oni robia na oko. bo geodeta ma urlop... troche słupków im pokazałem, te co nie wyorane, troche wyznaczałem za pomoca geoportalu i jako tako to wyszło, a firma słupek wykopuje, sadze ze urzedas z gminy nic z tym nie zrobi, ale na pewno zgłosze mu to

Rolnik z powołania:-)

2,746 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-11-02 21:19:12)

Odp: GG FORUMOWE

Pójdziesz do wójta, on Cie odeśle do starosty. Starosta wyśle Cie z powrotem do wójta. Dwa pisma jedno do wójta drugie do starosty zgonili jeden na drugiego z tym, ze starosta miał rację. Na koniec wójt nie miał jak się wyprzeć,to zakończył budowę drogi.... Zamiast zrobić jak należy nie zrobili jednego zjazdu i jest błoto, że traktorem z napędem ledwo przejedziesz. Najlepsze jest to że z tej wioski co wójt pochodzi wszystko legal, z geodetą.
A Pajej byłeś za tym tandemem?

2,747

Odp: GG FORUMOWE

'Grzesiu nie chce wysłać wiadomości możliwe że masz skrzynkę zapchaną albo nie chce wysłać wink min: Amorki w jakim stanie miałeś ? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,748

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

A Pajej byłeś za tym tandemem?

Byłem, 1 zł/kg warte nic wiecej malutkie to moze 6t wejdzie, koła 16 na jednej osi resorów nie załozył, spawy takie ze płakac sie chce i material na ramę tez nie za mocny. jednym słowem szkoda było paliwa

Rolnik z powołania:-)

2,749

Odp: GG FORUMOWE

To tyle że miałeś blisko, choć na 6ton przyczepy wcale nie trzeba jakiegoś mocnego szkieletu.. Tylko Ty chcesz coś większego. I 1zł/kilo to też nie dużo.

2,750

Odp: GG FORUMOWE

Mówie że 1 zł/kg warte, a gość chce 3,5 tys to tego zrobic podłoge i burty to jua troche wyjdzie

Rolnik z powołania:-)

2,751

Odp: GG FORUMOWE

A ja zrozumiałem, że tyle dogadaliście się. Z 3.5 na równo nie zejdzie?

2,752

Odp: GG FORUMOWE

nawet nie targowałem, bo to załosnie wyglada. na 6t kupiłbym pake od stara stoi za 3,2 tys tylko o wymiarach 3,2x2,5m do tego os od TIRa z kołami podobno za ok 1tys mozna dostac i taka przyczepa 6t byłaby tańcza i lepsza od tego wynalazku, Ale ja szukam czegos wiekszego, nie koniecznie tandemu

Rolnik z powołania:-)

2,753

Odp: GG FORUMOWE

To jakby Ci nie zależało na tandemie, to można za kilka tysiaków gotową mocną jednoosiową kupić z hydrauliczną burtą. Widziałem kiedyś 10ton za bodajże 8tys. Gotowa podpinać i jechać, tylko nie wiem czy ogłoszenie aktualne jeszcze jak znajdę to wrzucę linka.

2,754

Odp: GG FORUMOWE

No to zaraz lece na Augustów do POM'u z silnikiem od złomka.. Mają zrobić blok, wał jeśli wyda zrobią też założą korby i niby ma być gwarancja tylko na ile czasu.. Zobaczymy..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,755

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

To jakby Ci nie zależało na tandemie, to można za kilka tysiaków gotową mocną jednoosiową kupić z hydrauliczną burtą. Widziałem kiedyś 10ton za bodajże 8tys. Gotowa podpinać i jechać, tylko nie wiem czy ogłoszenie aktualne jeszcze jak znajdę to wrzucę linka.

Wiadomo Tandem lepszy, ale rozwarze kazda propozycje, normalna 2 osiowa tez mnie urzadza

Rolnik z powołania:-)

2,756

Odp: GG FORUMOWE

Ile można wołać za heder ze stołem do rzepu do bizona? Kosa mechaniczna i ogólnie sprawny małe pierdółki trzeba zrobić.

2,757

Odp: GG FORUMOWE

Panowie poszukuje wynalazku o nazwie żmijka do czyszczenia zboża. Ot takie coś http://www.agrofama.pl/maszyny-rolnicze … 31105.html
Jak komuś zostało takie coś po dziadku i chciał by się tego pozbyć z chcęcią przygarne... Ważne by nadawała się do użytku.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

2,758

Odp: GG FORUMOWE

Grzegorz89 napisał/a:

Ile można wołać za heder ze stołem do rzepu do bizona? Kosa mechaniczna i ogólnie sprawny małe pierdółki trzeba zrobić.

maks 4 tys ja w dobrym stanie

mdw

2,759

Odp: GG FORUMOWE

Gość zadzwonił mówi że może dać 3tysiące, myślę, żeby zadzwonić i powiedzieć niech da3.5 i niech zabiera. Do nowego kombajnu i tak zrobię drugi, lub cały heder dokupię i uzbroję. Może bez hedera z niższą ceną i bizon się sprzeda. Choć myślę, że faktycznie ruch zacznie się przed samymi żniwami. Ja chcę maksymalnie po nowym roku mieć już drugi kombajn na podwórku, bo później zacznie się szaleństwo.

2,760

Odp: GG FORUMOWE

bamreras napisał/a:

Panowie poszukuje wynalazku o nazwie żmijka do czyszczenia zboża. Ot takie coś http://www.agrofama.pl/maszyny-rolnicze … 31105.html
Jak komuś zostało takie coś po dziadku i chciał by się tego pozbyć z chcęcią przygarne... Ważne by nadawała się do użytku.

Zapytam sąsiada ma nie używa. A do czego to Ci? Ile chcesz dać ?