1

Temat: amazone kg 30s-kilka pytań

pytam się was koledzy o agregat amazone kg 30 s
http://www.youtube.com/watch?v=WzD7LMIT7vU
http://www.youtube.com/watch?v=FkzFHZ5IRl4
http://olx.pl/oferta/agragat-uprawowy-a … 2Hu7T.html
-czy wart taki kupić nie widziałem jeszcze takiego w pracy nie wiem
-czy wahliwe wirniki to sprawdzone rozwiązanie
-mam obecnie kuhna i jestem zadowolony
-amazone to sprawdzona firma ale model wyszedł tylko 1 wahliwy
-mało jest takich w sprzedaży -albo taki dobry albo tak mało ich wyprodukowali

2

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

awaryjna sprawa sad

3

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Też myślę  ale  nad  rototillerem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

4

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

znalazłem na stronie; amazone de że zapotrzebowanie mocy dla 3m wynosi 90-110 km 
byłem oglądać takiego dziś ale inny to twardy sprzęt  wałek ze sprzęgłem fajne rozwiązanie bezolejowa ale...

5

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Jeden miał wirową to najpierw zbierał kamienie  dopiero nią robił ...  Jacy  tam  co pokazałeś testy amazona to  kamienie były wklepane a jak taki luźny  dostanie się w wirniki ? To jeśli masz wałek ze  sprzęgłem to tylko staniesz wysiądziesz i go weźmiesz . No  dobrze jak się trafi jeden  na ha ale nie jeśli co przejazd to ku...cy można dostać . A  u nas  są pasowne łepaki akurat  na taką  bronę . Wydaje  mi się że ta  na rotorze może gorzej  uprawiać ale być mniej podatna na takie sytuacje . Niestety mam tylko takie przypuszczenia bo takiego sprzętu nie widziałem w akcji .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

6

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

agregat aktywny - miałem i dwa razy się cieszyłem, jak kupiłem raz, ale jak sprzedałem cieszyłem się bardziej. Z perspektywy czasu widzę, że na mody rolnictwo jest też bardzo podatne. Pół biedy jeśli jest to kultywator podorywkowy czy talerzówka kompaktowa, są to maszyny poprawnie wykonujące swoje zadania i nie generują niepotrzebnego dodatkowego zapotrzebowania na energię sprawdzając się na większości pól. Narzędzia typu brona rotacyjna są specyficzną maszyną do określonych zadań na specyficzne stanowiska a nie panaceum na niedoróbki w podstawowej uprawie gleby przy siewie zbóż. Swego czasu dałem się zwieść na te mamienia i późniejsza praktyka pokazała,że nie tędy droga. Zetor 16145 z zestawem aktywnym 3m siałem dziennie 10-12ha i wypalał oba zbiorniki, po przejściu na kombinację bierną 4m, agregat z przodu + agregat z fioną z tyłu dziennie 20ha i tylko górny zbiornik paliwa.
       Nie jestem przeciwnikiem narzędzi aktywnych, ale sprzeciwiam się stosowaniu ich tam gdzie tego nie potrzeba.

7

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

A czy pomijając glebogryzarkę jakieś inne narzędzie aktywne sprawdziło by się przy niszczeniu starej darni łąk torfowych i jednoczesnym siewie nowej trawy ?

8

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

rototiler powinien się sprawdzić, ale to w zasadzie też glebogryzarka tylko po zachodniemu.

9

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

ja mam aktywny już trzeci kuhn hr 300i jestem b.zadowolony renówką siałem 2 szosową lub na półbiegu
1 był lely 3m ale miał krzywy wał
2 był krone 3m ale przy nim brakowało mi koni w reni
teraz kuhn fajny lekko idzie wałek ze sprzęgłem jednak francuskie maszyny to twardy sprzęt tak jak pługi besson  ma swoje lata a przekładnia prawie bez luzów
aKTYWNY JEST super na ciężkie ziemie a biernego nie chcę na
aktywnym z packerem wjeżdżam na orkę i jest ok
1 raz kumpel siał mi w 2008 i od tego roku tylko aktywny w naszej wsi  na 23rolników aktywny agregat ma 18 a trzech korzysta z ich usług

10

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Mpopis jest taka sprawa że mam parę kawałków  po zaoraniu których na suchej jesieni  uprawa jest dosyć ciężka . Wygląda to mniej więcej tak : brony ciężkie  dwa razy wzdłuż i w poprzek . Potem wały ciężkie . Potem agregat i potem znowu wały . I znowu agregat  a nadal wyciągają się bryły wielkości dużej pięści .
Więc zastanawiam się czy użycie brony aktywnej nie będzie rozwiązaniem pochłaniającym mniej  czasu i paliwa  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

na pewno pamiętam jak pierwszy raz było siane
orka na głęboko w wrzesień po 3 dniach nawóz myślałem że wypadnę z 360 jak siałem na glinach nawóz  i wtedy kumpel przyjechał 323 i agregat 3m aktywny to co zobaczyłem po agregacie wiedziałem że muszę mieć aktywny a biernego nie chcę na wet za pół ceny ja widzę w tym roku jak sucho jak wyglądają wschody po aktywnym a jak po uprawkach biernymi

12

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Sebastian tu nie ma co się zastanawiać, tylko agregat aktywny na twoje gliny. Natomiast co do wałów to jeśli zaorzesz na sucho to wały w pierwszej kolejności natychmiast po orce żeby z brył nie zdążyła odparować resztka wilgoci bo inaczej to masz cegłę wypalaną na słońcu jak to robili przed wiekami.

13

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

między innymi dlatego też zrezygnowałem z pługa. Ten typ uprawy po prostu generuje takie właśnie kłopoty uprawowe. Na moich mozaikach to był problem, bo w jednym przejeździe musiałem siać na ciężkiej glinie, potem piasek, dołek torfowy i znowu glina do lepienia garnków. Odpowiedni agregat do głębokiej uprawy z zestawem wałów pozwalający na uprawę w jednym przejeździe do siewu zaowocował tym, że do siewu wystarcza siewnik bez sekcji uprawowej.

14

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Mpopis przestań smile   bo i ja jako sceptyk uprawy bezorkowej zacząłem się zastanawiać nad tym system, na poważnie  hmm

15

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Nie masz daleko do Olsztyna i jak cię najdzie ochota, przyjedź, popatrz, pogadamy i na spokojnie będziesz mógł rozważyć czy warto spróbować.

16

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Wezmę Androla kiedy i podjedziemy wink bo też bym zobaczył jak wygląda uprawa w Twoim gospodarstwie

17

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

zapraszam

18

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

Głupio by było nie skorzystać z takiego zaproszenia :red: Skoro Paweł też się deklaruje to może Marku którego dnia podjadą do Ciebie dwa pokolenia otwartych na nowości rolników.

19

Odp: amazone kg 30s-kilka pytań

byle nie w tym tygodniu, bo jutro rano uciekamy z żonką z domu na tydzień wczasów w góry opawskie do Pokrzywna koło Prudnika.