1 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-10-30 07:37:49)

Temat: Pompa wspomagania

Witam, mam pyt. odnośnie pompy wspomagania po odpaleniu na zimnym oleju kierownicę kręce paluszkiem, w jak sie podgrzeje to na wolnych obrotach jest ciężej trzeba dodać gazu, nie mam z niej wycieku, olej wymieniony, czy jest regulacja ciśnienia na pompie czy trzeba ją regenerować pracuję  takiej firmie że mam możliwość wykonania takiej operacji tylko co tam trzeba zrobić?:uuuu:

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Pompa wspomagania

kup sobie pompe NSZ16 LEWĄ I ZAPOMNIJ O REGENERACJI BO TO SZKODA ZACHODU JAK NIE WIESZ O CO CHODZI W REGENERACJI  POMP

GG 16238418

3

Odp: Pompa wspomagania

A coś trzeba przerabiać?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Pompa wspomagania

w oryginalny krzyżak wspawać  frez taki mały  i do króćców przyspawać oryginalne króćce  i dwa nowe otwory  wywiercić  bo nie pasują dolne otwory na uchwycie

GG 16238418

5

Odp: Pompa wspomagania

Ja właśnie na dniach przerobiłem i jestem super zadowolony. Koszt ok. 200zł za wszystko i dniówka roboty, bo zdjąłem maskę chłodnice, żeby mieć dobry dostęp.

6

Odp: Pompa wspomagania

Ja też tak zrobiłem i wgl o wiele lepiej wink Jeszcze jak serwomechanizm zrobię w zimę to będzie jak ta lala wink Zachodzisz do sklepu gadasz
- Pompa do władka 16 lewa
- Dwa krućce do pompy
- Dwie uszczelki pod krućce
- Sprzęgiełko czy tam Krzyrzaczek do napędu pompy 16

Trochę spawania trochę wiercenia trochę ucinania. Efekt 100% smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

7

Odp: Pompa wspomagania

ja juz mam ruska ale 14 było wszystko ok tylko sie troche pociła po wymianie uszczelniacza leje i znów trzeba rozbierac... tak to raczej do watku rece opadaja

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: Pompa wspomagania

Zakupiłem ruską 16tkę, dospawałem do krućców ruskiej krućce ze starej pompy, i kumple w pracy naspawali mi wieloklin od środka ze starej i przetoczyli na wałek od ruskiej, jutro spawne wieloklin do wałka a i jeszcze stoczyliśmy z obudowy wystający kołnierz na taki jak w starej no  jeszcze jutro te dolne otwory rozwierce. Poskładam, i w piątek wrzucam w traktor i do przodu

A co do regeneracji pompy to żeby to grało nie wystarczy wstawić nowych tulejek bo tryby też sie podcierają

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

9

Odp: Pompa wspomagania

ile dałes za pompe?

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: Pompa wspomagania

Pajej mnie przeróbka kosztowała 204zł nie licząc paliwa do samochodu i metra drutu do migomatu wink

11

Odp: Pompa wspomagania

180zł za całość, stoczenie flanszy z ruskiej i roztoczenie wieloklinu ze starej za free, jestem właśnie po założeniu fabryka tak nie zrobiła tylko ja nie rozwiercałem otworów na śruby tylko je przeciąłem i dałem duże podkładki
Myśle ze do podnośnika też by co pokombinował, tylko u mnie na razie chodzi. Pozdrawiam

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

12 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2014-11-15 16:57:58)

Odp: Pompa wspomagania

Wiecie co wszystko śmiga jak ta lala tylko jakby głośniej było teraz słychać pompe od hydrauliki takie brzęczenie od 1200 obrotów może trzeba ją odpowietrzyć chociaż podnośnik chodzi, a może nie zwracałem na to uwagi. Z góry dzięki

Zapomniałem dodać że belki od podnośnika same się podnoszą podczas jazdy moze jest układ zapowietrzony

Niby odpowietrzyłem układ, ale to piszczenie jest dalej po odpaleniu jest cisza i tak po minucie zaczyna piszczeć od 1200obrotów ta ruska ma jakieś powiązanie z pompą hydrauliczną?

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile