2,821 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-11-18 19:05:03)

Odp: GG FORUMOWE

Jak dobrze mierzyłem to od mtz 15.5/38 mają tą samą średnicę co r34.
Koseś cena jest super, bo jakbym sprzedał przystawkę to sam kombajn zostanie za śmieszne pieniądze. Jeszcze tylko heder wymienić na 4.2 bo na szosie ten co jest się nie zmieści. I nie daleko ode mnie. Tylko gość maksymalnie nieprzyjemny, ale to jakoś zniosę.

2,822

Odp: GG FORUMOWE

Sąsiad miał w 512 heder 6m skrócił na 4m

2,823

Odp: GG FORUMOWE

No właśnie myślę że można byłoby się pobawić i skrócić, choć w sumie wolałbym zmienić i nie lepić. Za dużo mam małych kawałków gdzie trzeba zrzucać heder a w bizonie jest na styk i nie trzeba , bo wszędzie się mieści. Nawet nie wszędzie byłoby miejsce, żeby podpiąć się pod niego.

2,824

Odp: GG FORUMOWE

heder to się przyzwyczaisz .... na to nie patrz a pole ubywa  smile) kolega ma taki w 512 i jakos ogarnia temat

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,825

Odp: GG FORUMOWE

cena naprawde atrakcyjna, grzesiek bierz go, bo ja jo wezme :-)

Rolnik z powołania:-)

2,826

Odp: GG FORUMOWE

To nie jest do końca taka lalka jak się wydaje, i jeszcze sporo trzeba włożyć, łożysk i pasów przede wszystkim. Tyle mi się rzuciło w oczy a nie rozkrywałem z pod plandeki, nawet. opony też słabizna, strach na nich jeździć. poważnie cena dobra jako  kombajn sztuka, choć w tych pieniądzach nie ma się co oszukiwać że znajdzie się coś lepszego. Złudnie ładnie zdjęcia są porobione. Muszę przemyśleć i jeszcze bizon na podwórku stoi choć może dopiero przed żniwami się znajdzie chętny, lub skup złomu .

2,827

Odp: GG FORUMOWE

Jak sprowadzałem 514 to miała dwa jeden 5m drugi 3,6 i tego małego ani razu nie podczepiłem po paru latach został rozebrany a reszta na złom.Podczepienie dla dwóch na gotowca to 5 minut.

2,828

Odp: GG FORUMOWE

To twój cheder ma 5m? na żywo nie wygląda na takiego dużego .

2,829

Odp: GG FORUMOWE

Właśnie też tak myślę że można w końcu z wózkiem jeździć, choć sam jestem do tego. Tylko tak myślę, czy z tą sieczkarnią da się podpiąć wózek. Najwyżej trzeba dyszel przedłużyć. Wyrabia silnik w takim hederze? U ojca jak dużo słomy to w 4,2 już stęka i nie da się popchnąć szybciej.

2,830 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-11-18 22:28:25)

Odp: GG FORUMOWE

Grzesiek ja mam tęgie zboża jedynką idzie nonstop na cały heder a ma 6m. JAk widze że zboże daje mniej niż 8t to jeszcze go pogonie przyspieszaczem. Jak ojcu steka to może pompe by trzeba było przestawić albo noże naoszczyć. Pięknie idzie tak na cały heder....
Z tego co ja patrzałem to mtz ma mniejsze koła o jakieś 7 cm

http://www.mitas-tyres.com/pl/
moze się przyda fajna wyszukiwarka

2,831

Odp: GG FORUMOWE

Silnik daje radę a tym bardziej że ja wszystko słomę tnę. Koseś może i nie wygląda choć na te oko to można się oszukać, kolega miał 5m ale zniszczony więc kupił inny i na podwórku dopiero kapnął się że to 5,7m.

2,832

Odp: GG FORUMOWE

Krzysiek ja stawiałem opony 15.5/38 obok 323 z oponami 520/70/34 i wyszło na równo.
Ale ten heder ma 5 metrów koszenia? Powiem szczerze, że jak oglądałem to dopiero w połowie wizyty się zapytałem, i zauważyłem że szerszy. Właśnie pompa robiona i wtryskiwacze też. Fakt 14sezonów w Polsce i silnik nie ruszany. Ogólnie ładnie pracuje tylko trochę mulasty. A opinie są podzielone jeden mówi że mulasty drugi, ze bizonowski leyland się chowa. Nawet jak ojciec kupił kombajn i zadzwonił do Pszenna za częściami to sprzedawca się pytał czy kombajnista spokojny. Bo jak spokojny to będzie kosił big_smile

2,833

Odp: GG FORUMOWE

W swoim mam dokładnie taki heder, on ma 4,8 koszenia w środku. Łoża pod heder ma wózku mają rozstaw 5m. Jak jeżdze do sąsiedniej wioski to czasem z założonym hederem a czasem na wózku, dla mnie to żaden problem samemu go zahaczyć albo odhaczyć na wózek. A co do tej sieczkarni do słomy to na czas transportu z wózkiem musisz podnieść na maksa do góry ten rozpylacz sieczki, taki sam miałem w 516 i super sprawa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,834

Odp: GG FORUMOWE

Jak się pozbędę bizona to pewnie się jeszcze wybiorę do niego obejrzeć. I zaraz przystawka byłyby pewnie do sprzedania. Wcześniej cenił 25koła, ale i tak na starcie 2tys bez opon będzie mało. Dobra Pany jak coś się sprawa rozjaśni to dam znać i się pochwalę.

2,835

Odp: GG FORUMOWE

mam 514 a wcześniej 512 z chedarami 5.70  zapinanie i odpinanie standard czasem po 4 razy dziennie lekko nie jest ale idzie przywyknąc tym bardziej że muszę jezdżić po drogach krajowych.przywykłem .

Leszek   dla kolegów'

2,836

Odp: GG FORUMOWE

Yyyy śnieg ? Trochę u mnie napadało go. Trzeba jechać po bydlaki na pole... 10szt trzeba zwieźć wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,837

Odp: GG FORUMOWE

Śnieg ? daj go trochę ....    u nas ino mgła że konia udusi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,838

Odp: GG FORUMOWE

wczoraj słyszałem taki tekst:
kobiety nie pierdzą, kobiety szeptają dupą big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2,839

Odp: GG FORUMOWE

Czyż nie piknie ? big_smile Nie no kurde musze forszaja postawić do stodołki bo w tygodniu orałem jeszcze kawałek ogrodu i trawy i tak jakoś został, laweta stoi szwagra na sprzedaż, nie wiem czy w polu ją da rade opylić.. lol Trzeba szykowac wszystko żeby pochować te graty wszystkie...

http://i58.tinypic.com/5foxh1.jpg

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2,840 Ostatnio edytowany przez androl (2014-11-21 09:44:59)

Odp: GG FORUMOWE

Piękny widok już prawie świąteczny, choinka na której zamiast czubka forsz z pługiem smile
No dobra idę resztę karp wyrwać na zakupionej działce siedliskowej za nim i mnie zawali.